"Bass" samochodowy w pokoju

ErrorDTe

New member
Witam serdecznie

Zwracam się do Was z kilkoma pytaniami, otóż mam możliwość zakupienie po atrakcyjnej cenie tuby/skrzyni/subwoofera(nie wiem dokładnie jak to nazwać) aktywnego JVC CS-G1200. Tutaj pojawiają się moje pytanie, czy opłacalne jest pakowanie się w takie coś jeśli mam zamiar używać tego w domu? czy będzie to w miarę dobrze grało w pokoju ~20m^2? Jak w ogóle to podłączyć? czy wystarczy zwykły zasilacz od komputera? Jeśli tak to o jakiej mocy?

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi

ErrorDTe
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ile kasy masz na suba przeznaczone? Kup lepiej dobry sub do kina i nie baw się w jakieś tuby samochodowe. Takie suby to grają dobrze ale w aucie i bagażniku. Na 20 mkw potrzebujesz już w miarę mocny sprzęt 250/300W. Poza tym subwoofery do KD są estetyczniej wykonane więc na pewno ładniej w pokoju się zaprezentują. Inne są suby do auta i inne do KD.
 

ErrorDTe

New member
No cóż, budżet to 400 zł a w tej cenie jedyne co mi się udało znaleźć wartego uwagi to STX-200 oraz po przeczytaniu tego artykułu na elektrodzie - VK7830. Zaznaczam że nie musi być to nowy "sub"
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No cóż, budżet to 400 zł a w tej cenie jedyne co mi się udało znaleźć wartego uwagi to STX-200 oraz po przeczytaniu tego artykułu na elektrodzie - VK7830. Zaznaczam że nie musi być to nowy "sub"

Jak byś na "Mikołaja" dostał trochę grosza to za ok 750 jest Jamo sub 250. Na Twoim miejscu bym dozbierał i kupił coś porządnego. Te najtańsze suby tylko będą Ci buczeć i nie dadzą dobrego,czystego basu. Z tych tanich to chwalony był Koda sw 1000 ale ma on tylko 80W muzycznej i do Twoich metrów może być trochę za słaby. I najważniejsza rzecz to że do muzyki musisz szukać suba o konstrukcji zamkniętej a one już są trochę droższe. Te z konstrukcją bass reflex są typowo do kina i nie wyrobią się w techniawce z szybszymi bitami.
 
Do góry