Wybór głośników

akab

New member
muzyki w zasadzie każdej rock pop dance wszystko oprócz jazzu ,poważnej metalu . Apropo możesz polecić jakiś fajny koncert w DTS coś rockowego np Dire Straits lub coś w tym stylu ?
 

akab

New member
ampltuner Yamaha rxv-1300 mam nadzieję że da odpowiednią ilość basu i łądnie zagra w stereo jeśli sie zdecyduję na E-60+E-25+E-10 w KD myślę że poradzą sobie e-60 poradż jakiś fajny dobrze nagrany koncercik na dts
 

von urlik

New member
Prince napisał:
Urlich,

Trochę głośników słuchałem...

RXV759 - to model 7.1 wystarzy trochę poszukać w necie chociażby...

pewnie że są lepsze produkty i gorsze ... zawsze można kupić krella za 100.000
tylko ile z nas tutaj może na to sobie pozwolić??

Mam kodę 702 /1000 i jestem zadwoolony i nietylko ja (rodzinka też)...

Tomek

Tomku bądz zadowolony bo 702 to fajne głosniki ( reszta to przemilczę)
RXV 759 nie ma takiego modelu w Europie , więc słuchać nie mogłeś .
Tylko w Japonii jest dostępny wzmacniacz DSP-AX 759 . Wystarczy poszukać. Zresztą co ma do tego krell ? Zresztą Twoje jakieś wkurzenie ze moc z sieci to kit itd. 3/4 amplitunerów dostępnych w Polsce tak ma. pobiera z sieci np. 300 W a producent podaje moc 6 x 110 W ale poczytaj na jakich wartościach i w jakich parametrach była to moc mierzona.

Pozdro i tymcza
 

Yasiu_Olkusz

New member
Koda ex-686

Witam
Przejrzalem arhiwum ale nie natknalem sie na zadne informacje dot zestawu kolumn kody ex-686.
Tesciu za calkiem przyzwoite pieniazki (750zl)
kupil takowy zestawik (bez suba) i teraz poszukuje do tego amplika takze za nieduze pieniazki... Spotkal sie ktos z tym zestawem? Co sadzicie o zapieciu do tych kolumn amplika Panasonika he40 ? Ewentualnie jaki inny amplik byscie polecili do ww sprzetu.
(Odtwarzacz dvd to panasonic... modelu nie pamietam, dlatego pod uwage brany jest wlasnie amplituner panasonika).
Pozdrawiam i prosze o rade... i oczywiscie dziekuje.
 

Kamyk

New member
ArtS007 napisał:
Yamaha 359, Yamaha 459 (ale trochę droższa), Onkyo 304.

ArtS :)

ArtS,

Do QUADRAL QUINTAS 500 wg Ciebie ktory ampli bylby lepszy:
Yamaha 359/459 czy Onkyo 304 ?
Przeznaczenie film/muzyka 70/30.

Dodatkowo:
W czym 459 jest lepsze od 359 ?
(poza obsluga 6.1 ktorego i tak pewnie wiekszosc nie wykorzysta oraz DAB, ktorego w Polsce nie ma) ??


Pozdrawiam
Piotrek
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Yamaha 459 gra trochę lepiej od 359 i to jest istotna zaleta. Podejrzewam, że gra tym samym trochę lepiej od Onkyo 304. Yamahy są chwalone do zastosowań kinowych. Sądzę jednak, że Onkyo równie dobrze by się tu sprawdził, a niewykluczone, że dostaniesz go w gotowym zestawie z QQ500, więc zyskasz na cenie.

ArtS :)
 

Gorash

New member
Witam wszystkich
podobnie jka deniro24 ja tez stoje przed wyborem kupna kina domowego jak myslicie czy denon avr-1507 plus glosniki Q Acoustics to dobry wybor zastanawiam sie jeszcze nad pioneerem vsx- 916 glownie zestaw ma slyzyc do gier wideo 50% kina 25% i muzyki 25% Z gory serdeczne dzieki za jakakolwiek porade
ps. a moze jakies innne glosniki do tych ampli ktore by z nimi graly najlepiej :]
 

Gorash

New member
Witam
Dzisiaj wybralem sie na mala przechadzke po sklepach i hmm wpadl mi w oko zestaw do kina domowego Acoustic Energy Aegis Evo 7.1 Home Cinema System przod - Aegis Evo 3, central - Aegis Evo Centre, surround Aegis Evo 1 oraz Aegis Evo Subwoofer. Co o tym mytslicie w polaczeniu z denonem avr-1507 lub pioneer vsx-916 Myslicie ze to bedzie dobry wybor ? Mam nadzieje sie zdecydowac do polowy stycznia a bez cennych rad forumowiczow raczej pewni9e mi sie nie uda. Serdeczne dzieki za odpowiedz:]
 

deniro24

Member
Bez reklam
Cieszę się że ten post tak się rozrósł.
Ale teraz do rzeczy. Na suba już sie zdecydowałem: JBL E250. Ale co do pozostałych głośników to waham się między Quadral Quintas (rozwiązanie ekonomiczne - ok. 1100zł) i JBL Northridge E100 + E30 + EC35 (ok. 4tyś zł). Niestety nie mam okazji porównania na żywo tych zestawów, przeglądam internet, czytam fora itp. Jestem ciekaw czy tak duża różnica w cenie pokrywa się z tak dużą różnicą w brzmieniu.
Dużo naczytałem się dobrych opinii na temat zestawu Quadral, tylko obawiam się jak tak małe (w porównaniu do E100) głośniki w frontach zagrają basem. Wygląd Nortridge E100 (ich wielkość) robi naprawdę na mnie duże wrażenie, ale czy warte są swojej ceny?

Amplituner Yamaha RXV659, pokój 20m2. 60% muzyka, 40% film. (Co ważne słucham przeważnie muzyki "basowej" - hip hop, dance, pop)

Proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam.
 

don111

Banned
do 20m2 to max e80, e100 by dudniły i pewnie wymagają pomieszczenia ze 40m2 albo lepiej...
inna sprawa że do e100 musiałbyś dokupic jakiś dodatkowy wzmacniacz bo ten amplituner by raczej przy nich "padł" trupem...
jeśli chodzi o wrażenie wizualne to rzeczywiście wyglądają potężnie ale jakością basu (jak na te wymiary) wbrew pozorom wcale nie zachwycają (brak im najniższego basu)
 
Do góry