Kolumny KD

cartman_77

New member
Witajcie,
Chciałbym skompletować sprzeęt do KD i do słuchania muzyki. Ze względów bariery finansowe mój wybór padł na amplituner Denon 1706. Również ograniczenia finansowe zmuszają mnie do wydania max 1500PLN na kolumny. Przeczytałem całe forum i nie bardzo wiem co wybrać. Wiem, że opinie nie były najlepsze, ale musze wybierać chyba wśród firma: KODA, TONSIL, JAMO, itp.
Jaki model kolumn będzie pasował do ww amplitunera?
Nie jestem audiomaniakiem, ale muzyczki lubię czasami posłuchać.

Moje preferencje: 30% muzyka, 70% film. Pokój w którym chcę upchnąć sprzęt ma 18m2 + wnęka kuchenna z boku jakieś 7m2(nie wiem czy ma ona znaczenie, ale lepiej o niej napiszę).
Nie mam wygurowanych potrzeb, ale nie chcę dalej słuchać dzwięku z miniwieży:)

Bardzo proszę o poradę
 

AniaKaminska

New member
cartman_77 napisał:
Witajcie,
Chciałbym skompletować sprzeęt do KD i do słuchania muzyki. Ze względów bariery finansowe mój wybór padł na amplituner Denon 1706. Również ograniczenia finansowe zmuszają mnie do wydania max 1500PLN na kolumny. Przeczytałem całe forum i nie bardzo wiem co wybrać. Wiem, że opinie nie były najlepsze, ale musze wybierać chyba wśród firma: KODA, TONSIL, JAMO, itp.

1500PLN to malo i duzo.
Na pewno jednak przy odrobinie wysilku znajdziesz kolumny lepsze od tych ktore wybierane sa po najmniejszej linii oporu i polecane w ciemno bo polecajacy nie maja pojecia o istnieniu innych firm i modeli.
Rozejrzyj sie.
Magnat Quantum,Proson,ELAC 100,Wharfedale,TAWO
-oto firmy i serie kolumn ktorymi powinienes sie zainteresowac.
Kazda z nich prezentuje lekko inne podejscie do muzyki prezentowanej przez kolumny i na pewno wybierzesz cos dla siebie.
Zajmie wiecej czasu niz po prostu pojsc i kupic KODE ale satysfakcja duzo wieksza.
 

cartman_77

New member
Cześć,
Dziękuję za odpowiedź. O taką odpowiedź mi chodziło. Szczerze nie znam wszystkich firm produkujących kolumny. Po Twojej odpowiedzi mam przynajmniej większy wybór(mam nadzieję, budżet) do poszukania i posłuchania innych producentów.
Jeszcze raz dziękuję.

ps. co ma jeszcze znaczenie przy wyborze kolumn? Materiały z jakic wykonane są głośniki, średnica głośników, itp?
ps.2 co powiesz nt kolumn Dynavoice. Może warto ich posłuchać?
 
Ostatnia edycja:
Do góry