Zestaw kolumn 5.0

rees

Member
Witam wszystkich,

Bardzo prosze o rade. Otoz postanowilem zakupic zestaw kolumn do KD i szczerze mowiac nie wiem co wybrac:) Moj budzet to max 1000 zl , przeznaczenie: gry z x360 w DD5.1, filmy DVD i muzyka. Kubatura pokoju zas 15 m2. Poszperalem troche w necie i znalazlem m.in:
- magnat monitor 990 set za 950 zl.
- sony ss-fcr450 za 700 zl
- sony ss-fcr500 za ok. 800 zl.

Dodam ze mam aktywnego suba sony 60w, wiec dlatego biore pod uwage w/w zestawy sony. A moze znacie cos lepszego?
Z gory dziekuje za pomoc!
pozdrawiam,
rees
 

nikro

New member
ja mam pytanie wlasciwie pod temat - czy jesli sie kupi duzo mocniejsze niz wy to jakos obliczacie kolumny do pokoju 15 m2 to one beda zle grac czy co? nawet jak pojda taka moca jak te tansze i gorsze?
 

rees

Member
wiesz, moim zdaniem to jest tak ze mocne kolumny w malym pokoju potrafia po prostu dudnic. Zamiast glebokiego "miekkiego" basu, jest dudniaca lupanina:)
Inna sprawa ze trzeba wziasc pod uwage wyjscie mocy na kanaly w ampli. Ja akurta mam 2 letniego pioneera ktory ma 5 x 100 W max, wiec i tak mocniejsze kolumny nic mi nie zmienia...
 

nikro

New member
ale czy tu chodzi o to jak beda glosno puszczone czy juz o sama moc? bo dajmy, ze sa glosniki po 50 W puszczone na maksa i glosniki po 100 W i puszczone na polowe to nawet wtedy te po 100W beda dudnic?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
A może quadral quintas, przy kwocie 1037pln zapewni niezatarte wrażenia.

524.jpg
 
Ostatnia edycja:

rees

Member
Blackninja dziekuje za sugestie. Juz myslalem ze nikt mi nie pomoze.
Uwazasz ze to bylbym dobry wybor? Bez suba to bedzie jakos gralo, czy brales pod uwage moja wziamnke o posiadaniu suba 60w?
Z gory dzieki.
PS. A moze cos jeszcze fajnego w tym budzecie?
 

rees

Member
Prawie się zdecydowałem na zakup tych Quadrali (jutro zamówie prawdopodobnie) ale poczytalem troche opinii i komentarzy na ich temat i wylania sie dosc krotka recenzja "mocny bas i cofnieta reszta" ...
A w przypadku magnatow monitor "ostre sporany, slabszy bas"...
I juz sam nie wiem co lepsze :)
Mniemam ze do filmow i gier mocny bas sie przyda (szczegolnie bez suba) wiec sklaniam sie ku Quadralom, ale z drugiej strony na kolumnach docelowo bede sluchal muzyki (glownie rock) wiec moze Magnaty?
Zreszta BlackNinja slyszales te Quadrale? Jakie odczucia???

PS Gdzie kupie QQ za taka cene (1037 zl) ?
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Panowie, co za naiwne wątpliwości. Oczywiście, że u blackninji !
Jak poczytacie trochę forów audio - to zobaczycie, że facet wypowiada się w wielu miejscach, jest fachowcem w tej dziedzinie a nie tylko podaje ceny jak robi to większość sprzedających. Czytam codziennie przynajmniej 5 forów audio i video więc mam pogląd.
Przecież zawsze możecie iśc do "fachowca" z MM-NDI. Juz tam Wam napewno ktoś "doradzi" i dopieści.:) :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Blackninja doszedł do Nas z największego portalu Audio z najlepszymi referencjami . Więc z pewnoscią warto wykorzystać jego wiedzę.
Zabiegamy teraz o specjalistę od kamer i od projektorów.
pozdrawiam
 

deoc

New member
a czy ja powiedzialem ze to zle?? Taka ceny jakie proponuje blackninja i kiki to ciezko gdizekolwiek dostac - poza tym chlopaki naprawde wkladaja duzo pracy w to aby wytlumaczyc i doradzic (forum, GG, telefon) i na pewno nie chca wciskac zadnych badziewi
 

rees

Member
Zamowilem dzisiaj u Blackninja owe glosniki, teraz tylko czekam juz na towar:)
Jutro ma byc, wiec pozniej w nocy podziele sie pierwszymi wrazeniami.
Szczerze mowiac to cena zaproponowana przez Blackninja to najtansza oferta w necie - najtaniej udalo mi sie znalezc za 1230 zl ... Fajnie sie zbieglo z tym iz jutro mam urodzinki wiec prezent w sam raz:)
 

rees

Member
Juz mam, testowalem, ale po kolei:)
Zamowilem wczoraj ok 12 i dzisiaj o 12.30 przyjechal kurier z dwoma kartonami - realizacja jak i cena: priceless:)))

Siedzalem w firmie, robilem swoje i tylko czasem zbiegalem do recepcji zobaczyc czy jeszcze stoja sprzety. Po 18 bylem juz w domu i zaczalem wszystko podlaczac. Co jak co, ale zabawa w ustawianie i laczenie wszystkiego po dniu tyrki to masakra:) Tak btw to jeden z tylow stoi na stojaku z ikei i cholernie sie chybocze. Jakis idiota projektowa stojak bez rowka na kabel :( Szlag mnie trafial, wiec przycisnalem jednym fotelem do sciany i w miare stabilnie jest. Po podlaczeniu wszystkiego zapodalem test z ampli co by sprawdzic czy wszystko syczy i co ciekawe dziwi mnie zdecydowanie cichszy "syk" z centralnego w stosunku do calej reszty - mimo ze channel ustawiony jest glosniej niz reszta. Moze kwestia tego ze jest pod LCDekiem na polce - na wysokosci klatki piersiowej widza? Nie wie, potestuje w wolnej chwili.
Po chwili odpalilem X360, zapodalem muzyczke w 5.0 (subwoofer zostal odlaczony jako ze ma mala moc i chcialem sie go pozbyc). I tutaj jestem bardzo mile zaskoczony jakoscia dzwieku! Nie jestem audiofilem, ale lubie slyszec dobry basik przy jazzie / rocku / acid jazzie i tym pdoobnych klimatach. Co ciekawa przyleciala nawet rodzicielka z innego pokoju z prosba o sciszenie - cytuje - "dudnienia". Tutaj warto wspomniec ze jak katowalem poprzednie kolumienki (gwizdki 30 watowe) z subem to nigdy nikomu nieprzeszkadzalo:). Po testach w stereo jak i z rozbiciem na wszystkie glosniki (gra naprawde ladnie) zapuscilem kilka gierek w DD5.1 na 360. Swietny dzwiek! Dynamiczny, kopa ma - a martwilem sie ze nie bedzie dobrych eksplozji w Call of Duty 2 czy innych tego typu grach.
Fantastyczna scena dzwiekowa. Oczywiscie w weekend kiedy ebde mial wiecej czasu poustawiam dokladnie odleglosci od kolumn w ampli zeby "wycentrowac" dzwiek, ale to detale. Po grach przyszla kolej na dvd. Odpalilem Kill Billa w DTSie i jestem zachwycony! Ach te przelatujace swisty mieczy, siekier, ryki i wrzaski! Piekne! Potem Star Wars Original Trilogy (cudo! Tie Fightery z ich charakterystycznym swistem poezja!!!). Potem Ghost in the Shell w DTS (rewela!). Naprawde, te Quadrale Quintasy to super sprzet! Za takie pieniadze (1065 zl z transportem) to rewelacja imho - <kryptoreklama mode on> kupowac u Blackninja <kryptoreklama mode off> :) Zostalo mi potestowac jeszcze troche dynamiczniejszej muzy - jakiegos punk rocka, albo starych dobrych RATM...
Black ninja miales racje - bez suba, w pokoju 16 m2 ten zestaw daje rade!
Dzisiaj juzy nie pogram na caly regulator, ale moze w weekend rano ehh.
Wiecie co? Tak sobie mysle ze skoro dzieki poradom i opiniom na tym forum kupilem juz LCD, kolumny to chyba zaczne kupowac wszystko inne:)
Jak sie ciesze ze nie kupielm tych magnatow czy innych soniakow o ktorych przez chwile myslalem...
pozdr
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Słuchałem dzis Quintasów 500 z ampli Onkyo 603 oraz zestawu takich metalicznych kolumn Onkyo LS 7.1 z subem również z Onkyo 603.
Muszę przyznać, że Quintasy wypadły dużo lepiej. Dźwięk jaśniejszy i dużo lepsza scena i przestrzeń. Gerald Albright i Najee zabrzmieli bardzo klubowo. Aż dziwiłem się, że te kolumnienki są takie małe. Ale "rurę" też potrafią dać.
Sting (mam go w DTSie) zabrzmiał tak, że nie chciało mi się ze sklepu wychodzić.
Jednak na koniec posłuchałem JBL Balboa z HK 335 i ten dźwięk mi odpowiada. Lekko ciepły i baaaaaardzo relaksujący. Ja to nazywam "czwarta rano z laską po imprezie". I znowu mam zagwozdkę - a może jednak HK....
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Fatman_1 napisał:
Jednak na koniec posłuchałem JBL Balboa z HK 335 i ten dźwięk mi odpowiada. Lekko ciepły i baaaaaardzo relaksujący. Ja to nazywam "czwarta rano z laską po imprezie". I znowu mam zagwozdkę - a może jednak HK....

Myślę, że duża w tym zasługa samych Balboa. Mam podobną zagwózdkę.

ArtS :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
:) przy GH, quadrale to malutki zestawik, gh to duże kolumny efektowniej brzmiące i okazalsze, ciężko jednak im zagrać tak jak quadrale
 
Do góry