Jakie kolumienki do ampli Yamaha RX-V 450

Pit

New member
Zakupiłem zestaw Yamahy (RX-V 450 + DVD S550) z kolumnami ELTAX UNIVERS. Chciałbym poprawic brzmienie tego zestawu. Czy wprowadzenie suba poprawi jakość dzieku, czy to zbędny zabieg i lepiej poszukać innych głośników. Zastanawiam sie nad JBL Northridge 80 (zaczne od wymiany frontów na wymiane całego zestawu nie puszczają mnie narazie fundusze).
Prosze o radę i z góry dziękuję.
PIT
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Woofer nie poprawi jakości dzwieku w muzyce stereo, w kinie spisze sie natomiast lepiej.
E-80 można wyrwać za 1710pln i spokojnie zastąpią woofer w cenie do 500-600pln.
Napisz jeszcze, jak duży masz pokój i jakiej muzyki słuchasz. Wstepnie zestawienie Yamaha+JBL to rozsądny wybór.
 

Pit

New member
Dzięki Blackninja !

Pomieszczenie w którym znajduje sie sprzęt ma ok 25 mkw, ale że jednostroniej jest otware więc trzeba wziąść na to poprawkę.
Muzyki słucham praktycznie każdej za wyjątkiem techno.
Mam jeszcze do Ciebie pytanko, czy moja 450-ka poradzi sobie z JBL E-80, czy nie będzie za słaba do tych kolumn? (6x 85W)
Pozdrawiam Pit
 
Ostatnia edycja:

grygiel

New member
Witam, ja mam Wharfedale 9,5 fronty , grają super własnie z yamahą tyle że VX757, polecam są naprawde dobre w swojej klasie cenowej.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
E-80 mają wyższą niż przeciętna efektywność więc RXV-450 nie będzie miała problemu z ich zasileniem. Nie da sie też ukryć, że podłączając mocniejszy amplituner, kolumny zagrają głośniej i lepiej.
 

dimas

New member
a mi sie wydaje ze sub powinien zalatwic sprawe jesli chodzi o braki niskich tonow, tez posiadam yamahe i odnosze takie wrazenie ze nawet jak sie ustawi przednie kolumny jako duze itd to i tak wzmacniacz obcina pasmo.kolumny z przodu to voyager200 wiec basu powinno byc pod dostatkiem a dopiero sub zalatwil sprawe.:D
 

dimas

New member
jak nie mialem suba to mi sie wydawalo ze jest ok a teraz bez suba to sobie nie wyobrazam kina.jezeli wam pasuje to ok ale jezeli nie podlanczaliscie nigdy zadnego basiora do swoich zabawek to polecam zrobic test
 

Pit

New member
dzięki wszyskim za wypowiedzi na ten temat, widze że będę musiał jeszcze przetestowac pare kombinacji aż się zdecydyuje na coś ostatecznie.

Pozdrawiam Pit
 
Do góry