JBL Northridge Cine Pack

Poliko

New member
Witam

Jak oceniacie serie JBL Northridge ?
Glownie chodzi mi o dwa modele

JBL Northridge Cine Pack
i
JBL Northridge Silver Pack

Wygladaja identycznie :)

Moze udalo sie komus z szacownego forum dokonac odsluchu :)


Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Oba zestawy różnią się tylko rodzajem wykończeń.

Ani miękki, ani twardy ale dobrze zrównoważony i dynamiczny dźwięk. Zdecydowany i wyrazisty środek, dobrze kontrlolowany i szybki bas. Mozna je wyrwac za 3696pln.
 

jas

New member
Czy zagrałoby z Onkyo 674?

Massay na innym wątku zaproponował mi zestaw Tannoy Sensy 5.0 do podpięcia do Onkyo TX SR-674. Mam trochę problemu z dopasowaniem koloru kolumn do mebli. Fakt, kolor pasuje, ale brak subwoofera. na taki trzeba by wydać ponad 1,5 tys, aby nie było "mezaliansu" z resztą zestawu.
Zestaw JBL Silver Pack jest neutralny kolorystycznie i chyba nie gorszej klasy niż Tannoy. Zalazłem taką ofertę za 3999 zł:
http://www.allegro.pl/item128210633_jbl_northridge_silver_pack_krakow_raty.html
Czy taki zestaw "zagra" z Onkyo 674...
Zestaw ma być wykorzystany niemal wyłącznie do kina domowego w 19m2 powierzchni w dedykowanym pomieszczeniu.
Niemniej trochę przekracza to mój budżet na zakup systemu. Czy ktoś z naszych ekspertów słuchał takiego zestawu i czy może ktoś znalazł jakąś bardziej "strawną" cenę na takie kolumny? Nieźle byłoby łącznie z ampli Onkyo TX SR-674 i DVD SP-404.
Pozdrawiam
jas
 

masaj007

New member
Drogo na allegro można kupić ten zestaw za 3,700zł :D
Onkyo może w cale nieźle zagrac z tym zestawem. Nie będzie takiego basu jak z HK co może wyjśc na korzyść
 

jas

New member
JBL Northridge Silver Pack

Paluchy obgryzłem już z emocji...Ale chyba znalazłem ten JBL Northridge Silver Pack w dobrej cenie 3349 zł. Na stronie euro-as.pl.
http://www.euroas.pl/produkt/kolumny/Northridge E80 E20 EC25 E150 SILWER/
Niemniej musze koniecznie przed ewentualnym zakupem odsłuchać ten zestaw. Chyba nie będzie miało znaczenia że będzie to Cine Pack, gdyby Silver nie było w salonach audio...
Niemniej czytałem również w necie niepochlebną opinię o tych kolumnach.
Jak zauważyłem JBL jest sprzedawane w zestawach z HK. Nie wiem czy ma to tak istotne znaczenie.
W sumie Onkyo 674 zbiera teraz same entuzjastyczne oceny!
Dzięki za podpowiedzi.
jas
 
Ostatnia edycja:

jas

New member
Sklep euroas.pl

Też mnie to zaniepokoiło. Zadzwoniłem i dostałem adres. Kolumny są w sprzedaży. Pojadę zaraz zobaczę jak to wygląda. W sumie mogę kupić na miejscu, bez wysyłki. Sprzedawca powiedział, ze to mozliwe. To dla mnie 20 minut drogi.
Nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie. Zdaje się nie będzie tam mozliwe odsłuchanie kolumn.
Pozdrawiam
jas
 

jas

New member
Gwaracja JBL

Pozytywnie. Pozytywnie odsłuch i zakup i gwaracja. Odsłuch w salonie gdzie winszowali sobie za ten set powyżej 4.5 tys. Po prostu rewelacja, jak dla mnie. Odsłuchałem jeszcze Dali Concept 6 i Quitasy. Poległy!
Gwarancja jest wraz z czytelną pieczęcią serwisu. Na miejscu w W-ie. Gwaracja dystrybutora. Po wizji lokalnej stwierdziłem, że sklep jest jeszcze w fazie organizacji. Zapytałem o witryne internetową, brak adresu, nr-u konta itp, itd. To musi jeszcze troche potrwać, "pracują nad tym"! Może to debiutanci, ale niezwykle życzliwi dla klienta. Zamówiłem jeszcze zestaw Onkyo 474/404 w cenie niemal tak dobrej jak JBL. Z gwarancją PL polskiego dystrybutora EIC.Ponadto wyżebrałem dłuższy, 2 tyg., okres na zwrot kolumn, gdyby "coś było nie tak...".
Na razie moge tylko podziwiać klasyczne kształty kolumn, komponują się nieźle z meblami. Za tydzień "zepnę" system.
Dziękuję za życzliwe porady.
jas
 

ThYX

New member
jas napisał:
Pozytywnie. Pozytywnie odsłuch i zakup i gwaracja. Odsłuch w salonie gdzie winszowali sobie za ten set powyżej 4.5 tys. Po prostu rewelacja, jak dla mnie. Odsłuchałem jeszcze Dali Concept 6 i Quitasy. Poległy!

To wszystko zalezy co będziesz słuchał na kolumnach.. jak dla mnie Dali grają naprawde dobrze... szczególnie Dali Ikon :)

I jeszcze jedno ważne ... można tak ułożyć kolumny pod klienta żeby nawet sporo lepsze kolumny zagrały gorzej. Kiedyś sprawdzałem 2 zestawy kolumn ... obie rozgrzane. Potem porównywałem te same zestawy przy czy tylko jedne było rozgrzane ... i narawde gdybym tego nie usłuszał to bym nie uwierzył...


Ps. Podaj jaki sklep zaproponował ci dobre warunki ? Bedę kupował w przedziale 2 tygodni Dali i pewnie dobrze mieć sprawdzony sklep:)

Pozdr.
 

jas

New member
Sprawdzony sklep

Nie kupiłem kolumn przez net. Po prostu pojechałem do nich. Asortyment na witrynie maja ubogi, ale mozna zamówic u nich, trzeba troche poczekać, z poza oferty.
Nie mam "słuchu pianisty", po prostu te kolumny zagrały dla mnie najlepiej w założonym zastawie z Onkyo TX SR-674. Poza tym walory estetyczne, kolor. Nie siegałe do Twojej półki Dali. Porównywałem je z Dali Concept 6. Dobierałem je głównie z do kina domowego.
Link do sklepu znajdziedz na na moich poprzednich postach. Zauważyłem, ze niektóre towary mają w cenach wyższych niz konkurencja.
Te JBL były w wyjatkowo korzystej cenie. Poza tym mogłem odebrać je osobiście, aby uniknąc "emocji" z zakupem.
Pozdrawiam
jas
 

ThYX

New member
jas napisał:
Nie kupiłem kolumn przez net. Po prostu pojechałem do nich. Asortyment na witrynie maja ubogi, ale mozna zamówic u nich, trzeba troche poczekać, z poza oferty.
Nie mam "słuchu pianisty", po prostu te kolumny zagrały dla mnie najlepiej w założonym zastawie z Onkyo TX SR-674. Poza tym walory estetyczne, kolor. Nie siegałe do Twojej półki Dali. Porównywałem je z Dali Concept 6. Dobierałem je głównie z do kina domowego.
Link do sklepu znajdziedz na na moich poprzednich postach. Zauważyłem, ze niektóre towary mają w cenach wyższych niz konkurencja.
Te JBL były w wyjatkowo korzystej cenie. Poza tym mogłem odebrać je osobiście, aby uniknąc "emocji" z zakupem.
Pozdrawiam
jas

Życzę więc bezproblemowego uzytkowania. I co najważniejsze wybrałeś kolumny do siebie na podstawie odsłuchu !!

Pozdr.
 

ENDRIUx

New member
Witam!
Jestem nowym członkiem forrum i za ewentualne błędy z mojej strony z góry przepraszam.
W najbliższym czasie zamierzam kupic amplituner HK AVR 247 i do tego zestaw głośników JBL Northridge Cinema Pack E 20,E 80,EC 25,E 150P jako odtwarzacz posiadam już Panasonic DMR EH57 i PDP 42PV70. Pokój ma około 18m2.Tak to sobie wymyśliłem. Proszę o opinię na temat powyższej konfiguracji lub o nowe konfiguracje mieszcząe się w niżej podanej kwocie. Kwotę jaką zamierzam przeznaczyc na amplituner i kolumny wraz z kablami to 6500 zł.
Pozdrawiam.
 

ENDRIUx

New member
blackninja napisał:
Spokojnie sie mieścisz i będzie w domu dobre kino :)
To super. Będę chciał jeszcze na tym zestawie posłuchac muzyki czy równie dobrze zagra jak przy filmie?
Odsłuchałem zestaw firmy BOSE LIFESTYLE V20 i jestem pod wrazeniem, że z tak małych kolumn można uzyskac dobre brzmienie. Jak sądzicie czy warto inwestowac10 tys. zł w ten zestaw do odsłuchu muzy i filmu czy może jednak pozostac przy HK 247 i JBL Northridge cinema pack za 6,5 tys. zł?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
można być pod wrażeniem jakości dźwięku do kina - ale muzki nie da się oszukać. Dlatego kontrabas nie jest malutki, dlatego skrzypce nie są z plastiku podobnie jak fortepian.
Zdecydowanie zostałbym co do jakości z JBLem.
 

Siwy007

New member
Jak sądzicie czy warto inwestowac10 tys. zł w ten zestaw do odsłuchu muzy i filmu czy może jednak pozostac przy HK 247 i JBL Northridge cinema pack za 6,5 tys. zł?
Zdecydowanie JBL. Zaoszczędzisz troche pieniędzy, a muzyki będzie można posłuchać głośniej i "dokładniej".
 

papuut

New member
Hej
dołącze się z pytaniem.
Wybieram sie z odsluchem do salonu, ale po wielu godzinach przed forum ze juz oczy i glowa mnie boli nastawilem sie na Denona 2307 i Denona dvd.
kwestia kolumn. Mam mozliowsc kupic w b. dobrej cenie JBL Northridge Cinema Pack.
Jak to razem bedzie chodzic, moze lepiej dolozyc i wybrac Dali .
Concept 6
pzodrawiam i dzieki
 
Do góry