Wybór głośników

deniro24

Member
Bez reklam
Witam.
Mam zamiar kupić zestaw kolumn do 2tyś zł. Zastanawiam się między jakimś zestawem KODA - np:
AV 710+SW100B http://allegro.pl/item125951112_koda_av_710_sw100b_5_1_jm_system_olkusz.html

AV860+SUB1000
http://allegro.pl/item126320139_koda_av860_sub1000_zestaw_5_1_wisnia_kredyt.html

CV50 +SW1211
http://allegro.pl/item125944699_koda_cv50_sw1211_super_cena_dostawa_gratis_.html

AV 702+SW1000
http://allegro.pl/item125963992_koda_av_702_sw1000_wysylka_0_raty_fotomedia.html

Biorę pod uwagę jeszcze Quadral Quintas

http://allegro.pl/item124985886_kolumny_quadral_quintas_nowe_5_szt_okazja_3_kolory.html

lub z subwooferem

http://allegro.pl/item124985886_kolumny_quadral_quintas_nowe_5_szt_okazja_3_kolory.html

Czytałem że subwoofer Quadral Sub 501 DV sprawuje się gorzej od suba KODA SW1000. Wiecie coś może na ten temat??

Kolumny zagrają na ampli Yamaha RXV659, który kupię równocześnie z zestawem kolumn. Mój pokój ma 20m2, nie jestem audiofilem, to mój pierwszy zestaw kina domowego. Przeznaczenie: film 70%, muza 30%.

Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru. NIe wchodzi w grę dołożenie jeszcze gotówki lub czekanie aż coś stanieje.;)

P.S.
Może ktoś mi wyjaśni bo kompletnie nie rozumię opisów głośników KODA:
"Zalecana moc wzmacniacza 20-120W"

w przypadku opisu Quadrali wszystko jest dla mnie jasne:
Moc muzyczna / wzmacniacza 120W
Moc znamionowa / wzmacniacza 70W

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc w wyborze i proszę o wyrozumiałość dla laika.:)

Pozdrawiam
 

masaj007

New member
Czy słuchałeś jakiegoś z tych zestawów? To jest bardzo ważne. Masz możliwość odsłuchu zestawów?
Jak kupujesz Yamahę to czemu nie głośniki Yamahy?
Przy kodzie jakiej mocy wzmacniacz nalezy podłączyć i tyle.
 

von urlik

New member
Dobry zestaw Yamahy kosztuje około 2 tys. z subem i zadowolenie pełne.
Bo nie życzę gdyby coś się przytrafiło z gł. spotkań z serwisem kody.
Jest chyba jednym z najbardziej niesłownych i nie rzetelnych w tym kraju.
Pełny zestaw z subem z RXV 659 i dvd kosztuje 4 400 zł. Na gł. Yamahy oczywiście.
 

deniro24

Member
Bez reklam
masaj007 napisał:
Czy słuchałeś jakiegoś z tych zestawów? To jest bardzo ważne. Masz możliwość odsłuchu zestawów?

Nie mam żadnej możliwości odsłuchu tych zestawów.


masaj007 napisał:
Przy kodzie jakiej mocy wzmacniacz nalezy podłączyć i tyle.

No tak ale jaką moc muzyczną/znamionową mają te głośniki?
 

masaj007

New member
Brak możliwości odsłuchu to poważny problem. Naprawde proponuję się wybrać na wycieczkę do jakiegoś innego miasta i posłcuhać bo to bardzo ważne. Z tego wszystkiego jednak wybrał bym chyba Yamahy. Przekonują mnie wykonaniem i tym, ze mimo, że to starszy model to naprawdę nieźle się trzymają w stawce i grają. Gdzieś miałem tesy NS-45 i moge podesłać. Wada to brak ekranowania. Koda AV 702 ma moc 120 W. Zobacz na stronie Polpaka są podane moce
 

deniro24

Member
Bez reklam
masaj007 napisał:
Brak możliwości odsłuchu to poważny problem. Naprawde proponuję się wybrać na wycieczkę do jakiegoś innego miasta i posłcuhać bo to bardzo ważne. Z tego wszystkiego jednak wybrał bym chyba Yamahy. Przekonują mnie wykonaniem i tym, ze mimo, że to starszy model to naprawdę nieźle się trzymają w stawce i grają. Gdzieś miałem tesy NS-45 i moge podesłać. Wada to brak ekranowania. Koda AV 702 ma moc 120 W. Zobacz na stronie Polpaka są podane moce

Przyjrzę się bliżej głośnikom Yamahy, których dotychczas nie brałem wogóle pod uwagę.
A z zestawów KODA, które podałem jaki według Ciebie byłby optymalny.
Wiem że to trudne pytanie, ale spróbuj mi na nie udzielić odpowiedzi.
Pamiętaj że to mój pierwszy zestaw 5.1 - dotychczas słuchałem muzy/oglądałem filmy na kultowych Altusach 140.

Pozdro
 

zibiwaw

New member
Witam!
Myśle ,że odsłuch sprzetu przed zakupem to podstawa zadowolenia. Moim zdaniem lepiej poświęcić trochę swojego czasu i czasu sprzedawcy niż później słuchać i żałować. Lepiej uszczypnąć trochę grosza przeznaczonego na zakup sprzetu i przeznaczyć na koszty dojazdu do sklepu audio i posłuchać.Osobiście byłem ponad 100 km na odsłuchu i planuje jeszcze wyjazd ponad 130 km ale powiem szczerze ze warto było!Powiem wiecej ,że warto poczekać, miałem kupić zestaw kina domowego za około 2 tyś.(zł.) posłuchałem i poczekam 3 miesięce żeby wydać 2 razy tyle.
Pozdrawiam!
 

deniro24

Member
Bez reklam
zibiwaw napisał:
Witam!
Myśle ,że odsłuch sprzetu przed zakupem to podstawa zadowolenia. Moim zdaniem lepiej poświęcić trochę swojego czasu i czasu sprzedawcy niż później słuchać i żałować. Lepiej uszczypnąć trochę grosza przeznaczonego na zakup sprzetu i przeznaczyć na koszty dojazdu do sklepu audio i posłuchać.Osobiście byłem ponad 100 km na odsłuchu i planuje jeszcze wyjazd ponad 130 km ale powiem szczerze ze warto było!Powiem wiecej ,że warto poczekać, miałem kupić zestaw kina domowego za około 2 tyś.(zł.) posłuchałem i poczekam 3 miesięce żeby wydać 2 razy tyle.
Pozdrawiam!

Tak jak już pisałem nie mam szans na odsłuch - a to oznacza również to iż nie mogę wziąść wolnego z pracy aby pojechać gdzieś do innego miasta na odsłuch.
Myslę że nie będę zawiedziony obojętnie, który zestaw wybiorę spośród tych które podałem, gdyż nigdy nie miałem doczynienia (np. nigdy nie oglądałem jeszcze filmu na podobnym zestawie w dźwięku DD5.1 nie mówiąc już o DTSie) z zestawem kolumn 5.1.
Poprostu chcę zasięgnąć waszej opini na temat, który z tych podanych zestawów WEDŁUG WAS jest obiektywnie/subiektywnie najlepszy.
Zresztą jeżeli macie inne propozycje w tej cenie to byłbym wdzięczny za podpowiedź. Yamaha proponowana przez masaj007 jest dla mnie ciekawą alternatywą.
 

masaj007

New member
Jezeli ja bym miał decydowac to z podanych przez ciebie albo Koda AV 702+SW 1000 albo Quadral Quintas. Sub w zestawie Kody to naprawdę ciekawy okaz i za te pieniadze nie ma za bardzo konkurencji. Same kolumny w zestawach budżetowych tez sa bardzo dobre no i parę nagród tez zgarnęły. Dopiero elektronika Kody to porażka. Quadral gra jak niemeicka kolumna czyli dużo basu i dużo góry. Na początku można obejść się bez subwoofera. Cięzki wybór ale chyba z tych dwóóch to Koda ale Yamha i tak zostaje moim faworytem
 

deniro24

Member
Bez reklam
Wracając do tematu masaj007 a co sądzisz o tym zestawie: JAMO E6 (E660 E600 E6CEN SUB1810)
http://allegro.pl/item127136017_jamo_e6_e660_e600_e6cen_sub1810_w_wa_022_836_11_31.html

bo w tej chwili zastanawiam się czy nie dołożyć te 500zł i pomyśleć o tych Jamo lub JBL Balboa, bo to chyba porównywalne zestawy (a może się mylę).

Niewiem czy jest sens dokładać kasy czy poprostu łyknąć te KODY, chociaż przyznam szczerze że te Jamo mnie zaciekawiły!!(nom a w podobnej cenie są i JBL Balboa)

Czekam na odpowiedź znawców tematu.
pozdro
 

masaj007

New member
Jeżeli dokłądac to raczej do JBL Balboa. Jamo nie są złe tylko, że Balboa lepsza.
Koda to chyba AV-702? Też nie ejst zła zwłąszcza z subem SW-1000
 

deniro24

Member
Bez reklam
W tej chwili to biorę nawet pod uwagę JBL Northridge Movie 3, ale to dla mnie naprawde sporo kasy! Chociaż ten zestaw kusi mnie bardzo!

Myślałem że temat ampli zamknałem juz na amen (zdecydowany byłem na Yamaha RXV659), a teraz biorę pod uwagę jeszcze Onkyo 674. "Specjaliści" w sklepie powiedzieli mi że "...na Onkyo będzie słabszy bas...".

Nom i jeszcze jedna sprawa, dosyć nietypowa i szalona: otóż czy może ktoś z Was mi powiedzieć czy kolumny Tonsila nie nadają sie wogóle do kina domowego (Zeus, Scherzo350, Altus300)? Wiem że to nie ta klasa i przeznaczenie głośników, ale jestem ciekaw jakby to grało bo mam dostęp/okazję do tych głośników za bardzo małe pieniądze. Pomysł nawet dla mnie laika jest szalony (nie śmiać się:D ) ale ciekawe jakby Scherzo sprawdził się jako centralny a para Zeusów i Altusów jako fronty i tyły (plus ewentualny subwoofer, chociaż basu to i tak by było chyba pod dostatkiem, gorzej chyba z wysokimi i średnimi tonami by było).
Czy te tonsile może nadaja się tylko do wzmacniaczy lampowych i dźwieku stereo jednak? I czy wogóle ta yamaha 659 "dała by radę im"??

Wiem że to szaleństwo ale jestem bardzo ciekaw tej zwariowanej konfiguracji.

Co do mojego braku doświadczenia w praktyce w zestawach 5.1 powiem Wam że ostatnio w sklepie miałem okazję odsłuchać tak krytykowane przez wszystkich Prismy podłaczone do jakiegos starszego modelu yamahy i dla mnie grało to super hehe

Pozdro i czekam na Wasze sugestie - tylko nie spadnijcie z krzeseł ze smiechu:D
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Będę odsłuchiwał Onkyo 674 w piątek z Dali 2.8 i Tannoyami 2DC bo jestem nim zainteresowany. Jeżeli gra tak jak 604 to go wezmę. Skrobnę coś w weekend.
 

deniro24

Member
Bez reklam
OK a czy ten ampli Yamahy 659 dał by radę tym Tonsilom (2xZeus,1xScherzo350 lub Voyager350, 2xAltus300)? Czy ma do nich jednak za słabą moc?
Tzn że zestaw KODA 702 lub Quadral Quintas zagrałby lepiej od tych "polskich potworów"??
 

masaj007

New member
deniro24 napisał:
OK a czy ten ampli Yamahy 659 dał by radę tym Tonsilom (2xZeus,1xScherzo350 lub Voyager350, 2xAltus300)? Czy ma do nich jednak za słabą moc?
Tzn że zestaw KODA 702 lub Quadral Quintas zagrałby lepiej od tych "polskich potworów"??
Powinna Yamaha sobie poradzić ;)
Quadrale zagrają lepiej i Koda też bo akurat porównywałem
 

deniro24

Member
Bez reklam
masaj007 napisał:
Powinna Yamaha sobie poradzić ;)
Quadrale zagrają lepiej i Koda też bo akurat porównywałem

masaj007 co porównywałeś? Bo ciekawość mnie zjada!!!

Te ogromne Tonsile zagrałyby w kinie domowym słabo pod względem jakości/czystości dźwięku/efektów?? Bo chyba z głośnością/intensywnością nie było by problemu?
 

masaj007

New member
Porównywałem Tonsile serii nie pamiętam. Ogólnie było lubu dubu. Potem Kody w salonie z Philipsem i całkiem nieźle zagrały. No ale wygrały Quadrale i grają najlepiej. Mają kopa bo bas jest. Nie sa to moze super kolumny ale porządne podłogówki na początek ;)
 
Do góry