Kef Kht-2005

luniopl

New member
siema...
mam pytanie...jestem zainteresowany kupieniem zestawu: amplituner + głośniki w systemie ratalnym. znalazłem sobie sklep w którym jest amplituner który chce nabyć: yamaha 559, ale nie mogę tam dobrać głośników z powodu małego wyboru:
pomóżcie...
koleś proponuje mi jakieś głośniki KEF KHT-2005 [http://plazmacity.pl/index.php?go=prodlista&id_product=509&more=1] (nie mam do nich zbytnio przekonania jak na pierwszy rzut oka-wyglądają jak głośniczki komputerowe-czy ktoś wie jak to gra i jak wygląda i czy się nadaje do tego amplitunera??). mają jeszcze do wyboru po rozsądnej cenie głośniki Dynavoice F6 + S4 + C4 + Sub 8.1 [http://plazmacity.pl/index.php?go=prodlista&id_product=338&more=1] . czy one będą wystarczyły do tego amplitunera??
a może sądzicie że wystarczy mi amplituner yamaha 459 + któreś z tych głośników( zestaw będzie podłączony do kompa-soundblaster x-fi, pomieszczenie nie wielkie bo 6m2-jest rozmieszczony tylko w połowie pokoju. fajnie by było gdyby ten zestawik grał lepiej niż mój dotychczasowy panasonic ht-535-będzie?? ).
z góry dzięki za odp.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Po pierwsze, ten sklep sprzedaje bez polskiej gwarancji, po drugie mimo to ma takie sobie ceny. Proponuję Ci zakup głośników podłogowych jak masz miejsce gdzie je postawić. Co ty na to?
 

luniopl

New member
odp

W 100% popieram kolumny stojące-przynajmniej te przednie(najlepiej 3-drożne:p) ale ja muszę znaleźć dogodne raty bo już spłacam samsunga lcd...nie mogę sobie pozwolić na zbyt duże raty tego zestawu...dlatego musze kombinować:p wiem że nie kupie tamtych głośniczków od nich bo mają mierną oferte...ale zestaw muszę mieć...bo zawsze byłem uparty:p i będe go miał ... teraz musze poszukać gdzie go mogę znaleźć w rozsądnych warunkach.
 

kowal

New member
Te "jajka" (KHT 2005.2) grają naprawdę dobrze! Tak dobrze, że za pierwszym razem dwa razy sprawdzałem czy gdzieś w pomieszczeniu nie ma ukrytego jakiegoś "prawdziwego" suba. Dodatkowo satelitki zrobione są z aluminiowych odlewów i swoje ważą ( w odróżnieniu od większości plastikowo MDF-owych satelitków ) co przekłada się na porządny, niepudełkowaty dźwięk. Dość dobry ( czytaj "objektywny" ) opis wraz z pomiarami był przedstawiony w miesięczniku AUDIO 8/2003. Jeśli miejsca w pomieszczeniu masz tylko na satelitki+sub ( zamiast podłogowców ) to na tym KEF-ie raczej się nie zawiedziesz...
 

machu

New member
Czytałem wiele dobrego na temat tych KEFów (an avforums.com). Mam kefy kht5005 i Ace9000 i każdemu gorąco polecam tą markę do zestawu kina domowego (z regóły po tym jak ludzie to u mnie słyszą to sami chcą je kupić) Z góry mówię, że gusta śą różne więc najlepiej samemu odsłuchac jak gra zestaw.
 

kamil

New member
Odsłuchiwałem te KEFy i jako tego typu systemy graja nieźle, ale w szoku byłem jak usłyszałem o połowe tańsze Tannoy nie pamiętam nazwy, ale także mały systemik.
Ogólnie podłogówki górą ! Zakupiłem po odsłuch zestaw 5 - 1 Kody chyba zestaw 707. Wygląd przeciętny, ale dzwięk jest o wiele lebszy niż z małych systemów...Porównywałem do podłogóweg pow 3500 pln i te kody za 2 tys komplet grały lepiej. Naprawde dobre kolomny !
 

Kris99

New member
Blackninja mam takie pytanie do Ciebie.

Czy istnieje sens kupowania takiego zestawu jak np. JBL Balboa, ale zamiast tylnych głośników zamontować jakieś znacznie mniejsze, typu np BOSE lub inne komputerowe.:confused:

Niestety nie mam miejsca na tyle głośniki i musze znalaść jakieś rozwiązanie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
przy kinie domowym, jeszcze mniejsze tylne głośniki się sprawdzą. Niewypałem będzie próba słuchania na tym DVDaudio lub SACD.
 

Kris99

New member
Ok, a kupując np u Ciebie można by było zrezygnować z tylnych głośników w takim zestawie JBL, i ewentualnie coś niewielkiego domówić ?

I jeszcze jedno pytanie czy Amp Denon 2807 wg Ciebie pasuje do tych głośników ??
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ostatnio wielu klientów słuchało takiego połączenia i ich zdaniem system zagrał nadwyraz dobrze :)

Kupując u mnie , możemy zakombinowac z tylnymi głośnikami.
 
Do góry