KEF-y i Denon

jarmalik

Member
Bez reklam
Planuję zakuo amplitunera Denon 4306 i do tego sprzedawca proponuje mi fronty KEF iQ9, tyły iQ5, duży sub i central (także KEF). Za zestaw głośników liczy 13000 PLN. Czy to nie za dużo? Czy ktoś zna ten sprzęt?
 

darmane

New member
Czesc,

Ja mam fronty IQ 5 na 23 m2 i tyly Tannoye na podstawkach. Szczerze w pewnych przypadkach moze troszke brakuje subwoofera ale jezeli do łozyć sub do wiekszych kolumn i 5 na tył to ma wrażenie że to lekka przesada.
Przy okazji Kef-y graja świetnie i jak na moje potrzeby równiez do odsłuichu stereo sa aż nadto wystarczające.

pzdr
 

absolus12

New member
Planujesz postawić cały sprzęt w oddzielnym pomieszczeniu?
Strasznie drogi zestaw, oczywiście nie mówię, że zły, zastanów się czy będziesz w stanie wykorzystać drzemiący w nim potencjał.
Czy to będzie twój pierwszy zestwa kina domowego?
Napisz jeszcze czego oczekujesz od dźwięku
Pozdr
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
absolus12 napisał:
Planujesz postawić cały sprzęt w oddzielnym pomieszczeniu?
Strasznie drogi zestaw, oczywiście nie mówię, że zły, zastanów się czy będziesz w stanie wykorzystać drzemiący w nim potencjał.
Czy to będzie twój pierwszy zestwa kina domowego?
Napisz jeszcze czego oczekujesz od dźwięku
Pozdr

To ma być w salonie. Miejsce odsłuchu około 38 m2, ale połączone z jadalnią i kuchnią - razem wszystko około 65 m2 i 3 m wysokie.
Tak, to mój pierwszy zestaw.
Chcę dobre kino (mam plazmę LG 50 cali i Humaxa 2000) ale i w miarę dobre stereo: lubię progresywny rock, ale jazz i klasyka także powinny brzmieć dobrze.
Zestaw taki został mi zaproponowany ze względu na kubaturę pomieszczeń. Będę kupował w tym samym miejscu cały zestaw (z odtwarzaczem DVD) i mam nadzieję że coś utarguję :cool: .

Pzdr
 

masaj007

New member
iQ5 na tyły? Myślę, ze za duże iQ5 są już spore. Do takiej kubatory proponował bym coś innego a mianowicie JBL Studio L. Sa to naprawde potężne kolumny i napewno nie zabraknie im tchu. Dokładnie taki zestaw tylko trochę taniej można kupić zwłąszcza jak będzie brał amplituner ze stajni HK. Myślę, że zapewni niezapomniane doświadczenia w kinie i nie tyle. Dośc wspomnieć, ze jest to system testowy magazynu HiFi i Muzyka :D CO do napędzania to tu widzę 2 opcje. 1 to wykorzystanie poteżnego amplitunera jak HK AVR 635 albo lepiej zakup 435 oraz wzmacniacza 970 i wykorzystanie wzmacniacza jako końcówki mocy do napędzania przednich kolumn. Do takiego zestawu bardzo ważne są kabelki i to tez podroży koszt. Testaw proponowany przezemnie w wersji z amplitunerem bez kabli tez wyjdzie około 13 tys zł a z amplitunerem i wzmacniaczem jakieś 14 tys. Do tego jeszcze kabelki a to będzie jeszcze z 1 tys zł. Ale taki zestaw to naprawdę jest coś. Chętnie bym potem przyjechał posłuchać. KEF-y same w sobie to też fajny sprzęt ale nie umywają się do tej serii JBL-a
 

jarmalik

Member
Bez reklam
masaj007 napisał:
KEF-y same w sobie to też fajny sprzęt ale nie umywają się do tej serii JBL-a

Co masz na myśli że się nie umywają?
Ja jakoś tak sobie upatrzyłem tego Denona, a gość w sklepie powiedział, że ta firma testując swój sprzęt używa właśnie KEF-ów. Jednak gdyby był jakiś zestaw podobnej klasy wyraźnie tańszy, to chętnie rozważyłbym zmianę opcji.
 

masaj007

New member
Seria L JBL-a stoi oczko wyżej niż iQ u KEF-a. Czemu mieli by używac tylko KEF-ów? Tes sa na róznych konstrukcjach. Ampli jest bardzo drogi i zajmuje połowę budżetu. Jak kupujesz kino domowe to kolumny w nim grają przedewszystkim i to one powinny stanowić większą część. Jeżeli brac zaproponowany przez ciebie zestaw to na tył proponuje mniejsze i tańsze iQ3. Skoro ci się podoba to bierz ale ja bym stawiał, ze JBL będzie lepszy i napewno da większe wrażenia w kinie akcji
 

jarmalik

Member
Bez reklam
masaj007 napisał:
Jeżeli brac zaproponowany przez ciebie zestaw to na tył proponuje mniejsze i tańsze iQ3. Skoro ci się podoba to bierz ale ja bym stawiał, ze JBL będzie lepszy i napewno da większe wrażenia w kinie akcji

Różnica między iQ3 a iQ5 to raptem 600 PLN, a jeśli dodam do tego podstawki to może wyjdą nawet drożej.
Czy mógłbyś sprecyzować na czym polegają te większe wrażenia? A czy w stereo także JBL będą lepsze wg Ciebie?
 

masaj007

New member
600zł to moim zdaniem spora różnica i jeżeli chcesz kupić za tylę podstawkę na tyły to uwązam, że przesadzasz... Jeżeli zastosujesz wzmacniacz jako końcówkę mocy to tak uwązam, ze zagra lepiej. Te kolumny grają zupełnie innym dźwiękiem więc naprawdę ciezko je porównać bezwzględnie. Większe wrażenia w kinie zwłąszcza zapewnią kolumny gdzyż charakteryzują się znakomitym basem. Subwoofer jest niesamowity i o takiej mocy, że twoje 65m2 to dla niego pestka. Jeżeli masz możlwiosć odsłuchu JBL L to polecam. Moim zdaniem chcesz za dużo wywalić na amplituner
 

jarmalik

Member
Bez reklam
masaj007 napisał:
600zł to moim zdaniem spora różnica i jeżeli chcesz kupić za tylę podstawkę na tyły to uwązam, że przesadzasz... Jeżeli zastosujesz wzmacniacz jako końcówkę mocy to tak uwązam, ze zagra lepiej. Te kolumny grają zupełnie innym dźwiękiem więc naprawdę ciezko je porównać bezwzględnie. Większe wrażenia w kinie zwłąszcza zapewnią kolumny gdzyż charakteryzują się znakomitym basem. Subwoofer jest niesamowity i o takiej mocy, że twoje 65m2 to dla niego pestka. Jeżeli masz możlwiosć odsłuchu JBL L to polecam. Moim zdaniem chcesz za dużo wywalić na amplituner

Takie ceny podstawek usłyszałem w sklepie. Sub KEF-a ma 300W i podobno też wielkiego kopa (ponadto sterowanie pilotem). Co do ampli, oczywiście nie tylko chodzi mi o dźwięk. Ten model ma ponoć super skaler, trzy wejścia HDMI, USB, LAN i parę innych rzeczy. Być może dzisiaj uda mi się wreszczie zrobić odsłuch porównując KEF-y z JBL, ale nie wiem jeszcze czy z opisywanym przez Ciebie modelem.
Dzięki za sugestie.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Właśnie. Wypas amplitunera też się liczy. Dlatego jeszcze się zastanawiam pomiędzy Onkyo 674 (skaler do 1080i/720p i do wyjścia HDMI ze wszystkich wejść wideo) a HK 435 (bez obróbki wideo ale lepszy do muzyki).
Powierzchnię i przestrzeń mam podobną (36m, wysokie na 3 i skosy do 5 wysokości). Kuchnia i przedpokój otwarte.
Odsłuchiwałem iQ5 ... za mało basu ale iQ3 już dobrze.
Planuję iQ7 na fronty i iQ1 na tyły. Jest w tych głosnikach ładny zapas no i grają bardzo detalicznie.
Studio L to wspaniałe kolumny ale jednak... wielkie szafy. Poza tym zależy jakiej muzyki się słucha. Nie za bardzo czuję kwartety kameralne z takich szaf z wysadzonym basem. Są świetne w rocku i bardzo dynamicznej muzyce.
 

Slawek999

New member
Witam
Do do moich 43 m,jakiś czas temu też borykałem się z wyborem.Odsłuchiwałem JBL i KEF-y w domowych warunkach i wybór padł na KEF-y przez dłuższy czas miałem na tyle piątki(kłopoty z dostawą) po wymianie na docelowe trójki nie widzę(słyszę) znaczącej różnicy. Jest zaj........, i do kina i stereo

Pozdrawiam
 

absolus12

New member
Świetnym pomysłem jest wykorzystanie wzmacniacza jako końcówki mocy, lepiej kup tańszy ampli i do tego wzmacniacz np denona pma 2000ae -w stereo będzie grało świetnie oraz będziesz miał niezłe kino domowe na ampli.
IQ5 ma lepszy bas niż IQ3 -ale to chyba literówka fatmana
Pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Przesłuchiwałem iQ3 i iQ5 z referencyjnym wzmakiem Accuphase w tych samych warunkach.
iQ3 ma głębszy bas niż iQ5. Do iQ5 bezwzglednie trzeba by wziąć suba.
 

Slawek999

New member
Fatman_1 napisał:
@Slawek999

Kilka pytań jeśli można:
- jaki masz ampli?
- co teraz z przodu, z tyłu, jaki sub i central ?
Pionieer VSX 2016, przód iQ9, tył iQ3, centralny iQ6, sub PSW3500
Wczoraj był u mnie zawodowy muzyk i...... szczena na podłodze;)

Pozdrawiam
Sławek
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Slawek999 napisał:
Pionieer VSX 2016, przód iQ9, tył iQ3, centralny iQ6, sub PSW3500
Wczoraj był u mnie zawodowy muzyk i...... szczena na podłodze;)
To prawie taki sam zestaw kolumn jaki mi zaprponował sprzedawca z tą różnicą, że na tyły miały być iQ5. Czy- jak piszesz - jeśli lepszy bas mają trójki - to ma praktyczne znzczenie gdy i tak gra taki ptężny sub? I gdzie można kupić tanie podstawki?
 

absolus12

New member
Ja również słuchałem IQ3 na wzmacniaczu NAIM i porównywałem z IQ5 i małe podstawki IQ3 były beznadziejne jeżeli chodzi o bas, IQ5 miały trochę lepszy ale dopiero IQ7 pokazały klasę. Pokój odsłuchowy miał ok 50m/2, może słuchałeś w małym pomieszczeniu i dlatego uważasz że małe podstawki miały lepszy bas, w dużym IQ3 giną jeżeli miałybyć używane do stereo, albo na przód
Pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Slawek999 napisał:
Pionieer VSX 2016, przód iQ9, tył iQ3, centralny iQ6, sub PSW3500
Wczoraj był u mnie zawodowy muzyk i...... szczena na podłodze:wink:

Tak. Pomieszczenie miało tak ze 20m2 i było doskonale wytłumione. To było u jednego dealera.

@Slawek999
Jak u Ciebie z wytłumieniem pomieszczenia bo u mnie kiepsko. Jedyny pochłaniacz to duża kanapa a tak to... twardy parkiet i gresy. Nawet zasłon , cholewka nie mam (z wyboru :D ).
U mnie pójdą chyba front/tył: iQ7/iQ1.
Czy warto wchodzić w iQ6 ? Nie rozważałeś iQ2 ?
Różnica w kasie jest spora. Czy tego warta?
A co do tego KEF-owskiego suba to rzeczywiście wymiata. Majstersztyk konstrukcyjny no i mebelek elegancki.
 
Do góry