Wybór głośników

robiz

New member
Może komuś , kto szuka również niedrogich monitorów, przyda się ten opis.
Właśnie testuję od kilku dni INDIANA LINE TESI 260 na systemie jak w moim opisie.
Jako drugie w kolejce będą Monitor Audio BX2.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tych Indian. Gdyby wyglądały tak jak grają to musiałby być ze " złota " chyba. Lekko ocieplony bas i średnica połączona z mega zróżnicowanym pasmem wysokotonowym. Korektor fazy w głośniku średnio-niskotonowym , to w tej klasie rzadkość niesamowita. Brzmienie głownie dla instrumentów gitarowych, dętych oraz wokali, ale ze wszystkim daje radę. I jeszcze jedno, jeżeli ktoś nazywa bas " audiofliskim " ( co kolowek to znaczy ) to tutaj takowy znajdziemy. Niema dudnienia i efekciarstwa.
Jak porównam jeszcze z MA BX 2 dam znać

robiz

Tak jak wspominałem, jestem po następnym , tygodniowym odsłuchu Monitor Audio BX2.
W wyniku czego w domu stoją zakupione Indiana Line Tesi 260.
Reasumując , jeżeli ktoś szuka monitorów muzykalnych, z ładna górą , ciepłą średnicą i basem to Indiana to wszystko ma. Monitor Audio jest fajną kolumną, ale po dłuższym odsłuchu mnie osobiście męczyła. Jest taka jakaś sucha i techniczna z punktowym basem , gra raczej jasno , ale nie chodzi o same wysokie rejestry. Ogólnie w całym paśmie jest nastawiona raczej " otwarte , jasne " granie . Tak więc co kto lubi.
Ja wybrałem Indiana z jej muzykalnością , tego właśnie szukałem, aby muzyka nie męczyła tylko dawała relaks i wytchnienie.
Szkoda tylko , że Indiana nie prezentuje się wizualnie tak jak MA. No, ale nie można mieć wszystkiego.

robiz
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najważniejsze, że posłuchałeś i wybrałeś kolumny po Siebie. Mało jest opinij u nas na forum o Indianie, na pewno komuś się przyda Twoja opinia.
 

robiz

New member
Dokładnie tak jak mówisz. Podstawa to odsłuch. Można się rzecz jasna wspomagać opiniami , ale własne ucho wie najlepiej co się podoba, a co nie.

Faktem jest , że O Inadianie nie ma zbyt wiele tekstów. No to teraz jest jeden więcej ;)

robiz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robiz

New member
Zapodaj też fotki jak prezentują się w pomieszczeniu.

Tak na szybko parę zdjęć INDIANA LINE TESI 260C

IMG_0841 (427x640).jpg

IMG_0843 (427x640).jpg

IMG_0840 (640x427).jpg

IMG_0838 (640x427).jpg
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
BArdzo ładnie, klasycznie ;) Podstawy jakby z kompletu. Co to za gramofon? Wygląda na rasowy ;) Wrzuć fotki na Nasze Zestawy. Widzę, ze masz sporą kolekcję winyli :eek:k:
Mozesz wysunąć kolumny ok. 20 cm od scian, zarowno bedzie mniej odbic od bocznej (szafki?), pochowac kable i gitara ;)
Co stalo sie z tą "komodą", ze ma z lewej strony i na srodku dodatkowe inne nogi, a z prawej przedłuzenie drewna?
 
Ostatnia edycja:

robiz

New member
BArdzo ładnie, klasycznie ;) Podstawy jakby z kompletu. Co to za gramofon? Wygląda na rasowy ;) Wrzuć fotki na Nasze Zestawy. Widzę, ze masz sporą kolekcję winyli :eek:k:
Mozesz wysunąć kolumny ok. 20 cm od scian, zarowno bedzie mniej odbic od bocznej (szafki?), pochowac kable i gitara ;)
Co stalo sie z tą "komodą", ze ma z lewej strony i na srodku dodatkowe inne nogi, a z prawej przedłuzenie drewna?

Dzięki za dobre słowo.
Gramofon to AD FONTES , wykonany na zamówienie, manufakturowa robota pewnego konstruktora-geniusza . Volumen sprzedaży ok 50 szt. Odnośnie komody, to ten typ tak ma. To żadna modyfikacja z mojej strony. Taka wariacja na temat....

robiz

Sprzet naprawde super, ale podstawki pod glosniki chyba za male.

Podstawki sa standardowe, tylko te Indiana sa wyjątkowo głębokie. Jako , że monitory stoją na dodatkowych podkładkach , wszystko jest stabilne i wypoziomowane na kolcach.

robiz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Ooo, ale ładne i kulturalne wnętrze :) Tesi nabrały klasy wyższej :)
Mi też się podobają standy. Bardzo fajnie to razem skomponowane.

A jak Ci się sprawuje plazma LG? Chyba spora ta ściana musi być, bo 50" jakby o kilka cali mniejsze wydaje się, a przecież to już nie mały gabaryt.
 

robiz

New member
Wiesz, jestem bardzo z niej zadowolony. Jest u mnie ze 3 lata i bez uwag. Jestem fanem " plazmowego " sposobu na wyświetlanie obrazu. Jest bardziej naturalny do odbioru. A 50 cali nie wydaje się wcale za duże ; )

robiz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Wiesz, jestem bardzo z niej zadowolony. Jest u mnie ze 3 lata i bez uwag. Jestem fanem " plazmowego " sposobu na wyświetlanie obrazu. Jest bardziej naturalny do odbioru. A 50 cali nie wydaje się wcale za duże ; )
A to to wiadomo, rozmiar jest duży tylko przez kilka pierwszych dni ;) Co do sposobu wyświetlania plazmy podzielam opinię. Chciałem się dowiedzieć czy Ci szkło tej plazmy nie przeszkadza (odbijanie światła etc.).

Pozdr.
 

robiz

New member
A to to wiadomo, rozmiar jest duży tylko przez kilka pierwszych dni ;) Co do sposobu wyświetlania plazmy podzielam opinię. Chciałem się dowiedzieć czy Ci szkło tej plazmy nie przeszkadza (odbijanie światła etc.).

Pozdr.

Jak wiadomo, nie ma rzeczy idealnych. Tak więc i plazma ma słabsze strony. Jednym z nich sa właśnie odbicia przy silnym słonecznym świetle. Ale nie robię z tego tragedii i nawet w słoneczny dzień , przy zasłoniętych roletach obraz jest super.

robiz

Takich cudów jeszcze nie widziałem ;)
Tez chętnie poznam cene gramofonu.

Aktualna cena za gramofon bez wkładki to ok 3000 - 3500 zł w zależności od rodzaju wykończenia, talerza czy ramienia.
Jednak jest to cena praktycznie kryjąca koszt użytych materiałów. W związku z tym , że konstruktor nie " żyje " z tej działalności, przynajmniej na razie, jest to praca praktycznie " non profit ".
Według znawców tematu, wartość rynkowa, przy założeniu pełnego marketingu, kosztów pośrednich i zysku to min. 100 % więcej. Gramofon należy porównywać do innych podobnych produktów z zakresu cen do 10.000 zł.

To chyba tyle na początek ;)

robiz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

siamer

New member
witam.

co myslicie o zestawieniu yamaha rx-a820 i indiana line tesi 560 ? czy moze marantz sr5007 bylby lepszy a z kolumn monitor audio, melodika albo roth oli ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam SR5007 z Roth Oli40 i gra to bardzo dobrze. Z Yamahą tez się zgrają. Yamaha gra dość ostro, a Oli mają łagodne wysokie tony i cieple brzmienie więc dobrze się to będzie uzupełniało.
 

siamer

New member
tez myslalem o tym marantz-ie... ladnie wyglada i podobno ma dobre streo ? mozesz cos o tym napisac ? jak Ci gra ten zestaw ? a jak myslisz jak by gral ten marantz z indiana line tesi 560 ? slyszales je moze ? albo ktos inny ?

pozdrawiam...
 

siamer

New member
czytalem to juz i ciekawie napisane...
wlasnie to byl jeden z powodow dlaczego zaczelem sie zastanawiac nad marantzem...
nie mam jak odluchac bo pracuje za granica i dopiero w lutym bede kupowac :) dlatego teraz poprostu sprawdzam rynek...

pozrawiam i dzieki za info!
 
Do góry