Koda SW-1000 vs SW-1000 v.2

Szemot

New member
Nowłaśnie. Przymierzam isędo zakupu teog suba i widzę, ze dostępny jets też za niewiele więcej ten sam tylko w wersji v2 Ale specyfikacje techniczne i fizyczne i wizualne ma dokłądnie te same. Czy to marketingowe odświerzenie bo kiepsko się sprzedawały czy faktycznie coś w nich jest lepszego ??
 

pablo82

New member
Nie wiem czy kiepsko się sprzedawał; wiem jedno: w czterdziestometrowym salonie potrafi przesuwać ściany ;) a jak pierdnie w osiemnasto- to można dostać zawału !!! Nie będziesz żałował zakupu- trust me :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Mam SW1000 już kilka lat i jestem zadowolony.
Oczywiście są lepsze, ale za te pieniądze to jest rewelacja.
W swoim czasie miał dobra prasę.
 

magdak

New member
Kupujac go pare lat temu myslalem ze popelniam mezalians stawiajac go pomiedzy Proackami,ale nic z tego sprawuje sie rewelacyjnie jak na cene ktora wowczas zaplacilem ok.1200zl.Dac mu tylko troche przestrzeni, pobawic sie jakis czas ustawieniami a pokaze Ci swoja moc.Nie mam potrzeby zmiany na inny.
Pozdr
 

Szemot

New member
No ok ale może jeszcze jakaś odpowiedz zgodna z tematem czyli jaka róznica :)

Ale tak w sumie jak używacie to sęspytam. Widizałem na jakimśą "niby" audiofilskim forum opinię uzytkowników gdzie koleś mówił ,ze nie można go stawiać w rogu bo się basy ząłamują i brzmi beznadziejnie i trzeba postawić go gdzieś z dala od rogu pomieszczenia. A drugie, że żeby był najlepszy dzwięk trzeba go skierować membrana do podłogi. Da się tak wogóle przecież on nie ma żadnych nóżek czyba przy membranie ui przykleiłby siędo podłogo chyba.
 

arsenal

Moderator
VIP
Szemot napisał:
No ok ale może jeszcze jakaś odpowiedz zgodna z tematem czyli jaka róznica :)

Ale tak w sumie jak używacie to sęspytam. Widizałem na jakimśą "niby" audiofilskim forum opinię uzytkowników gdzie koleś mówił ,ze nie można go stawiać w rogu bo się basy ząłamują i brzmi beznadziejnie i trzeba postawić go gdzieś z dala od rogu pomieszczenia. A drugie, że żeby był najlepszy dzwięk trzeba go skierować membrana do podłogi. Da się tak wogóle przecież on nie ma żadnych nóżek czyba przy membranie ui przykleiłby siędo podłogo chyba.
To jego opinia na bazie jego doświadczeń. Nie ma dwóch takich samych pomieszczeń odsłuchowych i ludzi o takich samych preferencjach słuchowych. Podłączysz u siebie to poeksperymentujesz i ustawisz tak jak tobie pasuje.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Szemot napisał:
No ok ale może jeszcze jakaś odpowiedz zgodna z tematem czyli jaka róznica :)

Ale tak w sumie jak używacie to sęspytam. Widizałem na jakimśą "niby" audiofilskim forum opinię uzytkowników gdzie koleś mówił ,ze nie można go stawiać w rogu bo się basy ząłamują i brzmi beznadziejnie i trzeba postawić go gdzieś z dala od rogu pomieszczenia. A drugie, że żeby był najlepszy dzwięk trzeba go skierować membrana do podłogi. Da się tak wogóle przecież on nie ma żadnych nóżek czyba przy membranie ui przykleiłby siędo podłogo chyba.
Ciężko podac różnicę jak używa się jednego modelu.
Opisujemy wrażenia tego czego słuchamy.
Słuchaj opinii audiofili , to.......możesz nic nie kupić, albo wydać kilka razy (kilkanaśie) zł więcej ;)
Odsłuch to składowa upodobań indiwidualnych i akustyki pomieszczenia.
Jednemu pasuje innemu nie. W jednym pomieszczeniu brzmi lepiej w innym nie.
Jeśli nie możesz wypożyczyc i sparwdzić w miejscu docelowym to pozostaje Ci wysłuchanie naszych rad i ew. kupić. Na rady audiofili bardzo bym uważał. Są to bardzo szczególni słuchacze, którzy dążą do doskonałości, która z reguły jest nieosiągalna. Wskazany umiar, szczególnie przy określonym budżecie.
 

Szemot

New member
Arsenal i gatar. Ale ja już śłuchałem na tym forum i nie tylko opinii użytkowników i dzieki nim zdecydowałem się na kupno własnie Kody SW-1000 i dziękuję Wam wszystkim za opinię bo dzięki nim wiem, że nie bedę żałował. Ale to o co mi w tej chwili chodzi to odpowiedz na problem w topicu czyli jaka jest róznica między normalnym SW-1000 a SW-1000 v.2 ponieważ kosztuje on nieco więcej i nie wiem czy jest sens przepłącać bo być może to tylko różnica marketingowa a nie rzeczywista. Patrząc na parametry jest identiko i patrzac na wygląd też jest identiko. Więc skoro nie widać róznicy to po co przepłącać. Ale może ktoś słyszał je oba i może powiedzieć że róznicę słychać i warto przepłacić. Oto mi właśnie chodzi :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie gniewaj się, ale nawiążę jeszcze do poruszonych już kwestii.

1. Audiofile: szukają brzmienia-ideału, czyli sprzętu, którego "nie widać". Ma "jedynie" oddać brzmienie oryginału. Większość ludzi woli jakieś podbarwienia i tu jest problem.

2. Ustawienie subwoofera: W rogu często powstają fale stojące. Optymalne wydaje się postawienie suba pomiędzy jedną z kolumn frontowych, a telewizorem. Kierunek promieniowania głośnika pozostaw producentowi. Bas nie ma charakteru kierunkowego, więc ma to drugorzędne znaczenie. Możesz tesz spróbować postawić sub za miejscem na którym siedzisz.

3. Porównanie: Coś mi się zdaje, że widziałem gdzieś opinię, iż ten bez v2 jest lepszy. Ale nie jestem pewien. Faktem jednak jest, że nowe modele nie zawsze są lepsze, szczególnie w czasach cięcia kosztów. To, że mają identyczne parametry, nie oznacza, że są takie same. Wybierz tańszy i już. Różnica jest pewnie znikoma (może data produkcji ;) ).

Na tej stronie masz całą masę recenzji. Może pomogą w podjęciu decyzji?

http://www.koda.pl/pl/index.php?katg=1&kat=6&prod=48&zdj=98#x

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
No niestety w tych recenzjach jest tylko normalna SW-1000

Co to są fale stojące w przetłumaczeniu na język szarego człowieka ??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Skoro sami dali recenzje do SW1000 pod SW1000 v2, to pewnie niczym istotnym się nie różnią (może wykończeniem otworu bassreflexu?).

Fala stojąca jest to fala, która się nie przemieszcza. Zjawisko to jest wykorzystywane do wzmocnienia fal o określonej częstotliwości w pudłach rezonansowych. Takim pudłem jest m.in. subwoofer. Problem w tym, że jeżeli fala stojąca wytwarza się poza subem, to może dojść do nadmiernego wzmocnienia pewnych czotliwości i zakłócenia dźwięku. Powstają wówczas niekorzystne rezonanse i dźwięk ulega zniekształceniom.

ArtS :)
 

Szemot

New member
To chyba wiem mniejwięcej o co chodzi. Teraz mam np przednią lewa kollumnę wcisniętą w róg pokoju i poniekąd zasłoniętą biórkiem i szczerze mówiąc jakoś tak niemile dudni i zniekształca bas co mi się bardzo nie podoba więc planuję przemeblowac kolumienki żeby cośtakiego sięnie powtarzało.

Ekh... Chyba jednak faktycznie wezmę ten tańszy chyba, że na Allegro pojawi się v2 w nieco zbliżonej cenie.
 

Prince

New member
mam v.1 ale porównywałem koda sw-1000 v.2
jednak się różnią

Mam wrażenie że skrzynia jest mniej podatna na rezonanse przy max poziomach głośności
i wydaje mi się odrobinę szybszy...

Tomek
 

deoc

New member
No coz ja tez zastanawiam sie caly czas nad SW-1000 pytajac na forum otrzymalem odp. ze SW-1000 jest lepszy niz v2... tyle tylko ze im dluzej sie zastanawiam tym wiecej mam opcji zakupu i teraz juz nie SW-1000 czy SW-1000 v2 ale ostatnio do tego doszedl JBL Northridge E 250P tyle ze cena juz ponad 2x tyle - a co z jakoscia dzwieku i czy nie za mocny na 20m2 :>?? i czy nie za slabe KODY do tego... itp itd - bedzie ciezko
 

kamil

New member
Technicznie nie ma żadnej róznicy. Jedynie obudowa w V.2 jest bardziej kanciasta:)

Więc opinie typu gra lepiej sa tylko autosugestia:)

Pozdrawiam,
Kamil
 

Prince

New member
Kamil nie masz racji - obudowa też "gra"...
Rezonanse, ciśnienie itd...

więc wystarczy czasami inny materiał lub jego grubość użyty na obudowę i już to słychać..

Tomek
 
Do góry