Zestaw: amplituner + kolumny stereo.....

tomek83

New member
Witam. Noszę sie z zamiarem zakupu kolumn głośnikowych. Chodzi mi narazie o system stereo z mozliwościa dokupienia reszty do systemu 5.1 . Pokój mam ok 11 m2. Muzyka w wiekszości czarna, RNB, troche klasyki POP. Zamiast wzmacniacza, chciałbym kupić amplituner: Pioneer, Yamaha. Onkyo. Z kolumn przeglądałem Grandhigh 3080 i 1080, JBL E80, tonsil maestro II 180. Nie wiem nic na temat kolumn takich firm jak m-audio, prism, heco. Na pare kolumn i amplituner chciałbym wydac ok 2500zł. Jeśli ktoś ma jakis pomysł lub korzysta z podobnych zestawów to prosze o odpowiedz i propozycje.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
e-80 to bardzo dobry model, gh, tonsile, m-audio, prism możesz sobie odpuścić
Do takniewielkiego pokoju jbl i yamaha np. 357 będzie dobrym pomysłem
 

tomek83

New member
Orientowałem sie troche w temacie i podobno jeszcze głośniki firmy audio academy grają rewelacyjnie Mimas lub Phoebe w cenie ok 1650 zł. Jeśli chodzi o yamaha to podobno jest problem z serwisem, gościu w sklepie polecał onkyo 503 tylko ze sam amplituner kosztuje ok 1800. Bardzo okazyjnie mozna kupic zestawy tego modelu z dvd 402 i różnymi kolumnami m. in. tannoy fusion w cenach od 2500 do 5000. Juz nawet myśllałem zeby odpuscic sobie narazie kino domowe i kupic sobie jakis używany wzmacniacz w granicach 400zł, co byście polecili w tej cenie. Na allegro za ta ceneę mozna kupic pionierka lub technicsa itp.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Odpuść kode, głośniki tandetnie wykonane i można dobrać dużo lepsze innych firm, jedyne co się nadaje od biedy tej firmy to mieli jeden model subwoofera, jak będziesz chciał to znajdę link ale nie ma tam pochlebnych opinii o kodzie
 

dudi83

New member
cZyli KODA nie polecacie hmm ,a mialem smaka na nie ...moze cos polecisz innego tak do ceny ok 1 tysiaca PLN
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ten sub. Kody to SW-1000, zdobyl szereg wyroznien w pismach branzowych. Kolumny Kody dobrze graja, jednak te z nieco wyzszej polki.
 

absolus12

New member
Posiadam wyżej wymieniony subwoofer i jestem z niego bardzo zadowolony. Po kilku miesiącach testów sub'ów w cenie ok 1000PLN uważam że ten jest najlepszym wyborem, mogę nawet powiedzieć że czasem gra lepiej niż droższe modele innych producentów. Bas bardzo dokładny i czysty. Z czystym sumieniem polecam.

Pozdrawiam
 

dudi83

New member
drosophilia czy moze polecic mi nazwe jakiegos czasopisma ,cobym troche poczytal o tym temacie? bede wdzieczny:)
 

krzysiu

New member
Ostatnio byłem w centrum Top-Audio i w audiofilskim pokoju prowadziłem odsłuch różnych kolumn, między innymi JBL, DALI, B&W, KEF na Amplitunerze HarmanKardon oraz Denon.

Najlepszy stosunek jakości do ceny posiadają kolumny JBL z serii Northridge E, dzwięk niesamowicie przestrzenny, naturalny i "mięsisty" REWELACJA !!!
 

radoslavm

New member
Może nie do końca trafnie z tą rozbudową do kina, ale może warto się zastanowić.
Polecam Panom odsłuchania (chociaż bardzo to trudne może się okazać) kolumn, które dedykowane są do stereo. Polska firma z Łodzi Audio Academy, a kolumienki to Mimas II. Jestem ich szczęśliwym posiadaczem od mniej więcej miesiąca, i co chwilę mi z ich powodu szczęka opada:) Przesiadłem się z JBL ATX 60, więc tez nie byle co. Ale Mimasy deklasują JBL`a. Słuchałem Paradigm`ów Monitor 7, JBL Northridge E90 i według mnie POLAK POTRAFI!!!
P.S. Ostatnio często miałem możliwość dość wnikliwego odsłuchu zestawów KODY i nie zgodzę się, że to SHIT totalny. Nie pamiętam modeli, ale zestaw 5.1 za mniej więcej 1200 PLN (wraz z elektroniką) biorąc pod jakość do ceny zagrał niezwykle przyzwoicie. Dlatego przestałem ferować oceny po markach, a zacząłem po wrażeniach odsłuchowych. Czego wszystkim życzę:) Pozdrawiam
 

Prince

New member
Też nie zgodzę się że KODA źle gra - chyba ten co to pisał nie słuchał ich lub porównywał do czegoś 3 razy droższego :)

Mam zestaw elktroniki Koda i kolumny 702 + sw-1000 i w tej cenie nie słyszałem nic lepszego
porównywałem dali, balboe jbl-a i np. Jamo

Zatem zanim napisze się SHIT - lepiej trochę posłuchać --
również opinie na różnych forach potwierdzają że Koda brzmi dobrze....
 
Do góry