Montaż tyłów na scianie

yahu

Member
witam
chce troche poremontować w pokoju przed zakupem mojego zestawu (HK255+Klipsch F1) i mam pare pytan..
Chcialbym "tyły" zawiesić na ścianie,w ściane(rygips) wprowadzic przewody do głosników,moje pytanie :

Jakie przewody(przekrój) no i najwazniejsze ,z czym nie moge sobie poradzic ,to sposób montazu tych głosników na ścianie,moze jakies podstawki?Z tego co czytałem w tym F1 te tyły nie sa wcale takie lekkie:roll:
Poprosze o porade i najlepiej z jakimis linkami do wieszaków,stojaków itp...
dzieki z góry i pozdrawiam
 
D

Deleted member 141725

Guest
Nie znam oferty Klipsch za mocno, ale F1 to podłogowe kolumny. Może chodzi Tobie o często parowane w zestaw monitorki B2? Jeżeli tak to wg strony producenta ważą po 5kg sztuka.
Tak więc zaczniemy od ściany. Jeżeli to rygips to raczej tego nie utrzyma - jeżeli za nim nie ma nic aby złapać wkrętem najlepiej wzmocnij ściankę z rygipsu płytą OSB z tyłu. Na takiej konstrukcji spokojnie już zawiśnie (u mnie wisi grzejnik, który waży ok 50kg :) ).
Co do uchwytu pewnie wystarczy taki:
Uchwyt głośnika kolumny uchwyt głośnikowy 20k (1159648708) - Aukcje internetowe Allegro
 

krisder

New member
Bez reklam
Oprócz wagi jest jeszcze jeden szczegół, który dyskwalifikuje B2 do wieszania na ścianie a jest to otwór bas reflexu umieszczony z tyłu obudowy. Lepiej dokup jakieś podstawki.
 
D

Deleted member 141725

Guest
No fakt -tu krisder ma rację. Wprawdzie można powiedzieć, że to tyły i mniej ważne, albo odciąć bass zdecydowanie wyżej i przekierować na subwoofer, ale to wszystko nie tak jak powinno być. Ew. na tył Dali Concept 1
 

Kaszan

New member
jeśli już mieszać zestawy to ja zamiast Dali poleciłbym MA BRFX. Konstrukcja dipolowa stawia te kolumny na 1 miejscu w tej klasie cenowej jeśli chodzi o głośniki efektowe.
 

yahu

Member
Chcę kupić zestaw F1+C1+B2 (lub mi sie cos pomyliło i chodzi o S1) .
S1 bedą stosowniejsze na tył i chyba lżejsze...
 
D

Deleted member 141725

Guest
Jak S1 to faktycznie nie ma problemu i masz wszystko z jednej firmy (tak jak chciałeś:). Ważą po 2kg więc na ściance rygipsowej spokojnie się utrzymają bez specjalnych wzmocnień. Z tego co wiem one mają takie otwory główki z tyłu więc specjalnego wieszaka nie potrzebujesz, chyba, że będziesz chciał je ukierunkować to wtedy jakieś nawet proste z allegro za 20zł uchwyty dadzą rade.
 

McMatheo

New member
brakuje w dyskusji podstawowej rzeczy...

Gdzie będzie zlokalizowane miejsce odsłuchu? W linii tyłów typu kanapa przystawiona do ściany?
Jak masz zamiar ustawić te głośniki względem słuchacza?

No i zastanów się nad tym HK. To, że wszędzie to polecają nie przesądza o sensowności takiego wyboru.
 

killpit

New member
Co do głośników to bym nie zmieniał ale co do ampli kwestia otwarta ponieważ w podobnej kwocie możesz już mieć coś z 1.4HDMI,3D i takie tam...
Wybór należy do ciebie :)
 

yahu

Member
brakuje w dyskusji podstawowej rzeczy...

Gdzie będzie zlokalizowane miejsce odsłuchu? W linii tyłów typu kanapa przystawiona do ściany?
Jak masz zamiar ustawić te głośniki względem słuchacza?

No i zastanów się nad tym HK. To, że wszędzie to polecają nie przesądza o sensowności takiego wyboru.
Własnie z ampli sie troszke zastanawiałem(opcja onkyo608), ale jakos hk255 mi bardzo wygladem lezy,poza tym to chyba dobre ampli???Moze jakies Wasze opinie...jakies inne propozycje ??Chetnie poczytam.
Zestaw bedzie do: film i ps3 80% z przewagą na film ,reszta to muzyka -pokój niewielki 16m2

Jezeli chodzi o miejsce odsłuchu ,to bedzie to faktycznie kanapa przystawiona do ściany.
Teraz pytanie ,czy te S1 w tym przypadku(patrzac na ich budowe) nie beda źle ustawione?Za bardzo w linii z kanapą?
Czy moze te B2 i wtedy jakis stojaczek i skierowac ku kanapie?
 

killpit

New member
Co prawda tylne głośniki są efektowymi które i tak słychać ale zawsze lepiej je skierować do odbiorcy.
Co do ampli myślę że H/K255 powinien ci wystarczyć chyba że coś z nowszych ampli to jak najbardziej Onkyo 608 to w tej chwili chyba jeden z lepszych ampli THX,DSX,3D,1.4Hdmi...itd
Jeden i drugi są warte uznania z tym że H/K niema tych nowości aczkolwiek nie koniecznie wsio będziesz używał :)
 

killpit

New member
Problemu nie będzie ponieważ głośniki tylne są głośnikami EFEKTOWYMI które i tak usłyszysz chba że byś je odwrócił tyłem :).
Resztę załatwi Auto kalibracja AUDYSSEYa rewelacyjna.
 

marecki6

New member
Bez reklam
bardzo schludnie ale... na twoim miejscu wyciagnal bym centrlany i postawil na szafce albo wrecz zamocowal na polce pod tv bo masz go troche nisko .... sam przymierzam sie do montazu na scianie efektowcow i stwierdzilem ze najlepsza opcja beda uchwyty z mozliwoscia obrocenia kolumny w kierunku sluchacza zamontowane za nakapa ale szczerzej i wyzej oraz tak jak pisalem kolumny skierowane na sluchacza-powinno dac bardzo dobry efekt
 

qwarantanna

New member
Centralny niestety zostanie tam gdzie jest aby było estetycznie - gra rewelacyjnie chociaż jest za nisko. Te uchwyty mają kulkowy uchwyt - reguluje we wszystkie strony jak potrzeba i dokręcam
 

Orion_pl

New member
Jeśli jednak będziesz miał B2 to proponuję Ci uchwyt vogel vlb 200.

Vogel&s VLB 200 uchwyt do głośników - porównanie cen w sklepach internetowych

Ma on regulowane ramię i pozwala skierować B2 przynajmniej pod kątem 45 do słuchacza. Dodatkowo trzyma głośnik od dołu bo B2 nie mają żadnych dedykowanych wieszaków z tyłu więc ew nawiercać by trzeba. Pamiętaj tylko o wzmocnieniu płyty g-k.

Sam zastosowałem u siebie VLB200. Kanapa jest w linie głośników a wszystko ładnie brzmi. No i tylny BR nie robi już wtedy takiego problemu.
 
Do góry