Wybór głośników do stereo

bumtarara

Member
Witam mam dylemat są dwa modele głośników nie wiem które brać może ktoś z was podpowie wie coś więcej które warto chciałbym używać je w kinie jak i w stereo, zaznaczam że nie zależy mi na jak najnowszych kolumnach a tylko na ich jakości dźwięku w tym dobrym miękkim basie z odrobiną twardości.......pokój 10m2, , oba są w dobrej cenie które plasuje sie w okolicach 500zł z przewagą infinity bo są tańsze o 100 zł

sprzęt to amplituner Marantz SR6006

kolumny pierwsze to podłogówki INFINITY Alpha 40

drugie to podstawkowe KEF Q1
 

bumtarara

Member
A w cenie do 800zł co byś polecał, kolumny podstawkowe z dobrym brzmieniem i skutecznością i pasmem przenoszenia, widać że w cenie do 500 zł nie ma zbyt wiele a KEF Q1 ma dobre opinie ale nie wiem jak to zagra z moim Marantzem....zmieniam swoje głośniki na coś lepszego także i tu jest problem bo na rynku wtórnym jest wiele ale cena sama przemawia o jakości produktu, nie jestem zagorzałym audiofilem ale też nie chce badziewia i też nie chce wywalać worki z pieniędzmi na sprzęt który za 7 lat będzie za stary tak jak kolumny nigdy nie będą wieczne
 

bumtarara

Member
Tak, nowych nie kupię bo szkoda mi kasy na bubel wiem ile kosztują nowe które mają dobre brzmienie to grubo ponad mój rozsądek, kumpel kupił nowe Tonsile gdzieś za ponad 2 tys i widać po jego twarzy rozczarowanie ja tego błędu nie chce popełnić, zdecydowałem się na kolumny firmy KEF czytając już kilkaset artykułów i kilkaset opinii doszedłem do wniosku że KEFy będą dobrym wyborem także już w poniedziałek ruszą do mnie Q1, narazie będą na przód może pójdą na tył jak coś jeszcze znajdę....tylko jak to jest z tym pasmem przenoszenia bo z tym sie odrobinę gubię Q1 mają pasmo od 45hz do 27hz i skuteczność 91 db....pasmo raczej dobre a szukam czegoś z mięsistym basem ale bez przesady tak żeby była odrobina twardości i szybkości basu
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
KEF'y to dobre kolumny moim zdaniem to lepszy wybór niż wymienione Infinity .A tak na marginesie to nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje ,kiedyś wchodziła w skład koncernu Harmana

Jest jeszcze jeden model który się sprawdzi - Magnat Quantum 673 to znakomite kolumny praktycznie w każdym aspekcie
 

bumtarara

Member
No i mam w domu kolumienki przyszły 4 godziny temu, nawet zdążyłem już w nie zajrzeć...no i tu mnie trochę zaciekawiło wnętrze ciekawie rozwiązane jest nawet wytłumienie co do kolumny otwartej trochę dziwne ale widać na fabrykę, ale...same głośniki są 4ohm a kolumna jak pisze z tyłu na skrzyni 8ohm....o co tu chodzi, głośniki są fabryczne nawet były sklejone punktowo na glut klej więc nie były rozbierane, mam 10m2 i naprawdę te głośniki grają super nawet na samym DIRECT jak i bez AUDYSSEY na manualu, ale co z tymi omami dlaczego tak jakoś dziwnie mój ampli ma od 6-8ohm
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Fajnie że jesteś zadowolony .To że kolumna jest wytłumiona to dobrze,bo tak powinno być ilość materiału tłumiącego jest różna podobnie jak jego rodzaj
Kiedyś ciekawe rozwiązanie przedstawiła inna firma angielska B&W były to kliny, za którymi znajdował się materiał wytłumiający zasada tego przypominała falochron który najpierw rozbijał falę dźwiękową a dzięki temu łatwiej był absorbowany przez materiał tłumiący - ale to taka ciekawostka
Sprawa impedancji - niestety już niemal normą jest że firmy ją zawyżają np na pomiarach jest 5,8 ohm a pisze że to kolumna 8 ohmowa .Przy dzisiejszych wzmacniaczach /amplitunerach praktycznie nie występuje problem z niedopasowaniem impedancji .Sonicznie (czyli dźwiękowo) kolumna 4 ohm nie jest lepsza od 8hm i odwrotnie Im wyższa impedancja tym jest łatwiejszym obciążeniem .Kolumny 4 ohm mają przewagę "natury użytkowej" po prostu mogą grać głośniej ,a dla wielu ludzi głośniej = lepiej
Jeżeli masz zwykłe kable głośnikowe to wymiana na coś lepszego przyniesie pewna poprawę brzmienia
 

bumtarara

Member
Właśnie kable....tam są kabelki a nie kable i raczej nimi sie zajmę ale najpierw wymienie główny kabel od ampli do kolumn potem tymi kabelkami w kolumnie
 

bumtarara

Member
Może nie będę zakładał nowego tematu, ale teraz szukam subwoofera 8 omowego minimum 120 wat do 200 wat RMS, myślę że obudowa zamknięta była by lepsza musi to łupać tynk ze ścian :grin: ale czekam na wypowiedź co byście polecali w cenie do 600 zł, mowa oczywiście o używanym
 
Ostatnia edycja:
Do góry