Tanie kino domowe

harvi

New member
Nie jestem melomanem, mam mikrowieże Philipsa za 600zł i jestem z niej zadowolony, gra według mnie bardzo ładnie ;)
Dlatego nie chcę wydawać tysięcy na kino domowe, bo wątpię żebym usłyszał różnicę...
Jakie są najtańsze kolumny i amplituner do nich? Znalazłem np. Koda AV-706 za 750zł, czy to dobry wybór? Da się zmieścić w 1500-1700zł jakiś inny zestaw kolumy+ampli?
 

Piopio

New member
Zapewniam Cię, że usłyszysz różnicę. Kwestia czy jesteś chętny za nią zapłacić. Spróbuj coś z Denon albo Yamaha - tylko bez kolumn Prism ... proszę.
Cena mojego docelowego systemu do kina domowego to 100K zł :p - i nie waham się tyle wydać :D. Problem, że nie mam na to jeszcze środków ...

pzdr :bober:
 

harvi

New member
Piopio napisał:
Cena mojego docelowego systemu do kina domowego to 100K zł :p - i nie waham się tyle wydać :D. Problem, że nie mam na to jeszcze środków ...

100K ?!?! policz sobie ile byś za to razy mógł pójść do sali silver w silver screen!
to się nie opłaca..
 

arsenal

Moderator
VIP
Harvi, kino domowe albo jets tanie albo dobre. Ta okrutna prawda dotyczy też sal kinowych. Chcesz mieć kino w domu, musisz bulić. Chcesz mieć namiastkę za kilkaset złotych, no cóż Fiat 126p to podobno też samochód...
 

harvi

New member
Mieszkam w bloku z wielkiej plyty, sciany nie sa za grube, wiec nie moge za glosno sluchac muzyki/tv bo bym zrobil afere...
I ja wlasnie nie wiem co to jest namiastka, pisalem juz ze mam mikrowieze Philipsa za 600zl i gra wedlug mnie ladnie, czy tanimi kolumnami KD tez bylbym zadowolony?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
harvi jak duże masz pomieszczenie?
Za 1699pln masz zestaw RVX357+559+Prism amethyst który jak na swoją cenę zagra o niebo lepiej od plasticzków niekiedy i dwa razy droższych.
 

harvi

New member
blackninja napisał:
harvi jak duże masz pomieszczenie?
Za 1699pln masz zestaw RVX357+559+Prism amethyst który jak na swoją cenę zagra o niebo lepiej od plasticzków niekiedy i dwa razy droższych.

4 na 5m, więc chyba bez suba się nie obejdzie?
A czemu Piopio w drugim poście od góry, pisał że Prism to coś zlego, a Ty je polecasz? ;)
 

Piopio

New member
Bo Prism to głośniki totalnie no-name. Nikt ich nie firmuje. To chiński produkt poskładany z byleczego. Owszem dźwięki z nich popłyną ale daleko im do kolumn nawet tych przez małe "k". Praktycznie dają je za darmo do zestawu ;-) Cóż więc wymagać .... Dostajesz to za co płacisz.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak sie niespodobają, choc nie sądzę, żę za takie pieniądze, to zawsze można je opylic na allegro i dołożyć do lepszych.
 

harvi

New member
A czy to nie jest tak, że jakością one różnią się tylko po przekroczeniu pewnego stopnia głośności? Mieszkam w bloku z wielkiej płyty, nie chcę słuchać ani filmów ani muzyki zbyt głośno, bo sam często denerwuję się jak
sąsiadka ogląda M jak miłość...
A więc czy małe plastikowe głośniki Panasonica nie będą w miarę niegłośno grać tak samo jak duże jakiejś bardziej poważanej kolumnowo firmy?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Małe nie zagraja tak jak duże porównując w tej samej cenie, fizyki nie oszukasz. Małe zestawy kinowe z satelitarnymi głośnikami sprawdzą się w kinie domowym, w muzyce już będzie im bardzo ciężko.
 

harvi

New member
blackninja napisał:
Małe nie zagraja tak jak duże porównując w tej samej cenie, fizyki nie oszukasz. Małe zestawy kinowe z satelitarnymi głośnikami sprawdzą się w kinie domowym, w muzyce już będzie im bardzo ciężko.

Hmm, ale pisałem już że ja jestem ciężkim przypadkiem.. Kupiłem kilka miesięcy temu do kompa głośniki 2.1 Creative P380: http://tinyurl.com/3zvfb
Słucham na nich mp3 i uważam że są świetne ;) Subwoofer w muzyce daje dużo, czemu amplitunery wyłączają go w trybie stereo?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Po pierwsze, pewnie usłyszysz różnice.
Po drugie co do woofera w stereo, jak wiesz każda kolumna ma zwrotnice, która jest projektowana by dobrze podzielić pasmo między głośniki, w naszym przypadku czyli fronty + woofer to taka zwrotnica z głośnikami którą ustawiasz sobie sam, w 90% przypadków nie mając aparatury pomiarowej coś sp....imy albo podbarwimy niskie częstotliwości, albo doprowadzimy do nierównowagi fazowej (bas będzie znikał przy niektórych częstotliwościach lub dudnił) lub poprostu będzie go za dużo.
Po trzecie woofer do kina to sprzęt zaprojektowany tak by w krótkim okresie czasu potrafił szybko się wychylić co nie składa się dobrze w muzyce w której oczekujemy raczej spokojnego narastania i opadania impulsu. Z dobrego woofera do kina bas będzie twardy i nie przyjemny, z dobrego woofera do muzyki bas będzie mało przydatny do kina bo będzie się nie wyrabiał przy wybuchach itp.
 

Prince

New member
a'propos PRISM to jeden wielki kit - piszą, że niby brytyjskie, tradycja , zadowoleni klienci i super fabryki.....a okazuje się że rzekomo brytyjska strona www.prism-audio.com (a jakże po angielsku) należy do (UWAGA!) polskiej firmy audioklan !! ale wciskają nam ciemnotę... kupują szmelc za grosze... inwestują w tłumacza i 80zł w promocyjną domenę .... jawne oszustwo!

zapraszam do sprawdzenia na www.domainsearch.com wpiszcie prism-audio.com i można sprawdzić kto założył domenę, kto jest adminem itd....

słuchałem tych pudełek i nawet pomimo oszustwa to szmelc ....
 

Prince

New member
wykładnikiem zakupu jest cena? a ja myślałem że dobry dźwięk ... po co kupować tylko żeby kupować skoro ma się plastykowe głośniczki w kompie...

co do sub-a to moim zdaniem dobry sprzęt będzie dobrze brzmieć niezależnie od zastosowania (bez znaczenia czy to jest kino czy muzyka). oczywiście to wiąże się z ceną i tutaj nie da się oszukać niestety dla nas konsumentów :)
 

M.A

New member
Prism Amethyst

Tak przyglądałem sie tej rozmowie na temat firmy prism ile mozna ja tak nazwac i zastanawiam sie nad jednym, który z panow tak naprawde słuchał jakiej kolwiek muzyki na tych kolumnach?Sluchanie muzyki to przeciez jest sprawa indywidualna,kazdy czlwiek lubi inna barwe dzwieku jak i tez sluchac glosna lub cicho, kazdemu kto chce kupic jakiekolwiek kino domowe polecam isc do sklepu i posluchac sobie co tak w zasadzie potrafia wykrzesac te glosniki lub inne,Mamy wolny rynek i kazdy szanujacy sie sprzedawca ma pomieszczenie gdzie mozna posluchac, i to nawet zestawu za niecale 2000.Ja osobiscie mam prism amethyst HT200 i kupilem je pomimo szumu wokol nich, co wcale nieznaczylo ze graja niedostatetecznie lub nagannie, posluchalem na nich w sklepie dzwiek mi sie podoba, i tu jest wlasnie to.Pozdrawiam wszystkich milosnikow muzyki, szanujcie to co podpowiadaja wam uszy a nie innych .
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...to proponuję iść jeszcze dalej i testy zrobić wyłącznie w domu (a nie w sklepie, bo często jest taka możliwość).
Kazdy ma indywidualny "wystrój" mieszkania, więc i dźwięk bedzie 'inny".
Także przesuniecie głośnika nawet o ok.np 1/2 metra diametralnie zmieni barwę (a tego żaden sklep nie zapewni).

Dobre głośniki dają wieksza możliwość manewru, ale czasami wystarczy tańszy kompromis. (z naciskiem na kompromis).

Pozdrawiam. ;)
 

Skibus

New member
hojlo1 napisał:
...to proponuję iść jeszcze dalej i testy zrobić wyłącznie w domu (a nie w sklepie, bo często jest taka możliwość).
Kazdy ma indywidualny "wystrój" mieszkania, więc i dźwięk bedzie 'inny".
Także przesuniecie głośnika nawet o ok.np 1/2 metra diametralnie zmieni barwę (a tego żaden sklep nie zapewni).

Dobre głośniki dają wieksza możliwość manewru, ale czasami wystarczy tańszy kompromis. (z naciskiem na kompromis).

Pozdrawiam. ;)

A to tak nie robisz ? Jak dla mnie o odsłuchu mozna powiedziec tylko jezeli odbył się w znanych nam dobrze warunkach, a nie w jakimś tam sklepie czy na jakiejś tam wystawie. Tym bardziej bawią mnie komentarze typu: byłem na AS i zagrało źle.
 
Do góry