Jak dobierać standy

krzysiekkortus

New member
Podłącze się w temacie. Co myślicie o standach z granitu - lity granit postawiony na kolcach i do tego kolumny na kolcach? Waga granitu ok 30kg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli Ci sie podobaja to czemu nie, ja sie kiedys zastanawilem ale nad podkladkami z grawerem, ale jakos po namysle odpuscilem. Gosc na allegro ma spora galerie.
 

krzysiekkortus

New member
Zmontowane standy granitowe 400x450x75mm waga 41kg kolce pod standami i pod kolumnami. Nawet przy słabych kolumnach Sony jakich obecnie używam daje się wyczuć różnicę. Po pierwsze kolumny wylądowały o 14 cm wyżej i teraz są na niemal optymalnej wysokości w stosunku do słuchacza. Poprawiły się wysokie tony (zakładam że w związku z wysokością). Zdecydowanie poprawił się bas – stał się "krótszy" i mniej dudniący.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, opisywane przez Ciebie zjawiska poprawy dotyczą zmiany wysokosci przetwornika wzgledem ucha, nie wiem czy akurat uzycia standów.
 

krzysiekkortus

New member
Wcześniej podwyższałem położenie kolumn poprzez podstawkę z płyty mdf na nogach pcv. Góra grała podobnie do efektu uzyskanego poprzez standy kamienne. Inaczej zachowywały się basy. Były potężniejsze w porównaniu ze stojącą kolumną na podłodze ale nie były tak dokładne (krótkie), wyraźne i dynamiczne jak na kamiennych standach. Standy mocno zredukowały też efekt dudnienia. Do tego też poprawiły wygląd całości (wartość dodana ale warto o tym wspomnieć). Podchodziłem do tematu z dużą rezerwą ale postanowiłem spróbować. Tytułem podsumowania. W stosunku do kolumn stojących na podłodze (panele na piance) mogę polecić takie rozwiązanie - efekt z pewnością może zaskoczyć. Co do porównania z innymi podstawkami (nawet tak słabymi jak mdf) to z pewnością słyszalna jest różnica ale nie jest ona aż taka duża (z tym że w mojej subiektywnej ocenie jednak warta wydanych pieniędzy).
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wychodzi na to, ze masz dobre ucho. Materiał podstawek, ich waga, oraz odizolowanie od podłogi tez jest ważne, i niewiele osob to słyszy. Podłogówki, też często stawia się na kamiennych płytach. Nie bez kozery jest produkcja kolców, antywibracyjnych półek, i innego typu konfekcji, ale pozwalają sobie na to raczej tylko prawdziwi audiofile. Podejrzewam, ze 99% uzytkownikow, nawet tego forum bedzie z tego drwić, nawet ze względu na ceny takich dodatków.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W temacie audiofili polecam:
AudioVoodoo
Jak ktos przetestuje kamyki, szczegolnie te male na kable - to dajcie znac :)

Sa tam jeszcze ciekawsze kwiatki, no nic cieszmy sie ze nie jestesmy audiofilami.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Podobno najlepsze są kamienie nerkowe 90-letnich dziewic. Maksymalne efekty, gdy są dodatkowo rude (dziewice, nie kamienie) :)
 

viki0987

Member
Witam
Szukam standow pod głośniki z możliwością regulacji. A konkretnie chodzi mi o takie jak na zdjęciu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry