Kolumny m-audio

mimik

New member
Witam szanownych forumowiczów,ciekawi mnie wasza opinia na temat tych kolumn a ciekawi mnie dlatego że oferowane są w zestawach takich firm jak ONKYO,YAMAHA i innych.Czy te firmy firmowały by te kolumny gdyby były one całkiem do bani.:confused:
 

kazik

New member
Ja osobiście nie mam tych kolumn ale często słyszę jak grają u kolegi który ok 2 lata temu kupił sobie zestaw onkyo z takimi kolumnami. Jak na mój nieaudiofilski słuch grają całkiem przyzwoicie zarówno w filmach jak i przy muzyce.
 

masaj007

New member
Nie kupum tego chyba, ze będą dawac za darmo. To naprawdę bardzo, ale to bardzo przeciętny sprzęt. Zdecydowanie warto dozbierać do Quadrali czy lepiej Tannoya. Mogę podac przykłądy osób, które miały takie zestawy i się dosyć szybko pozbyły bo usłyszały dużo lepsze rzeczy za niewiele więcej
 

kazik

New member
To jest takie samo podejście jak ktos by się zapytał czy skoda to jest dobre auto a właściciel merca (lub osoba dysponująca odpowiednim budżetem) by odpowiedział "ja osobiście nie polecam, lepiej dozbieraj i kup merca". Zgadzam się z tobą Masaj że nie są to kolumny z górnej półki, ale jak ktoś chce kupić zestaw budżetowy za 3k z klockami yamachy lub onkyo, to takie kolumny są w te zestawy ładowane. 90% osób będzie ustatysfakcjonowane dźwiękiem z tych kolumn. Inaczej jak ktoś ma powiedzmy 10k na zestaw i chce kupic maudio, wtedy jak najbardziej skieruję go do Ciebie po poradę.

pozdrawiam

Kazik
 

mimik

New member
Jedni mogą się zgodzić że to przeciętne kolumny drudzy nie ale chodzi o te firmy czy one zgodziły by się na dołączanie takich przeciętniaków.Jeżeli by żle to wszystko grało to przeciętny słuchacz złoży to na karb całego zestawu, a chyba im na tym nie zależy.
 

masaj007

New member
No na 3k zł można wybrać już Quadrale a jak dobrze poszuakć to i Tannoye. M-audio są raczej w zestawach do 2 tys zł. Zdecydowanie nie polecam tych kolumny bo chyba tylko ładnie wyglądaja, a może i nie to...
 

von urlik

New member
masaj007 napisał:
No na 3k zł można wybrać już Quadrale a jak dobrze poszuakć to i Tannoye. M-audio są raczej w zestawach do 2 tys zł. Zdecydowanie nie polecam tych kolumny bo chyba tylko ładnie wyglądaja, a może i nie to...

M-audio to :fool: jakaś porażka zwłaszacza jesli np. mowa o hsc 8800 - zgadzam sie z przedmówcą czy też przedpisarzem że jesli mamy parę zł więcej dołozyć i sie cieszyć dzwiekiem to powinno się tak zrobić .
 

kazik

New member
masaj007 napisał:
No na 3k zł można wybrać już Quadrale a jak dobrze poszuakć to i Tannoye.
Oczywiście że można za 3k ale niestety same głośniki a ja mówie o zestawie czyli ampli+dvd+zestaw głosników. Takie konfiguracje sprzedają się najczęściej i ludzie są z nich zadowoleni. Nie mówie że ja bym sobie taki zestaw kupil ale tak jak pisałem wyżej słyszałem jak to to gra i nie jest to tragedia. Zresztą bez sensu jest ta dyskusja bo i tak wszystko zależy od budżetu. Jak ktoś miałby dołożyć 200 - 300 zł żeby kupić coś lepszego to można tak doradzać ale nie "bez sensu, nie kupuj tego, dołóż drugie tyle i będziesz miał wypas".

PS. Choć faktycznie zestaw z Quadralami QUINTAS 500 mozna kupic do 3k ;)
 
Ostatnia edycja:

truper

New member
HEj
Nie wiem o jakim modelu kolumn mówisz ale domyślam się że o HTS 700 :)
MAm ten zestaw kolumn podpięty do Onkyo 603 , powiem że nie wyrabiaja jak podkręcę mocno potencjometr przy ustawieniu basów na +4. Ale ogólnie jestem zadowolony mogą być
Pozdrawiam
 

fandrej666

New member
Witam. Mam Kolumny M-audio HTS700 od dobrych pięciu lat. Kupiłem z amplitunerem Teac + DVD, zapłaciłem 1150 i więcej nie są warte. Powiedzmy ze to wersja budżetowa kina domowego. Jednak są na tyle mocne że podkręcając na korektorze można wycisnąć z nich sporo. Zmieniłem stare DVD na Blu ray`a i naprawdę procesor dźwięku jaki zastosował LG powala. Teraz dźwięk jest super. Oczywiście nie należy tego porównywać do kina o wartości 2 000zł i w górę. Za tę cenę to bardzo dobry sprzęt, wierzcie - porównywałem i w tej cenie najlepiej grają.
Co do jakości wykonania to jest ok. Po pięciu latach użytkowania i kilku przeprowadzkach: okleina na centralnym wypłowiała i się odkleiła bo stała na parapecie :p Jeden głośnik w frontowej kolumnie chyba zaczyna charczeć - skutek braku subwoofera i wyciskania max basów, jeden surround spalony - stał najdalej więc dodałem na amplitunerze kilka(naście) dB.
Co do ampil to mam 5*100 przy 6 Ohm. I zdaje się jest odpowiedni. 5*80 tez spokojnie da radę.
Obecnie można kupić nowszy model HTS-800 za 900 zł. Myślę że za tę cenę to dobry wybór. Oczywiście + subwoofer :)

Mam nadzieję że ktoś przeczyta te wypociny i komuś się ta opinia przyda się.
Pozdro :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam. Mam Kolumny M-audio HTS700 od dobrych pięciu lat. Kupiłem z amplitunerem Teac + DVD, zapłaciłem 1150 i więcej nie są warte. Powiedzmy ze to wersja budżetowa kina domowego. Jednak są na tyle mocne że podkręcając na korektorze można wycisnąć z nich sporo. Zmieniłem stare DVD na Blu ray`a i naprawdę procesor dźwięku jaki zastosował LG powala. Teraz dźwięk jest super. Oczywiście nie należy tego porównywać do kina o wartości 2 000zł i w górę. Za tę cenę to bardzo dobry sprzęt, wierzcie - porównywałem i w tej cenie najlepiej grają.
Co do jakości wykonania to jest ok. Po pięciu latach użytkowania i kilku przeprowadzkach: okleina na centralnym wypłowiała i się odkleiła bo stała na parapecie :p Jeden głośnik w frontowej kolumnie chyba zaczyna charczeć - skutek braku subwoofera i wyciskania max basów, jeden surround spalony - stał najdalej więc dodałem na amplitunerze kilka(naście) dB.
Co do ampil to mam 5*100 przy 6 Ohm. I zdaje się jest odpowiedni. 5*80 tez spokojnie da radę.
Obecnie można kupić nowszy model HTS-800 za 900 zł. Myślę że za tę cenę to dobry wybór. Oczywiście + subwoofer :)

Mam nadzieję że ktoś przeczyta te wypociny i komuś się ta opinia przyda się.
Pozdro :)

Napisz jeszcze jaki metraż? Te 900zł to już max. jaki chcesz przeznaczyć na kolumny?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krzychu, co Ty? :) fandrej666 odkopal watek bagatela z przed 5 lat opisujac swoje wrazenia, on nie chce nic kupowac :)
 

Garett

New member
Niewiem o jaki model ci chodzi ale ostatnio był w satruniaku jakis tani zestaw onkyo z glośnikami maudio jak dla mnie gralo do bani .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mialem kiedys stycznosc z tymi wynalazkami (nie pamietam jaki model) szkoda gadac - to tylko wyglada i nic wiecej, wolalabym pod kazdym wgledem juz z-5500 Logitecha, przy tych kolumnach to Sonus Faber Stradivari.
 
Do góry