Nie 5.1 a może 2.0

zibiwaw

New member
Witam!
Czy w przypadku braku funduszy, można zminimalizować zestaw głośników kina domowego z 5.1 do 2.0 dodając ewentualnie centrala.Jak to się ma do odsłuchu podczas oglądania filmu czy są duże braki odsłuchowe. Nie chcę na razie kompletu 5.1 wolę zainwestować w lepsze fronty a z czasem dokompletuję.
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

masaj007

New member
No zdecydowanie tracisz na efektach dźwiękowych a brak suba spowoduje brak nisko schodzącego basu i mniej spektakularne np. wybuchy. Jednak w muzyce powinno być dużo lepiej. Przy dobrym zestawie stereo naprawdę też można z powodzeniem oglądac filmy
 

zibiwaw

New member
Czy do pokoju 16m nie zagraconego,tylko rogówka, będą pasowały
JBL E-60 (mieszkam w bloku i to jest ten minus)?.Nie słyszałem ich ale recenzje dosyć pozytywne.
 

jasa

New member
Yamaha PianoCraft E600

Ja mam Zestaw Yamaha PianoCraft E600 i oglądam filmy w 2.0, nawet bez suba brzmią pięknie, fakt lepiej się ogląda ciche dramaty z piekną muzyką w tle niż Terminatora 3 :D , ale słychać każdy najdrobniejszy dźwięk dosłownie szelest liści - no ale to PianoCraft kto zna ten zestaw wie o czym mówie.Jak ktoś lubi słuchać muzyki to żadne kino 5.1 go nie zadowoli, no chyba że pójdzie w duże koszty... Mam pokój 12m i Piano z 2.0 zastepuje mi z powodzeniem kino...no i ma component i progresywne skanowanie ale tego narazie (do końca września) nie wypróbuję bo mam CRT Panasonica...ale już niedługo posmakuję jak chodzi PianoCraft z LCD np. Pansonica lub Sharpa...Wtedy podzielę się jak brzmi i wygląda film na takim zestawie
 

zibiwaw

New member
Czy jest mozliwość rozbudowy do 5.1 zestawu kolumn Audio Academy - Mimas II. Jaki amplituner poradzi sobie z nimi lepiej HK czy Denon?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie musisz kompletować zestawu jednej firmy, w miarę wzrostu funduszy skompletujesz resztę z takich komponentów jakie będą wg Ciebie dobrze grały.
 

radoslavm

New member
Z AA nie złożysz kina bo Chłopaki z Łodzi montują tylko Stereo i dobrze:)
Mimasy II napędzał u mnie HK 3480 i było naprawdę miło. Testowałem je też z NADem 320bee no i grało niezwykle dynamicznie, ale tak "ostro" i "szorstko". Według mnie zdecydowanie Harman. Teraz podpiąłem Mimasy pod HK 675 i jest w pełni satysfakcjonująco. Rzeczywiście z tyłu głowy mi podczas oglądania filmów nic nie lata, ale co do doznań słuchowych podczas wybuchów to nie jest wcale tak źle. Jak dla mnie filmy w 2.0 dają radę. A muzyka...:)
 
Do góry