Wybór głośników

Dziki79

New member
Witam!
W pierwszej kolejności chciałem się z Wami wszystkimi przywitać. Od długiego czasu przeglądam to forum i widze, że są tu naprawde ludzie znający się na rzeczy.
Buduje właśnie swój cały zestaw kina łącznie z tv. Na wiele moich pytań znalazłem już odpowiedź dzięki temu forum. Niestety nie mogę się zdecydować na głośniki.
Cały sprzęt będzie znajdować się w 35m pomieszczeniu. Mam wcześniej już kupiony amplituner YAMAHY rx-v640 rds.
Panowie pomóżcie prosze bo juz się tak zamotałem, że bez was chyba nie rusze z tym do przodu :???: Nie chcę pytac sprzedawców w sklepach bo wiadomo nie są oni obiektywni.
Mam zamiar wydać do 3000zł. Chciałbym zestaw 5.1 lub 6.1. Będę oglądał głównie CYFRE + DVD no i oczywiście muzyka, różna. Od klasyki po rnb czy rock. Zależy mi na czystym dzwięku z miły basem.
Dobre opinie zbiera Qudral Quintas 700 i 500 tylko pytanie czy mój amplituner pociągnie. No i do tego jakis sub. Tylko jaki?
Tak wogóle co sądzicie o tym amplitunerze? Warto na nim budować całe kino? Nie znalazazłem opini o nim tutaj na forum

pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

Dziki79

New member
hehe sorry blackninja :)
myśle, że sprzedawcy na tym forum mogę zaufać ;)
dzięki za odpowiedź

z tą muzyką klasyczna to tak bez przesady - tylko od czasu do czasu :) zdecydowanie więcej czarna rnb, rock i jazz.
tanoye może i fajne ale trochę ten zestaw za drogi. W sumie kolumienki + sub to 5.000pln
Myślałem tak do 3000pln :???:
Jest szansa coś sensownego złożyć?

no i czy macie jakieś zdanie na temat mojego mamplitunera YAMAHA rx-v640 rds

pozdro
 
Ostatnia edycja:

egonszef

New member
Witam w dziale audio, wcześniej pisałem w ps3 i zadawałem pytania na temat amplitunera do ps3, muzyki i w maluteńkim stopniu do oglądania filmów :)
Wiem już, że kupie Denon AVR 1306, ponieważ nie są mi potrzebne w amplitunerze wejścia i wyjścia hdmi do grania. Dźwięk z gier wystarczy puścić po optyku z konsoli i ten zestaw mi wystarczy a za mniejszą kasę będę miał ładniejszy dźwięk :) Teraz zastanawiam się nad głośnikami, pokój w którym to wszystko postawię ma jakieś 16 m2, głośniki muszą byś w secie 5.1 i mają ładnie grać, zaznaczam że przeważnie do gier, później muzyka i na końcu filmy. Pieniądze.. do 1000 zł chyba nie będzie za mało na głośniki na moje potrzeby ?
 

fantattoo

Member
Pisałem Ci w PS3, że ja wydaje ok. 1200 zł na zestaw 5.0, a to jest naprawdę budżetowa półka. Za 1000 zł zestawu 5.1 niestety nie kupisz. Tzn. kupisz, ale zadowolony na pewno nie będziesz. Coś w "miarę" dobrego z subem to chyba minimum 1600 zł :( Ale mogę się mylić ;)
 

egonszef

New member
Jak na moją głowę.. płacić za głośniki więcej niż za amplituner?! skoro wypada :)
To jak to jest w końcu? jest coś lepszego za te pieniądze od Quadral Quintas 500 biorąc pod uwagę do czego będą mi potrzebne te głośniki?
 
Ostatnia edycja:

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobre głośniki to podstawa dżwięku i na nich niema co oszczędzać,elektronika może być z niższej półki(oczywiście bez przesady)
 

fantattoo

Member
Kiedyś słyszałem takie powiedzenie lub może raczej złotą zasadę, że aby cieszyć sie dobrym dźwiekiem musisz na kolumny wydać 1,5 wartości amplitunera. Ile w tym prawdy......nie wiem :twisted:
 

fantattoo

Member
Zasłyszane powiedzenie dotyczyło zestawu stereo, a więc samych frontów. Oczywiście przy moich możliwościach finansowych potraktowałem to z przemrużeniem oka. Jak to się mówi: mierz siły na zamiary ;)
 

RobertG

New member
Witam
po zakupie plazmy Pioneera u Kikiego mój WAF spytał mnie co z kinem domowym :) Zacząłem usilne poszukiwania. Wstępnie na ampli wybrałem Onkyo 605, ale mm zagwozdkę z głosnikami. Wstepnie wybrałem marki: JBL albo Quadral -pytanie jakie model? Słuchać bede muzyki i gladac filmy (rock, rock progresywny, KD w proporcji Pół na pół). Pokój, w właściwie wydzielony kawałek salonu o pow 16-20m2.Co poradzicie (szczególnie liczę na Blackninja - niewykluczone,że u Was kupię :) Buzet na wszystko - do 5 ooo
 
Ostatnia edycja:

barti60

New member
blackninja napisał:
Podaj nam więcej informacji. Jak duzy jest pokój, czego słuchasz, tylko fronty czy 5,1?


wiec podaje:
pokój ok 20m2
głosniki 5.0 potem mozliwośc podłaczeni suba bardzo podoba mi sie brzmienie sw012 yamahy
wykorzystywany by był głównie 50% filmy oraz 50 % muzyka (radio) muzyka głownie to co na topie radio eska czyli zaden rok metal itd:)))


w sumie mysle poważnie o yamaha rxv361 oraz prism shapire.. Co myslicie..??
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
RobertG HK+JBL ES posłuchaj i to ogarniemy :)

barti60 musisz dozbierac 50zł na cos takiego o ile dobrze zrozumiałem, że masz 1500 na ampli i 1600 na głośniki:
RXV361+NS50+NSP60+YST-SW012
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
jakie kolumny?

hk 255 bedzie z sharp bd-hp20s.


calosc pomieszczenia 80 m2 wysokosc 285cm ale kolumnami obastawiamy 20 m2 - czesciowo oddzielone od reszty scianka z akwarium.

muza 50%, tv 40%, bd/dvd 10% czasu.muza klubowa house, progressive, eriki badhu, depeche mody i takie tam.

kiedys odlsuchiwalem sobie kolumienki pod stereo w salonie audio i najbardziej mi podpasowaly cantony ergo 609....ale fakt jest taki ze z tego zakresu cenowego to byly jedyne, kazde inne byly tansze. prosze o wasze typy - moga byc tansze :)
 
Do góry