Wybór głośników

ikar1975

Active member
Bez reklam
jeśli były podpinane pod ampli i z niego puszczane stereo to się nie ma co dziwić :). To co na pierwszy rzut ucha jest mega szczegółowe na dłuższą metę jest okropnie męczące. MA to inna kultura grania. Ale podpięte do dobrego wzmaka grającego ostro pokazują pazur a wokale w nich są na prawdę imponujące;)
Święta racja:bober:mam bx5 z marantzem pm 6004 i jest ok:D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Klipsh jest dobry w kinie, nawet tansze kolumny daja konkretnego kopa.
Sluchalem je na tanim Onkyo seri 5xx i byla miazga (jak na ta cene), do kina bym sie nawet nie zastanawial.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak w stereo, ja pisze o kinie, a w kinie nie zauwazylem brakow w "scenie" i nie twierdze ze te kolumny nie maja konkurencji w swojej klasie cenowej. Generalnie malo mnie interesuja te kolumny, ale ja na pewno bralbym je pod uwage przy ew. wyborze tej klasy sprzetu ;) (do kina)
Bardziej zdziwil mnie tez Onkyo, bo to niska seria byla i nie sadzilem ze tak to zagra, a z doswiadczenia wiem ze nie byla to zasluga ampli a kolumn.
 

Leonek7

New member
Chodzi o Living Sound? Tam jeszcze nie słuchałem.
Si

Dla mnie właśnie wokal był też przytłumiony na Monitorach, przy klasyce instrumenty smyczkowe słabsze i nienaturalne. Ale to jest subiektywne, nawet jeśli podobne odczucia miały trzy osoby.
Nie, oczywiście, że w wersji stereo Mcintosh był podpięty bezpośrednio.
 

nero73

New member
Witam wszystkich
Opiszę mój przypadek, dotyczy wyboru kolumn.
Zasugerowałem się różnymi forum, opiniami, ceną itp. Postanowiłem w ciemno kupić Taga Harmony Tav 606 do Onkyo 525. Oczywiście po rozpakowaniu: "WOW". Ale jak zacząłem słuchać, to mój entuzjazm padł. Co z tego że zaoszczędziłem pieniądze na tanich kolumnach, jak się tego nie da słuchać! Po godzinie w pokoju z tymi kolumnami, głowa boli, nie da się siedzieć w tym jazgocie! Zacząłem szukać rozwiązania. I tu chcę wspomnieć o szanownym użytkowniku Blackninja, z którym skontaktowałem się na PW i od razu jego rada okazała się celna w dychę! Odsłuchałem kilkanaście zestawów i faktycznie Tannoy, który On polecił okazał się najbardziej mi pasujący. Po prostu podałem co mi się nie podoba w obecnych kolumnach, czego szukam i uzyskałem prostą odpowiedź.
Zaznaczam, że zrobił to bezinteresownie i nie zakończyło się to zakupem u użytkownika Blackninja, chociaż teraz bardzo tego żałuję, bo dziś bogatszy o doświadczenia od razu bym się do Niego skierował.
Nie robię tu żadnej reklamy, ale jak ktoś potrzebuje porady, fachowej i trafnej, to myślę, że Blackninja jest właściwą osobą.

Poza tym, jak ktoś mi jeszcze powie lub napisze, że Taga tav 606 to super wybór, to chyba jest głuchy, albo ma udział w sprzedaży.

Wnioski?
Nie kupować na podstawie nieznanych opinii, posłuchać samemu, a jak się radzić, to wiecie kogo.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję Blackninja.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Witam wszystkich
Opiszę mój przypadek, dotyczy wyboru kolumn.
Zasugerowałem się różnymi forum, opiniami, ceną itp. Postanowiłem w ciemno kupić Taga Harmony Tav 606 do Onkyo 525. Oczywiście po rozpakowaniu: "WOW". Ale jak zacząłem słuchać, to mój entuzjazm padł. Co z tego że zaoszczędziłem pieniądze na tanich kolumnach, jak się tego nie da słuchać! Po godzinie w pokoju z tymi kolumnami, głowa boli, nie da się siedzieć w tym jazgocie! Zacząłem szukać rozwiązania. I tu chcę wspomnieć o szanownym użytkowniku Blackninja, z którym skontaktowałem się na PW i od razu jego rada okazała się celna w dychę! Odsłuchałem kilkanaście zestawów i faktycznie Tannoy, który On polecił okazał się najbardziej mi pasujący. Po prostu podałem co mi się nie podoba w obecnych kolumnach, czego szukam i uzyskałem prostą odpowiedź.
Zaznaczam, że zrobił to bezinteresownie i nie zakończyło się to zakupem u użytkownika Blackninja, chociaż teraz bardzo tego żałuję, bo dziś bogatszy o doświadczenia od razu bym się do Niego skierował.
Nie robię tu żadnej reklamy, ale jak ktoś potrzebuje porady, fachowej i trafnej, to myślę, że Blackninja jest właściwą osobą.

Poza tym, jak ktoś mi jeszcze powie lub napisze, że Taga tav 606 to super wybór, to chyba jest głuchy, albo ma udział w sprzedaży.

Wnioski?
Nie kupować na podstawie nieznanych opinii, posłuchać samemu, a jak się radzić, to wiecie kogo.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję Blackninja.
Swego czasu też zastanawiałem się nad Taga tav 606, tyle że pod Onkyo 758 - blackninja doradził mi że nie warto, że lepiej poczekać, uzbierać kasy na coś lepszego, i tak też zrobiłem... Za jego radą kupiłem QQ 6000 i jestem mega zadowolony !!! Naprawdę czasami warto poczekać z zakupem, niż później płakać nad głupio wydaną kasą !!! Teraz zbieram na suba, i również dzięki radzie blackninja będzie to energy sub ep12. Naprawdę warto poradzić się fachowca przed zakupem i dozbierać kasiory... i również nie chcę robić reklamy, ale piszę jak jest :)
 

Vex

Member
Bez reklam
To dodam jeszcze od siebie, że byłem na odsłuchu w Katowicach. Słuchałem wielu kolumn i byłem już zdecydowany na BX2, w sklepie dostałem super promocję na BX5, a w internecie spadły ceny RX2. Napisałem PW do BlackNinja. Nie dość, że przebił ofertę konkurencji to jeszcze sprowadził głośniki, które na mnie czekają. Mam je zamiar kupić koniec listopada, początek grudnia. Byłem nawet gotowy dać zaliczkę z 500 zł, ale o nic mnie nie proszono. Tak po prostu, krótkie pytanie czy jestem zainteresowany ? Jak tak to zamawiamy i czekają na mnie. Pełen profesjonalizm. Już nie mogę się doczekać grudnia :)

Pozdrawiam,
Tomek
 

collider

New member
Bez reklam
Chyba trzeba będzie założyć nowy wątek "jak Blackninja zrobił mi dobrze " :D:D:D

Uffff
1365362689_by_gofer_500.jpg
 

robiz

New member
Cześć

Jak myślicie czy ta konfiguracja ma rację bytu.
Sprzęt to tak jak widać " Harman/Kardon " jest też gramiak i aktualnie kolumny Heybrook HB1. Czy Monitor Audio BX2 dogada się z Harmanem ?

robiz
 

robiz

New member
A co jeszcze możecie powiedzieć o" Indiana Line Tesi 260" w konfiguracji z Harmanem ? Cena zblizona do Monitor Audio BX2 , a moją bardzo dobre recenzje.

robiz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robiz

New member
Może komuś , kto szuka również niedrogich monitorów, przyda się ten opis.
Właśnie testuję od kilku dni INDIANA LINE TESI 260 na systemie jak w moim opisie.
Jako drugie w kolejce będą Monitor Audio BX2.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tych Indian. Gdyby wyglądały tak jak grają to musiałby być ze " złota " chyba. Lekko ocieplony bas i średnica połączona z mega zróżnicowanym pasmem wysokotonowym. Korektor fazy w głośniku średnio-niskotonowym , to w tej klasie rzadkość niesamowita. Brzmienie głownie dla instrumentów gitarowych, dętych oraz wokali, ale ze wszystkim daje radę. I jeszcze jedno, jeżeli ktoś nazywa bas " audiofliskim " ( co kolowek to znaczy ) to tutaj takowy znajdziemy. Niema dudnienia i efekciarstwa.
Jak porównam jeszcze z MA BX 2 dam znać

robiz
 

Henko

New member
co do Denon X3000

Witam, I ja się podłączę pod wątek. Jakie kolumny najlepiej sparują się z Denonem X3000? Czy MA RX8 zagra z nim dobrze? Teraz są wyprzedaże tego modelu i można te kolumny dostać w dobrej cenie. Czy może B&W683, a może PSB T6 ? Może jeszcze coś innego np. Kef Q900 . Proszę o opinie i propozycje ewentualnie innych kolumn. Może coś z polskich producentów np. Minas Annor, Hyperion IV. Musi to maksymalnie dobrze zagrać w stereo. Pokój 23 m2, rozstawienie kolumn 3,5m odległość odsłuchu 3,0m.Kolumny muszą posiadać mocny dynamiczny bas ( nie będzie suba ), ładną średnicę i niezbyt ostre wysokie aby nie tłukły po uszach.
 
Do góry