Pomoc w wyborze kolumn do Amp Audioblock CVR 100

RaaVen

New member
Witam wszystkich,

okazyjnie nabyłem amp Audioblock CV100 i potrzebuję małej pomocy w doborze kolumn.***
Budżet to max 3000 PLN (niestety), interesuje mnie sprzęt tylko nowy.
Pomieszczenie odsłuchowe to 22m2 chociaż kolumny podłogowe rownież wchodzą w grę. Z racji promocji rozważałem Teufel Ultima 40, z półkowych Magnat Signature 703 (w cenie kable Melodika MDC2250) lub Castle Warwick 3. O KD nie myślę, wyłącznie STEREO. Muzyka słuchana - głównie rock/metal i klasyczna. Jako, że chcę dokonać zakupy przed świętami - docenię każdą poradę.

Bardzo dziękuję***

pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kolumny Magnat z serii7xx słuchałem nie pamiętam czy ten model który wymieniłeś ale nie zrobiły na mnie wrażenia ,nawet byłem lekko rozczarowany pamiętam że równocześnie z nimi słuchałem Heco Celan i były zdecydowanie lepsze
W konkurencji "dynamicznej" prym wiodą Klipsch do metalu/rocka bardzo dobre do klasyki trochę mniej ,podobne wrażenia zapewnią Quadral
Zwróć uwagę na Dynavoice DM 6 są w Twoim zasięgu to bardzo ciekawe kolumny
 

RaaVen

New member
Cześć, dzięki bardzo za odpowiedź.

Rynek okazał się być tak nasycony opcjami, że głowa boli
Ktoś mi również polecił indiana-line-tesi-261 albo elac-debut-20-b62. Czy mogą konkurować z Dynavoice ?
Sądząc po opiniach jakie udało mi się wyszukać, Dynavoice DM 6 to ambitny sprzęt i mieści się w moim budżecie. Rozumiem, że lepiej zapomnieć o tych kolumnach firmy Teufel ? ;/

dzięki
pzdr
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z drugiej strony dobrze że wybór jest duży .Niestety nie znam kolumn Teufel więc nie pomogę chociaż oczywiście wybór może być dobry
Elac Debiut B5/B6 słyszałem ze wzmacniaczami Pionner A20/A30 ogólnie bardzo dobre poukładane brzmienie ,więc wybór może się okazać również dobry zwłaszcza że te kolumny nie kosztują dużo
Indiana Line mogą się okazać zbyt delikatne - te kolumny nie nadają się do głośnego grania podobnie jak Monitor Audio to propozycje do spokojnego repertuaru i niezbyt głośnych odsłuchów
Do muzyki rockowej/metalowej dobrze gdyby kolumny miały podparcie w basie w przypadku muzyki klasycznej bardziej bym stawiał na neutralność i barwę
 
Do góry