Jaka jest roznica pomiedzy JBL a Infinity

misiekkb

New member
Jak jest roznica pomiedzy kolumnami JBL Northridge, Balboa, a Infinity Primus i Beta, chodzi mi o te podlogowe, ktore by byly najlepsze do h/k 135 i zarowno do filmow, jak sluchania muzy(poczawszy od Griega, konczac na hardcoru i gotyku). A takze jaka jest miedzy nimi roznica, ktore sa najbardziej neutralne i daja czysty dzwiek, majacy duza dynamike i przestrzennosc?
 

masaj007

New member
Amplituner jako wzmacniacz? Nie lepiej wzmacniacza użyć?
JBL są bardziej spektakularne, basowe i dunamiczne. Do kina, a zwłąszcza jakiś wybuchów to ejst dobry wybór. Z podłogówek polecam E-80. Za 1,600zł naprawdę dobry wybór.
Infinity Beta 40 to moje kolumny które chciałbym kupić. Wyglądają i są wykonane lepiej niż JBl bo Infinity jest postrzegana jako bardziej audiofilska firma. Same masownice są bardzo stylowe. Grają delikatnie i dużo bardziej neutralnie niż JBL E. Niektórzy twierdzą, że grają jakby stały za czymś. Mi sie bardzo podobają i uważam, że to to dla mnie.
Jak chcesz coś bardzo dynamicznego to może Paradigm Monitor 7v4? Do muzyki dance i pop nie ma lepszych kolum. Dynamika a także rewelacyjny bas moze zachwycić a cena około 2,200zł jest do przełknięcia
 

misiekkb

New member
masaj007 napisał:
Amplituner jako wzmacniacz? Nie lepiej wzmacniacza użyć?
Amplituner jest poniewaz liczy sie dla mnie jeszcze filmy, nie sama muza i to caly zestaw 6.1, a takze dvd-audio i sacd. A narazie mysle o frontowych, gdyz z powodow finansowych powoli bede wymienial kolumny, na 1 rzut ida fronty, jak pisalem to w jednym temacie. Chce miec neutralnosc dziweku i zeby nadawaly sie zarowno i do filmow jak i do muzy. Blackninja polecal mi E80, ale jakie sa jeszcze balboa czy Infinity Primus 250 czy 360 ??
 

masaj007

New member
Nie masz sznas na neutralnośc ze względu na amplituner, który jak jak człog :)
Najbardziej neutralne będą Infinity Beta. Primus to niższa seria i jeżeli amsz wybór E-80 Primus tozdecydowanie JBL mimo, że nie jest neutralny.
Masz już amplituner? Ostatnio u blackninji widziałem fajnego CA 540R v2
 

misiekkb

New member
masaj007 napisał:
Masz już amplituner? Ostatnio u blackninji widziałem fajnego CA 540R v2
Mam ampli h/k 135 i szukam do niego jakis niezlych kolumn, swoje kody 701 chce wymienic, owszczem byly dobre do pioneera 300, ale nie do harmanka
 

masaj007

New member
W cenie do okło 1,500zł to JBL E-80 najlepszy ale jakbyś trochę zwiększył zakres poszukiwań to Celestion F-28 i Audio Academy Minimas II by się zmieściły
 

misiekkb

New member
Czyli wszyscy popieracie JBL E 80, dobra a jak by wygladala sprawa z subem i centralnym, teraz mam suba kody 550, wiec przy JBL trzeba bylo by zmienic, a co do centralnego to mam Magnat motion 210??
 

masaj007

New member
Z 3m myślę, że EC25 starczy. Co do suba to jak brac zestaw to cały tej samej firmy. No chyba, ze nie amsz gotówki wtedy coś innego wymyślimy
 

masaj007

New member
Dobrze by było dokupić JBL E-150P ale jak kiepsko z kasa to można spróbowac Kodę SW1000. Cały zesatw JBL łącznie z subem wychodzi 3,700zł
 

misiekkb

New member
no wiem ze ten zestaw jest za tyle, ale tak mysle fronty E-80, na surrondy pojdzie moje fronty kody 701, moze miec to ladne znaczenie, tylko jeszcze sub i 2 centralne
 

misiekkb

New member
ale 6.1 jest przepiekne jak ma sie filmy nagrane 6.1 discreet, poezja, wiem bo mam tak teraz, wlasnie 6.1 I tak mysle ale jestem za JBL, a co do kody sw1000 to wiem ze jest niezla, teraz mam 550, najmniejsza, brak jej dynamiki czasami, ale moze byc
 
Do góry