Wybór głośników

deniro24

Member
Bez reklam
Jeszcze kilka pytań:

1. Czy można na tyły dać takie głośniki jak na frontowe? (być może nie były by to identyczne głośniki jak te na froncie tylko inne "fronty")

Jaki przewidywalnie byłby efekt takiego zestawienia?

2. Ampli Yamaha 659 obsługuje dźwięk 7.1, ale niewiem jakby to miało wygladać w praktyce. Co do dźwięku 6.1 i amplitunerów obsługujących taki dźwięk (chyba jest to DTS ES i DD5.1EX jeżeli się nie mylę), to wiem że dochodzi głośnik tylni centralny (najlepiej taki sam jak centralny przedni). Jak to jest z 7.1? Jakie dodatkowe głośniki są potrzebne?

W jakim standardzie muszą być filmy żeby było 7.1? czy taki wogóle istnieje?

3. Czy włączenie w amplitunerze Dolby Prologic IIx "roździeli" dźwięk na 7.1 czy "tylko" 5.1??
 

masaj007

New member
1.Można dac nie ma problemu. Przy muzyce dvd-aduio lub SACD 5.1 powinno się poprawić. W kinei raczej nie będzie róznicy. Surroundy nie odgrywają tu jakiś super partii
2.Procesor amplitunera przerabia dźwięk na 7.1. Niestety psuję to trochę dźwiękco by nie pisali. Z 6.1 jest to samo. w 7.1 dochodzi dodatkowa para tylnych głośników surround
3. Do 6.1 lub 7.1 zalezy jak ustawisz i co daje amplituner
 

deniro24

Member
Bez reklam
masaj007 dzięki za zainteresowanie i fachowe opinie/odpowiedzi na moje teoriw/pytania:)

Ok. Co do subwoofera to poszukiwania odpowiedniego dla mnie zawęziłem już do trzech firm: Yamaha, JBL, Paradigm - napewno kupię któryś z tych firm (Yamaha Sw 515 lub 225, JBL E 250 lub 150, Paradigm PDR10 V3)

masaj007 możesz coś powiedzieć/polecić z wyżej wymienionych subów?

Ampli to będzię albo Yamaha RXV659 albo ONKYO 674 (ludzie cały czas mi mówią żebym brał jednak Harmana)

Teraz zaczynam zawężać krąg wyboru co do frontów. Wiem że idealnym wyjściem było by chyba kupno JBL Northridge E100, ale polecicie może mi jeszcze coś oprócz tego??

Nie wykluczam żadnej firmy od Tonsila po Paradigmy.

Zależy mi żeby muzyka stereo "miała niezłego kopa":D

Jest to dla mnie naprawdę poważny wydatek a jestem początkujący w temacie głośników, czytam od miesiąca od deski do deski wszystkie posty dotyczące głośników zarówno do kina jak i do stereo na forach elektroda.pl , audiostereo.pl oraz to na którym teraz piszę (tylko proszę się nie śmiać:))
 

masaj007

New member
Cały zestaw JBL-a z subem E-150 można dostac za 3,700zł i moim zdaniem to rozsądna propozycja jezeli licza się koszta. Masz w tym zestawie bardzo dobre kolumny 5.1. Za tę cenę raczej nei znajdziesz nic co mogło by dorównać.
Jezeli ejdnak sa sub to wybrał bym JBL-a do kina a Paradigm do muzyki. Zalezy tez jak duży pokój.
HK z JBLami da jeszcze lepszą cenę. Yamaha i Onkyo to naprawdę świetnie amplitunery sugeruje bezpośrednie porównanie.
Jak same fronty, amplituner i sub to jest duże pole manewru
. Musisz napisac jaka kwota jest górną granicą
 

deniro24

Member
Bez reklam
Dzięki masaj007

Mam kolejną serię pytań:

1. Czy zestawy Kody CV-50 oraz AV702, a także Quadral Quintas 500 oraz Prism Emerald mają ekranowanie magnetyczne?? (nigdzie nie znalazłem takiej informacji)

2. Czy jest możliwość kupienia gdzieś w necie samych frontów z zestawu Quadral Quintas 500 i Prism Emerald? (również szukałem)

3. Jakby wyglądała kolejność od najlepszych do najgorszych frontów spośród: Quadral Quintas 500, Koda AV702F, Koda CV-50F, Magnat Vintage 660, Tawo 604, Magnat 1000, Magnat Vector Needle, Prism Emerald (wiem że to trzecia liga niestety)

4. Który z subwooferów Kody najlepszy: SW1000/1000v2, SW100B, SW1211 ??

5. Jak to jest w końcu z tymi subami Magnata: czytałem wiele postów na różnych forach że są "do niczego", ale zdarzały się też posty w których pisano że sub Magnat Omega dorównuje JBL e150 (a nawet go przewyższa) oraz subom Paradigma. Wiele osób twierdzi że nawet słabszy sub Magnata - SUB 300 jest lepszy niż sub Kody Sw1000 (który to - jak wynika z opinii - był dotychczas najlepszym subem z tzw drugiej ligi, czyli do 1k zł)


Uffff....Sorki że zadaję :D

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W tej klasie cenowej prawie na pewno jest tak, że tylko głośnik centralny jest ekranowany. Jeśli frontowych gośników nie przytulisz do telewizora, wszystko będzie OK. Odległość około metra od telewizora w zupełności wystarczy.

Fronty osobno pewnie można gdzieś upolować, ale ich cena będzie pewnie zbliżona do całego zestawu, więc raczej nie warto.

ArtS :)
 

masaj007

New member
3. Cięzko powiedzięć bo to zalezy od preferencji. Moim zdaniem Quadral Quintas a potem Koda AV-702F
4. SW-1000
5. Niestety nie testowałem Magnata. Moge tylko powiedzieć, że Koda jest bardzo chwalona praktycznie przez każdego
 

Prince

New member
Witam,

Czytałem tutaj różne odpowiedzi i muszę zabrać głos w sprawie kolumn Yamaha - przepraszam za słownictwo ale to "gnioty" - zero dźwięku, totalna pomyłka - słuchałem z parama znajomymi różnych zestawów w rozsądnych cenach i w okolicach do 2000 zdecydowanie KODA.
Najlepiej pojechać do sklepów i posłuchać - Yamaha kolumny to jakaś pomyłka./..

mam kolumny KODA - zero problemów - dźwięk 1 klasa:) --> AV-702

Pozdr.
Tomek
 

masaj007

New member
Prince jakich kolumn słuchałeś? Ja i nie tylko ja mam zdecydowanie odmienne zdanie o kolumnach Yamahay. IM wyższe w ofercie tym lepsze. Jednak wykonanie nawet najtańszych jest bardzo dobre
 

Prince

New member
yamaha 515f i 525f

elektronika fajna (poza psującym się dvd) ale kolumny w rozsądnej cenie to wyrzucone w błoto pieniądze...

Tomek
 

masaj007

New member
No fakt kolumny mają drogie ale jak dla mnie płaci się za naprawdę wspaniałe wykonanie. Poza tym firma z tradycjami i marka dokłada zapewne swoje % do ceny
 

Prince

New member
Z tym wykonaniem to bym się tak nie egzaltował...

za ta cenę - widziałem lepsze wykonania... a i tak najważniejszy jest dźwięk...
którego, niestety, w kolumnach Yamahy nie ma

Tomek
 

irk11111

New member
Tylko nie Koda

Witam!
Tak sobie czytam i czytam i chciałbym przestrzec tych co dopiero kupują sprzęt - nie kupujcie Kody. Ja jakiś czas temu zostałem "szczęśliwym" posiadaczem całego zestawu Kody. Amplituner 505 + dvd-700 + AV-702 + SW 1000. I tak naprawdę z tego całego zestawu to dobrze gra jedynie sub.
Cała reszta to gnioty a szczególnie elektronika. Może i te kolumny dobrze graja jak na swoja cenę ale ja się męczyłem prawie rok słuchając ich.
Udało mi się znaleźć na nich kupca, ale straciłem na tym finansowo.
Zakupiłem Harmana AVR 140 i to był strzał w dziesiątkę. Teraz chcę dokupić Zestaw JBL E 80 + EC 35 + E 20 + E 150 P. Tylko oczywiście najpierw wybiorę sie na odsłuch. Pokój ma ok. 40 m2 - myślę że ten zestaw wystarczy.
W każdym bądź razie - nigdy więcej KODY!!!
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jak do Hramana podłączysz JBL e -80 to dopiero bedziesz w siódmym niebie. Jakość jest poprostu zachwycająca. Również nie polecam Kody - chyba że kupujesz wyłącznie cenę.
pozdrawiam
 

irk11111

New member
Jak dasz dobrą cenę na ten zestaw to pewnie kupię go w e-panasonic, zresztą jak wszystko co do tej pory kupiłem, jeżeli chodzi o audio-video :D
Ale najpierw chcę odsłuchać E80 i porównać z E90.
A potem się zobaczy...
 

irk11111

New member
Tak, tylko czytałem, że E80 grają dużo lepiej od E90, a poza tym pozostaje pytanie czy AVR140 napędzi te E90.
A jaka jest cena za zestaw: E90, EC35, E20, E150P?
 

deniro24

Member
Bez reklam
Zastanawiam się co lepiej się sprawdzi w stereo: Yamaha RXV659 czy Onkyo np. 603, 604, 674 czy 702 (który mogę kupić używany).

Dla porównania specyfikacje producentów:
Yamaha RXV659:
DIN Standard Power (4 ohms, 1kHz, 0,7%THD): 7 x 150W
Standard Power (8 ohms, 20-20.000Hz): 7 x 100W
Pobór mocy "tylko" 440 W
Waga 12,3 kg
Onkyo TX-SR674E

150 W/Ch., 6 Ω, 1 kHz, IEC (1 channel driven)
Pobór mocy 630 W
Waga 11,4 kg

Proszę o sugestie.
 
Do góry