QUADRAL QUINTAS 500 czy JBL BALBOA ?

gawlus100

New member
Witam.
Właśnie przymierzam się do zakupu kina ONKYO 604 + 404, stąd moje pytanie jak w temacie.
Które głośniczki lepiej wybrać?.QUADRAL QUINTAS 500 czy JBL BALBOA?. Pokój 20m2.
Miałem możliwość odsłuchania jedynie JBL, więc nie mam porównania.
Z wyglądu, biorąc pod uwagę jakość wykonania to plus dla JBL (tylko ten kolor :? ).
Biorąc pod uwagę, iż JBL są droższe jak się przedstawia wskaźnik jakość/cena ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wprawdzie w MM, ale zawsze.

Porównanie brzmienia dwóch zestawów. Odsłuch tej samej stacji radiowej. Na wynik mogły mieć wpływ:
- jakość sygnału z anteny (jeśli taka była),
- charakter brzmienia elektroniki.

1. Onkyo 504 + 404 + Quintas 500
2. HK 130 + JBL Balboa.

Balboa zagrały soczyściej zarówno w dole jak i w górze. Szczególnie w dole. Po części może to być zasługą Harmana. Jeśli planujesz dokupować subwoofer do Quintasów, to warto rozważyć Balboa. Nie wyjdą wówczas dużo drożej. Na oko Quintasy z subem za około 700 zł dają prawie 2000 zł, zaś Balboa można znaleźć za około 2500 zł. Gdybym miał wybierać (a jestem w takiej sytuacji) wybrałbym Balboa. Choć kolor niewyjściowy ;) .

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Zawsze warto zestawie. Kupowane osobno, to sporo drożej. Co lepiej mieć za te same pieniądze? 5.0, czy 5.1? Podziel się wrażeniami, jak już dowieziesz je do domu i uwiążesz :) .

ArtS :)
 

grygiel

New member
a słyszałeś jak grają bez suba? , ja w każdym bądz razie wole życ w zgodzie z sąsiadami.
Ps. wszyscy znajomi mówią że bas jest zajeb... nawet nie chce mysleć jak jest razem z subem ,ale w bloku to raczej odpada...;)
 
Do góry