Logitech Z 5400 do kina domowego?

Dami

New member
Chciałem zapytać czy ten zestaw głośników nadaje sie do kina domowego, pokój 16m2, telewizor LCD (jeszcze nie wiem jaki) chyba 26". Czy będzie można podpiąc te głośniki do telewizora i jakiegoś odtwarzacza DVD i czy trzeba kupować jakis amplituner? (nie jestem jakims maniakiem) ale lubię czysty dźwięk.
 

Razgriz

New member
o ile mi wiadomo to te głośniki mają jednostkę sterującą - podpinasz ją kablem optycznym do DVD, ustawiasz w głośnikach odpowiedni dekoder dźwięku i lecisz... A do telewizora to nie wiem. Może połącz TV z DVD i ustaw w DVD tryb TV SAT - wtedy dźwięk będzie leciał przez głośniki, ale różne opcje są do różnych modeli dvd/tv
 

Deimos

Banned
No jak się koniecznie uparłeś na tego typu "kino" to dołóż jeszcze dobre 100pln i weź Logitech Z 5500, masz dobre 200 Wat więcej w stosunku do Z 5400. Ja Z-5500 mam przy kompie, ale w pokoju o którym wspominasz dadzą sobie rade i z odtawrzaczem DVD.
Tylko wymień kabelki na jakieś miedziane beztlenowe, a zagra to całkiem przyzwoicie (w zestawie dają zwykłe "druciki"). Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Dami

New member
Dzięki za pomoc chyba tak zrobie i kupię z 5500. Myślę że to dobry zestaw
i sobie poradzi na 16m2
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A ja myślę, że firmy podając takie dane powinny zniknąć z rynku, jeżeli chcesz głośniki z ampli to lepiej poszukać czegoś konkretniejszego.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Głośniki logitecha to namiastka kina domowego, 16m2 i te głośniki to jak jamnik w łazience, dzwięk jest ale to nie to.
 

zyla83

New member
Mam glosniki Z5500 od roku i jestem z nich zadowolony.
Glosniki maja naprawde przyzwoite brzmienie i nie charcza przy ustawieniu glosnosci na max. A sobwoofer jest wiekszy niz 14 calowy telewizor. Do panelu kontrolnego mozna podpiac naraz 6 urzadzen: 3 analogowo przez jacka, 1 przez wejscie coaxialne, 1 przez wejscie spdif i wreszcie 1 jackiem analogowo przez wejscie sygnalowe dla odtwarzaczy mp3.

Z5400 (z tego co wyczytalem, bo nie widzialem i nie slyszalem tego zestawu) ma podobne rozwiazanie, dodatkowo ma jedno wiecej wejscie spdif, czyli razem 7 wejsc.

Jesli wiec chcialbys podlaczyc do glosnikow telewizor, to nie ma wiekszego problemu. Sa dwie mozliwosci: jesli tv ma wyjscie sygnalowe (zazwyczaj 2x chinch) to podlaczasz go pod glosniki kablem 2chinch-jack.
Jesli tv nie ma wyjscia sygnalowego, a ma wejscie na sluchawki - podpinasz go pod glosniki kablem jack-jack (w telewizore ustaw glosnosc na bardzo mala wartosc zeby nie uszkodzic panelu glosnikow)

Oba zestawy maja dekodery DTS i DOLBY DIGITAL, wiec ampli nie jest potrzebny. Dodatkowo z5500 moze przetworzyc sygnal stereo robia pseudoprzestrzenny dzwiek w systemach DD PRO LOGIC II MOVIE i DD PRO LOGIC II MUSIC. Nie wiem jak to wyglada w zestawie z5400, ale myse ze mozliwosci sa takie same.

Niestety z5500 ma pare wad:
Pierwsza i najwieksza - trzaski w subwooferze.
Kiedy wlaczam jakies uzradzenie podpiete do sieci w domu slychac dosc nieprzyjemny odglos. Nie pomogla listwa. Na szczescie nie jest to strasznie dokuczliwe i strzal ma zawsze taka sama sile dzwieku, niezaleznie jak bardzo podkrecona jest glosnosc.

Kolejna wada - glosniki wychwytuja fale jakiegos radia i czasami jak nic z nich nie gra i sa wlaczone, slychac jakies dziwne odglosy.

Trzecia wada - mocowanie satelitek.
Wszystkie maja zamontowane na stale plastikowe stojaki, ktore obracaja sie tylko w lewo, co utrudnia rozmieszczenie na scianach. Co porawda mozna je odkrecic, ale nakretka wewnatzr obudowy nie jest przymocowana na stale i wpada do glosnika. Sam tego doswiadczylem. Zeby przykrecic stojak z powrotem musialem rozkrecic satelitke.

Podsumowujac, wybor nalezy do Ciebie :p
Jesli nie jestes audiofilem, z jakosci dzwieku bedziesz zadowolony, tak samo jak z funkcjonalnosci tych glosnikow.

Uprzedzajac komentarze wszystkich osob, ktore porownuja te glosniki do jamnika w kiblu - nie zgardzam sie z tym, ale nie slyszalem zbyt wielu innych zestawow kd i nie chce:).

ps.
Deimos, jakie kable polecilbys do zastapienia "drucikow"?
 

Deimos

Banned
zyla83 napisał:
Mam glosniki Z5500 od roku i jestem z nich zadowolony.
Glosniki maja naprawde przyzwoite brzmienie i nie charcza przy ustawieniu glosnosci na max. A sobwoofer jest wiekszy niz 14 calowy telewizor. Do panelu kontrolnego mozna podpiac naraz 6 urzadzen: 3 analogowo przez jacka, 1 przez wejscie coaxialne, 1 przez wejscie spdif i wreszcie 1 jackiem analogowo przez wejscie sygnalowe dla odtwarzaczy mp3.

Z5400 (z tego co wyczytalem, bo nie widzialem i nie slyszalem tego zestawu) ma podobne rozwiazanie, dodatkowo ma jedno wiecej wejscie spdif, czyli razem 7 wejsc.

Jesli wiec chcialbys podlaczyc do glosnikow telewizor, to nie ma wiekszego problemu. Sa dwie mozliwosci: jesli tv ma wyjscie sygnalowe (zazwyczaj 2x chinch) to podlaczasz go pod glosniki kablem 2chinch-jack.
Jesli tv nie ma wyjscia sygnalowego, a ma wejscie na sluchawki - podpinasz go pod glosniki kablem jack-jack (w telewizore ustaw glosnosc na bardzo mala wartosc zeby nie uszkodzic panelu glosnikow)

Oba zestawy maja dekodery DTS i DOLBY DIGITAL, wiec ampli nie jest potrzebny. Dodatkowo z5500 moze przetworzyc sygnal stereo robia pseudoprzestrzenny dzwiek w systemach DD PRO LOGIC II MOVIE i DD PRO LOGIC II MUSIC. Nie wiem jak to wyglada w zestawie z5400, ale myse ze mozliwosci sa takie same.

Niestety z5500 ma pare wad:
Pierwsza i najwieksza - trzaski w subwooferze.
Kiedy wlaczam jakies uzradzenie podpiete do sieci w domu slychac dosc nieprzyjemny odglos. Nie pomogla listwa. Na szczescie nie jest to strasznie dokuczliwe i strzal ma zawsze taka sama sile dzwieku, niezaleznie jak bardzo podkrecona jest glosnosc.

Kolejna wada - glosniki wychwytuja fale jakiegos radia i czasami jak nic z nich nie gra i sa wlaczone, slychac jakies dziwne odglosy.

Trzecia wada - mocowanie satelitek.
Wszystkie maja zamontowane na stale plastikowe stojaki, ktore obracaja sie tylko w lewo, co utrudnia rozmieszczenie na scianach. Co porawda mozna je odkrecic, ale nakretka wewnatzr obudowy nie jest przymocowana na stale i wpada do glosnika. Sam tego doswiadczylem. Zeby przykrecic stojak z powrotem musialem rozkrecic satelitke.

Podsumowujac, wybor nalezy do Ciebie :p
Jesli nie jestes audiofilem, z jakosci dzwieku bedziesz zadowolony, tak samo jak z funkcjonalnosci tych glosnikow.

Uprzedzajac komentarze wszystkich osob, ktore porownuja te glosniki do jamnika w kiblu - nie zgardzam sie z tym, ale nie slyszalem zbyt wielu innych zestawow kd i nie chce:).

ps.
Deimos, jakie kable polecilbys do zastapienia "drucikow"?
Jeżeli chodzi o kabelki to mnie troche zostało z kina domowego: i tak centralny w Logitechach połączyłem kablem Van Den Hul CS 122, pozostłe to Monster Cable z certyfikatem THX (podstawowy i bardzo tani - Monster Standard 30m=217pln)
Odnośnie zestawu Logitech - to u mnie nie usłyszałem jak do tej pory żadnych nieporządanych trzasków ani nic podobnego, co zakłócałoby dźwięk... No chyba, że w sąsiednim pokoju odpalam w tym czasie prawdziwe kino oparte na Denonie AVC A11XV +JAMO D7, to oczywiście te brzęczydła zagłusza skutecznie... i moją żone też!
 
Ostatnia edycja:

barti60

New member
a ja powiem, że jesli ktoś nie ma naprawde wygórowanych wymagać to swietna sprawa bedzie i tyle...


ale w sumie to co lubi...
 

mthej86

New member
zn21 napisał:
głośniki od komputera do kina domowego - śmiechu warte:)
Uważam, że jak ktoś nie dysponuje dużą gotówką a chce mieć kino domowe to zestaw z-5500 który kosztuje niespełna 1200zł jest idealnym wyborem.Jak ktoś zamierza wydac 3000-5000zł to wtedy kupi coś innego.Moim zdaniem do 2500zł nie kupi się lepszego zestawu.I pytanie czy słyszałeś ten zestaw jak zachowuje się podczas oglądania filmu po przez połączenie przewodem coax lub toslink?
 

mthej86

New member
LOLO napisał:
A jest mozliwosc podlaczenia glosnikow Logitech Z-5300 do amplitunera Sony STR DE-225?
Z tego co się zorientowałem co posiada ten ampitiuner tzn. złącza I/O to nie można podłączyć z-5500(zapewne o to chodziło w poście)a tym bardziej z-5300.
 

mthej86

New member
ar2 napisał:
A ja myślę, że firmy podając takie dane powinny zniknąć z rynku, jeżeli chcesz głośniki z ampli to lepiej poszukać czegoś konkretniejszego.
W takim razie chciałbym abyś zaproponował lepszy zestaw głośnikowy do kina domowego z ampitiunerem do 1200zl. Chętnie posłucham rady, mam zestaw z-5500 i wymienie tez zestaw dopiero gdy będzie mnie stać na coś z górnej półki high-end:denon,marantz,paradigm itp.Ale jeśli masz lepszą propozycję zamieniam się w słuch.
 

mthej86

New member
odnośnie creative s 750 to szkoda zachodu sam sie zastanawialem nad ich zakupem ale na szczescie wybralem logitech z-5500 kumpel zakupił creativy to jak przyszedł do mnie to mu mina zrzedła jak usłyszał logitechy.sam póżniej u niego słuchałem jego kolumn to moim zdanie creative to około 60 procent zestawu logitech.Proponuje z-5500 +dobry toslink lub coax jak kto woli.creative to prawdziwe komputerowe głośniki a logitech trochę poszedł wyżej...
 

nicko

New member
Od razu zaznaczam, że moje kino domowe musi być w miarę przenośne, bo nie mieszkam jeszcze na swoim. Póki co mam LCD 32 cale, laptopa z wbudowaną kartą dźwiękową :roll: i starszawe już radio Diory ze wzmacniaczem i osobnym korektorem dźwięku.
Planuję teraz zakup zewnętrznej karty dźwiękowej 5.1 Creativa (Live! lub Audigy 2 ZS pod PCMCIA - choć wolałbym kartę pod USB, to chyba Audigy jest lepszym wyborem?) i zestawu głośników - tu moim typem jest Logitech Z-5500 (ok. 1100zł)
Wyboru kart dźwiękowych raczej nie ma dużego. Więc pytam o zestawy amplituner + głośniki. Czy powiedzmy do 1500zł istnieje lepsza alternatywa dla Logitechów?
 

Sebard

New member
Witam
aktualnie posiadam ten zestaw (z-5500) ale moje przejscia z nim skutecznie mnie zniechecily do tego typu zestawów. Moj egzęplarz posiadał znaną wszystkim wade tych glosników, przy wlączaniu jakiegokolwiek urządzenia elektrycznego w obwód bylo słychac w glosnikach charakterystyczne trzaski. Po roku urzytkowania dowiedzialem sie ze logitech wymienia zestawy na nowe wiec skontaktowalem sie z przedstawicielem w polsce i dostalem nowy zestaw glosników, moja radosc trwala krótko gdyz nowe głosniki mimo ze w nich niewystepowaly owe trzaski to w subwooferze cos poprostu drżało przy okreslonej glosnosci. Dzwoniąc do logitecha dostalem odpowiedz ze w tym przypadku mogą mi tylko zwrócic pieniądze za głosniki, aktualnie czekam juz dwa tygodnie i narazie nie ma odzewu. Głosniki naprawde potrafią wiele, chodz do muzyki poważej lub jezz'u zupełnie sie nie nadają. Aktualnie zastanawiem sie nad jakims budzetowym KD bez plastikowych satelitek.

mimo wszystko zestaw z-5500 polecam jak najbardziej!

pozdrawiam
 
Do góry