Amplituner ONKYO TX-DS777 jakie kable i kolumny

DiCaprio

New member
Posiadam amplituner ONKYO TX-DS777 (ja wiem,ze jest to amplituner do kina domowego) i CD ONKYO DX-7511 chcę kupić kolumny głośnikowe na których można słuchać jazzu, muzyki poważnej, klasycznej w stereo, myślę o B&W 804 lub Usher 6-series CP-6311 lub CP-6371).
Obecnie słucham muzyki z CD, oraz tunera sat Quali 1080i (kupiony u Kiki-ego Dziękuję) > radio cyfrowe z orbity i TV Classic FM TV z Eurobirda jakość w/g mnie b.dobra na moich kolumnach.Kable łączące sprzęt obecnie to Thomson (Examiner 614 GLD Teflon 0,5 m), kolumny połączone kablami XLO ER14-8 o dł.2,44 m.
Proszę o radę czy w/w kolumny które chcę kupiś pasują do mojego sprzętu jakimi kablami to płączyć, pow. pokoju 22 m2.
Czy ktoś ma podobny sprzęt proszę radę, za wszystkie opinie dziękuję.
Proszę mi wybaczyć błędy jest to mój pierwszy post na Forum DiCaprio.
 

zabka11

New member
Witam
Czy na Quali TV 1080 słuchasz polskich stacji radiowych ?
Ja także posiadam ten tuer ale nigdy nie słuchałem radia na nim
Jeśli słuchasz polskich stacji to podaj na której satelicie
Mam jeszcze pytanie dotyczące stacji HDTV, Czy udało Ci się coś znaleźć w HD poza dwoma demo. KIKI ostatnio coś mówił o BBC że maja nadawać za Free ale jeszcze nie próbowałem znaleźć. Niestety ten nieszczęsny MPEG-2 nikt w tym nie chce już nadawać a ten tuner tylko to odbiera
Jeśłi chodzi o twoje pytanie to ja niestety nie posiadam ONKYO - choć myślałem o tej firmie ale ostatecznie stanęło na Marantzu 5600 +DVD6600
słyszałem jak to chodzi na kolumnach Paradigm monitor 9v4 - w porównaniu z 9-cioma innymi zestawami w sklepie to był szok. Ja niestety narazie mam Excellent tonsilu ale i tak obecnie na Marantzu chodzą jak dla mnie dobrze. Teraz widzę po zmianie sprzetu jakie znaczenie ma dla właściwego odsłuchu ustawienie kolumn i wytłumienie pokoju (ja mam 50 m2)
Pozdrawiam
 

DiCaprio

New member
Cześć zabka11
Bardzo się cieszę, że odpowiedziałeś na mój post.
Jeżeli chodzi o Quali TV 1080 jest to świetny tuner do odbioru audio z satelity pod jednym warunkiem,że jak znajdziesz stację radiową to nie możesz jej zmieniać ( bo po kilku stacjach które chcesz przesłuchać tuner się zawiesza i na tym się kończy słuchanie, pomaga (wyłączenie z sieci) nic więcej aby wrócić do odbioru TV, w/g mnie to wina złego oprogramowania w tym tunerze.Znalazłem nowy soft ale jeszcze sie boję go instalować.
Jezeli chodzi o polskie stacje to znalazłem ich kilka,dzisiaj chciałem je odszukać ale po kilku zawieszeniach tunera, wykasował mi sam prawie wszystkie satelity( mam obrotnicę Diseq 1,2 i odbierałem od Eurobirda do Amosa).moze ktoś wgrywał soft z komputera do Quali TV 1080 proszę o radę.
Stacje TV chodziły wszystkie bez problemu,ręcznie wprowadziłem wszystkie dane do poszczególnych satelitów.
HDTV tylko HD 1 i HD 5 Astra 1 i Syriusza
tu masz wszystko http://www.parabola.cz/prehledy/hdtv/, ja kupię kartę do do odbioru HD 1 i HD 5 ma być też HD 3, pozostałe w MPEG-4 lub kodowane.
Jeżeli nie podłączyłeś Marantza 5600 pod tuner to spróbój efekt niesamowity zarówno w TV jak i audio.Ja miałem przedtem Fergusona to tak jak syrenka do mercedesa.Napisz czy Ty słuchałeś ONKYO z Paradigm monitor 9v4 czy z Marantzem 5600.
Pozdrawiam
 
Do góry