Wybór głośników

masaj007

New member
irk11111 róznica nie jest duża bo to raptem 200zł. E-80 chyba będa alepsze ale to twój wolny wybór. HK 140 powinien sobie poradzić. W końcu pobierają tochę z sieci.
deniro24 jeżeli chcesz wykorzystać tylko stereo to i tak pobór nie będzie miał znaczenia bo starczy. Jak chcesz rozbudowac do kina domowego i jakieś duże kolumny chcesz zastosować to polecił bym Onkyo, zwłaszcza 674
 

jotgie

New member
pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek, w którym kilkukrotnie pojawiły sie głosniki JBL. Czy do pokoju 18m jako fronty wystarczylyby JBL Northridge e30? a jesli tak, to czy na tył dać kolejne dwa e30, czy starczą e20? a może lepiej e10 - one są narożne? - nigdy nie widzialem ich w sklepie a zdjęcia sa 2D:). kanapę, z której oglądam tv mam przy samej scianie, więc głośniki bedą wisiały w linii oglądającego, w rogach - pokój ma szer ok 3,5m.

jako ampli chyba pioneer 916.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Dzisiaj amplituner będzie już u mnie w domu :)
Zdecydowałem sie jednak na Yamaha RXV659. Onkyo 674 niestety jest dla mnie na dzień dzisiejszy zbyt drogi. Mam nadzieje że się nie zawiodę (raczej nie bo jest to mój pierwszy ampli a/v).

Pozdrawiam.
 

Prince

New member
Nie egzaltowałbym się tak tańszymi Jbl-ami
Wyższe modele grają bardzo dobrze, ale tanie umówmy się szczerze, że jeżeli ktoś ma pojęcie o dźwięku, to pudełkowy bas bardzo przerysowany i dominujący nad innymi częstotliwościami...

Mam niedrogie modele KODA i jestem zadowolony i nie widzę ŻADNEGO rozsądnego powodu dźwiękowego dla którego miałbym dopłacać do JBL-a. No chyba że dla znaczka, ale nie jestem kolekcjonerem
Zawsze może być coś lepszego od merca, maybach od maybaha boening itd...
Ale wszystko musi mieć racjonalne wytłumaczenia JAKOŚĆ za CENĘ. A nie duża CENA i trochę lepsza jakość.
Tomek
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
To prawda. cena nie zawsze jest odzwierciedleniem jakości a śmiem sądzić, że na rynku audio jest odwrotnie nawet. Niektóre rzeczy dopiero jak są drogie to znajdują nabywców. W marketingu określane jest to jako "efekt snoba". Ludzie kupują coś bo jest "markowe". Ma, jak to napisałeś, znaczek. I nie dlatego, że dobrze brzmi ale dlatego, żeby błyszczeć przed znajomymi i samemu pompować dumę wewnętrzną. Każdy z nas jest po trochu snobem (nie wyłączając mnie).
I Ty również drogi Prince (z całym szacunkiem) zauważ, że podświadomie domagasz się uznania dla swojej decyzji kupna głośników Kody i poparcia przez innych ich skądinąd świetnego brzmienia. Ale odpowiedz sobie szczerze patrząc w lustro... czy nie przytuliłbyś "Beryli" albo Nautilusów jakby Ci ktoś przyniósł do chałupy ??? :D :D :D

Szacunek.
 

akab

New member
koda?

Na wstępie witam wszystkich sam obecnie posiadam model KODY CR-2902 i muszę powiedzieć że nie grają żle coprawda mam je juz sporo czasu i właśnie zamierzam je wymienić na JBL E-80 . Mam nadzieję prawię jestem pewny że zagrają sporo lepiej jeśli tylko znajdę fajna ofertę to do końca roku pożegnam się z KODĄ .Powiem jednak że mimo że obecnie KODY grają na nowych kablach kupionych już pod JBL (IMG\IXOS) to i tak wcześniej nie grały żle . A co powiecie na ten zestaw ?http://www.allegro.pl/item137063411_jamo_s606_nowe_wisnia_nowosc_w_wa_022_836_11_31.html .U mnie głośniki są podłączone pod ampli YAMACHA RXV 1300 pozdrawiam
 

irk11111

New member
Ja właśnie sprzedałem swoje Kody i wymieniłem na JBL-e. I dopiero teraz wiem co to znaczy dobry dźwięk. I niech mi nikt nie mówi, że nie ma różnicy między JBL a Kodą, bo miałem zestaw Kody AV702 przez półtora roku i określam go jako kompletną porażkę. No chyba, że ktoś nie widzi różnicy więc po co przepłacać.......
 

deniro24

Member
Bez reklam
akab napisał:
Na wstępie witam wszystkich sam obecnie posiadam model KODY CR-2902 i muszę powiedzieć że nie grają żle coprawda mam je juz sporo czasu i właśnie zamierzam je wymienić na JBL E-80 . Mam nadzieję prawię jestem pewny że zagrają sporo lepiej jeśli tylko znajdę fajna ofertę to do końca roku pożegnam się z KODĄ .Powiem jednak że mimo że obecnie KODY grają na nowych kablach kupionych już pod JBL (IMG\IXOS) to i tak wcześniej nie grały żle . A co powiecie na ten zestaw ?http://www.allegro.pl/item137063411_jamo_s606_nowe_wisnia_nowosc_w_wa_022_836_11_31.html .U mnie głośniki są podłączone pod ampli YAMACHA RXV 1300 pozdrawiam

Jak u Ciebie w stereo z basem w tym amplitunerze?? Bardzo mnie ciekawi to. Ja właśnie kupiłem Yamahe RXV659 i wydaję mi się że w stereo bardzo mało basu. No chyba że coś źle robię, ale nie sądzę. W regulacji tonów bas dałem na maxa. W trybie "STEREO" tragedia. Dopiero w "MUSIC Enhancer" coś tam się pojawia, ale to i tak nie to. To mój pierwszy ampli a/v i niewiem czy poprostu to normalne że jest mało basu.

Proszę o opinie.
Pozdro.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Słuchałem Yamahy 759 z Kodą CF - 20 i wiem jedno. Te głośniczki mają strasznie małą dynamike. musiałem odkręcić "vol" prawie na maksa żeby jako tako grały.
 

akab

New member
Jeśli chodzi o bas to myślę że nie jest go tak mało (przynajmniej w moim ampli) .Nie mam za wielkiego pokoju 16m więc kolumny stoją przy scianie a bas reflex jest w tych kolumnach z tyłu więc bas jest troszkę inny niż powinien . Dlatego właśnie zamieżam zmienić na zestaw JBL E-80 +E-25 za jakiś czas dokupię E-10 lub jakieś inne na surrandy mam przyokazji pytanie do BLACKNINJI jaka by była cena za fronty + centralny JBL prosze o odpowiedż na priv
 

Prince

New member
Yamaha 759 + KODA cv20 - to raczej ampli nie ma powera i dynamiki - wystarczy spojrzeć na pomiary testowe w audio itd...
oszuści podają moc , która defakto jest o 50% mniejsza,

zatem to że trzeba podkręcać w tej yamaszce gałę głośności do oporu to właśnie kwestia takiego oszustwa..

sprawdzałem to osobiście.

Co innych tematów typu JBL czy KODA itd - co lepsze - nie zgodzę się, że wszystko co ma znaczek JBL-a jest z założenia lepsze powiedzmy od tańszej konkurencji.
znam conajmniej tuzin konstrukcji innych producentów (między innymi KODA) dużo tańszych które słuchane przezemnie balboa biją na głowę (albo dwie)

Tomek
 

von urlik

New member
Yamaha 759 ? z tego co poszukałem to nie ma takiego modelu.
Po drugie oszusci ? tak określasz producentów ? podana moc jest przy konkretnych parametrach i proponował bym poczytać np. ostatni test amplitunerów z Audio nr 10 gdzie np. yamaha była jednym z najmocniejszych amplitunerów w teście. ogólnie CV 20 sprawnie radzą sobie z dzwiękiem z Yamahy nawet tej najmniejszej RXV 359 .
Znasz tuzin konstrukcji które biją JBL-a ? pewnie takie są ale porównania np. ceny do jakości to raczej te nołnejmy nie mają dużego polotu.
 

Bonciak

New member
Posiadam kolumny Quadrall'a jakie wymieniles. Pokoj mam taki sam jak Twoj. Powiem Ci, ze jestem nimi zachwycony. Swietny dzwiek, zero szumow, czysty, bardzo wyrazny i mocny dzwiek. Mam je 5.0 i to wystarcza. Bass jest tak mocny, ze przy lepszych efektach sofa sie trzesie :) Pozdrawiam
 

deniro24

Member
Bez reklam
Bonciak napisał:
Posiadam kolumny Quadrall'a jakie wymieniles. Pokoj mam taki sam jak Twoj. Powiem Ci, ze jestem nimi zachwycony. Swietny dzwiek, zero szumow, czysty, bardzo wyrazny i mocny dzwiek. Mam je 5.0 i to wystarcza. Bass jest tak mocny, ze przy lepszych efektach sofa sie trzesie :) Pozdrawiam


Do jakiego ampli masz podłączone te Quadrale?
Sam mam zamiar kupić do Yamahy RXV659 zestaw Quadral Quintas + jakiegoś mocnego suba.
 

von urlik

New member
Prince napisał:
yamaha 515f i 525f

elektronika fajna (poza psującym się dvd) ale kolumny w rozsądnej cenie to wyrzucone w błoto pieniądze...

Tomek

Prince - 515 czy 525 to bardzo dobre kolumny . Nie wiem gdzie ich słuchałeś lecz ten który to prezentował to chyba zrobił duże kuku tym kolumnom.
Posłuchaj NS-8900 i NS-7900 Warto. Wiadomo wybór nalezy do słuchacza.
Koda np. ma jeden może 2 modele przyzwoicie grające lecz cóż to jest z oferty ponad 10 systemów.Zresztą jeśli masz starszy sprzęt Yamahy z tego wnioskuję po opisie trudno porównać jak grają z nowymi modelami ampli. Pytanie a gdzie słuchałeś NS 525 ?
 

Prince

New member
Urlich,

Trochę głośników słuchałem...

RXV759 - to model 7.1 wystarzy trochę poszukać w necie chociażby...

pewnie że są lepsze produkty i gorsze ... zawsze można kupić krella za 100.000
tylko ile z nas tutaj może na to sobie pozwolić??

Mam kodę 702 /1000 i jestem zadwoolony i nietylko ja (rodzinka też)...

Tomek
 

akab

New member
Witam wszystkich czy ktoś z szanownych forumowiczów może wypowiedzieć się w mojej sprawie ? tzn . Mam zamiar kupić w przyszłym tygodniu e-80 jbl + e-25 ale ....zastanawiam się czy e-80 nie będą za duże pokój 16m czy nie starczą mi e-60 a kasę która zostanie zainwestowć w e-10 na syrrandy ?. jeedyna sugestja to bas jako że pokoik niewielki nie będzie w nim suba więc pomyślałem że e-80 wypełnią lukę w KD odnośnie basu . Powiem szczeże że zależy mi także na dobrym stereo stąd pytanie czy e-60 bardzo odbiegają od e-80 ? jeśli chodzi o stereo ? i czy starczy basu w e-60 do KD bez suba na 16 m pozdrawiam i czekam na sugestje
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
e80 są miejsze od e60, zobacz wymiary :)
e60 maą więcej basu od e80, bo lepiej wymiata 20cm głośnik od 2x16cm
e60 mają w porównaniu do e80, bardziej wycofany środek
 

akab

New member
Ok dzięki Blacknija tylko jak to się ma do dziwięku możesz to przełożyć łopatologicznie bo jeśli chodzi o bas to rozumiem bardziej martwi mnie środek i góra czy w stereo nie będzie to grało sporo gożej niż E-80 bo w KD rozumiem że niepowinno byc większej różnicy mniemam dzięki
 
Do góry