Wybór głośników

M

Marcinos89

Guest
Witam, we wrześniu chce zbudować Baffle Wall w moim pokoju, mam już projekt i co potrzebuje ogarnięte. Nie wiem natomiast dwóch rzeczy a mianowicie jak odsprzęglić konstrukcje(kratownice z drewnianych kantówek 50x60mm) od ściany by nie przenosić wibracji na Blok oraz jakie Kolumny zastosować? Z początku myślałem nad Klipschem i seria THX ale podczas przeglądania YT natknąłem się na kolumny firmy Bower&Wilkins seri CT 7.x, budżet jaki chciałbym przeznaczyć na kolumnę to 5000-5500zł, nie mam możliwości nigdzie przesłuchać tych że obu marek. Wiem tylko tyle ile wyczytałem z internetu że Klipsche są wysokoskuteczne i nie potrzebują elektrowni natomiast B&W lubią prąd… na chwile obecna mam B&W 601 jako przody CC6 jako centralny, gra to pod Denonem 3200. W zeszłym roku kupiłem projektor o którym marzyłem od dwóch lat. Teraz obraz jest na wysokim poziomie natomiast dźwięk kuleje, tz nie jest źle ale chciałby by było dużo lepiej. Pytanie czy ktoś słyszał owe kolumny i może coś podpowiedzieć? Będę bardzo wdzięczny :)
 
Ostatnia edycja:
M

Marcinos89

Guest
Ale chcesz do kina czy do muzyki również ?

Radia, płyty czy pików słucham z Yamahy TSX-132. Gra wystarczająco zadowalająco. Kolumny maja być typowo do Kina. Od dwóch lat króluje tylko kino, i tylko na tym mi zależy.
 

DarkAvenger

New member
Jakie głośniki surround do DENON AVR-1700H

Zmieniłem ampli na DENON AVR-1700H (z Marantza SR-5006). Myślę na razie o jakimś mini upgradzie z 5.1 do 7.1. Moje "5.0" to Quadral Quintas 500.

Jakie 2 głośniki surround by pasowały do tego zestawu? Przeglądałem wstępnie Klipsch Synergy B2 (są używane za 435 PLN za parę), ale ktoś napisał, że B3 są od nich dużo lepsze.

Ale nie zamykam się na żadne opcje. Nie chcę na razie w to przesadnie inwestować. Wystarczy mi coś do 500 PLN, ewentualnie do 1.000 PLN, gdyby to miało być już coś naprawdę dobrego, wartego tych pieniędzy i kompatybilnego z przyszłym upgradem tego zestawu 5.0.

Lokalizacja: duży salon w domu, dodatkowo otwarty (przechodzący płynnie w korytarz, kuchnię, jadalnię).

P.S. Mój subwoofer to Jamo SUB200, ale z nim chyba na razie nic nie będę robił.
 
Ostatnia edycja:

sasori69

New member
JAMO seria E JAKA CENA

Witam. Czy ktoś potrafi wycenić używany zestaw głośników w bdb stanie
JAMO 2 x E 770 2 x E 750 E 7 CEN E 7 SUB kolor czarny.
 

Robik99

Member
Ale ile pokoi ma być obsługiwane?
Planuję na początek w jednym pokoju (salonie) przy TV, sygnał ze streamera i może z TV.
W drugim pokoju mam zestaw analogowy z CD i dużymi glosnikami, do tego streamer sieciowy.
W przyszłości planuję rozbudowę, jakieś głośniki do sypialni, kuchni z sygnałem z tego streamera.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Z Twojego opisu pasuje mi bardziej jeden normalny zestaw stereo: wzmacniacz z funkcją multiroom, do którego podłączysz tradycyjny zestaw głośnikowy i źródła dźwięku a w kolejnych pokojach głośniki WiFi, które można spiąć w ramach MR. Systemów masz wiele, z bardziej przystępnych MusicCast Yamaha albo Heos Denon.
 
Do góry