Kolumny Quadral quintas 500f

kuba080

New member
Witajcie koledzy to mój pierwszy post.

A mianowicie mam pytanie, w/w kolumnach niestety spaliły się głośniki wysoko tonowe we frontach trochę przeholowałem z głośnocią, ale przejdźmy do sedna czy po wymianie głośników będzie różnica w odsłuchu (chodzi mi o to czy będą grały tak jak wcześniej), oraz czy te części są drogie?

Pozdrawiam
 

pkomp

New member
zrozumialbym bas ale gwizdki?jaka moc jest na głośnikach nadrukowana?tonsil robił takie kwiatki że górka miała 80 wat a bas 40....a głosniki niby znamionowej mocy 80.....nie dawały rady z 60 watami.....czystymi w sinusie a nie jakimś syfem z pseudomiernika(napęd klasyk unitrzak quadro)
 

kuba080

New member
moc muzyczna 240w, obawiam się że to padło po moim błędzie ponieważ muzyka leciała z pc a w winampie było ustawione za dużo trebli.
 

HILUX

New member
Spalone gwizdki są przeważnie efektem zbyt słabego wzmacniacza ... i nie jest nic dziwnego w tym, że akurat są to wysokotonowe a nie woofery

Słaby wzmacniacz przy zbyt dużym natężeniu wprowadza duże zniekształcenia - przestery ... które są bardzo niebezpieczne dla tweeterów ... w dodatku nie ma oznak zagrożenia spaleniem

gdyby zbyt słabe były kolumny na pewno by słyszał zniekształcenia a w końcu charczenie i ściszył by głośność

Podkręcone treble też są winowajcą ... przy wysokiej głośności.
 
Ostatnia edycja:

kuba080

New member
A tak jak w pierwszym poście: czy po wymianie głośników będzie różnica w odsłuchu (chodzi mi o to czy będą grały tak jak wcześniej), oraz czy te części są drogie?
 

kuba080

New member
Hilux:
jutro będę do nich dzwonić i właśnie nie wiem czego się spodziewać bo jak zaśpiewają 500zł to kopara opadnie bo na głośniki miałem dwa lata gwarancji które skończyły się 06.2010.
 

krisder

New member
Bez reklam
Miałem "okazję" nie raz korzystać z w/w serwisu i niestety części wysyłają z doliczeniem robocizny. Tak że lepiej zapłacić za kuriera i wysłać kolumny niech naprawiają.
 

kuba080

New member
Piszesz że lepiej wysłać niech oni naprawiają, ale to aż takie kosmiczne ceny tam mają?
Przesyłka kurierem wychodzi 50zł z hakiem plus części plus robocizna plus odsyłka kolejne 50zł, facet w sklepie powiedział że może się zgodzą na przesłanie części więc dojdzie koszt jednorazowej przesyłki i montaż samemu mówił też że wymiana jest łatwa (odkręcenie śrub, wypięcie kabelka,podpięcie, skręcenie). No wiadomo że w serwisie lepiej bo zabiorą się za to profesjonalnie. Teraz nie wiem co czynić
 

krisder

New member
Bez reklam
Zadzwoń do serwisu. Bez problemu podadzą Ci cenę robocizny i będziesz mógł sam ocenić która opcja bardziej się opłaci.
 

kuba080

New member
Witajcie,
minęło trochę czasu, ale dopiero teraz będę wysyłać ponieważ naprawa zamknie się w ok. 500zł i jest problem ponieważ nie mam kartonu na głośniki (towar będzie jechał kurierem) i wątpie czy mi w jakimś sklepie rtv pożyczą. Macie jakieś rozwiązanie??
 

pkomp

New member
wykręć głośniki i sprawdź firmę i oznaczenia - jeśli to jakieś standardowe produkty a nie wersja modyfikowana dla producenta to może je trafisz w jakimś sklepie w cenie 200 pln za parę. - montaż banalny
500 to zdecydowanie za dużo
 

kuba080

New member
Dzięki za radę, ale postanowiłem już je wysłać tylko się was pytam w co je zapakować bo nie posiadał kartonu na kolumny. Jakaś propozycja?
 

kuba080

New member
mogę polecić serwis e.i.c znakomita obsługa i szybka naprawa, mają 14 dni roboczych na naprawę a kolumny przysłali po niespełna półtora tygodnia
 
Do góry