Subwoofer w szafce tv

gryca1

New member
Witam. Mam pytanie. Zamawiam właśnie szafkę pod RTV i chciałbym umieścić syna po prawej jego stronie. Z tylu i przodu szafka będzie otwarta i syn będzie stał na płycie na podłodze. Czy można tak zrobić czy szafka nie dostanie dodatkowych wstrząsów? Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo smutne, ale ten temat już przerabialiśmy na forum wiele razy i brutalnie się kończyły dyskusje, nie ma co już drążyć. Jak to mówią, jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz ; )

Tak, czy inaczej, jak najbardziej robi się "zabudowy", tyle, że nie są to komody, a podesty pod tranparentny ekran, który naturalnie też maskuje skrzynki/suby, robi się wówczas tzw. sciana dźwięku.
Częste rozwiązania w salkach kinowych. Naturalnie, nie pisze tu o włożeniu suba do szafki z ikei, nie tedy drogą, ale próbuj, są różne sposoby. Sub rzadzi się swoimi prawami, jak znajdziesz tzw. sweet spot, bo to podstawa, a konstrukcja nie będzie zakłócać pasma, to hulaj dusza.

Ps. Co do tv i szkła, to sam mam 2 podobne rozwiązania, tyle, że to nie jest komoda, a czarna tafla szkła w szafie przesuwnej, a w środku miejsce na ekran. Po wyłączeniu, mamy nie zakłóconą niczym czerń, natomiast po włączeniu mamy tv, ale to w sypialni.
W salonie już tradycyjnie ; )
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Mozna sprobowac. Z tego co pamietam jeden z forumowych kolegow mial podobne rozwiazanie i dawalo rade. Grunt to dobre zestrojenie.
Ja doraznie mialem tak i nie bylo tragedii
 

Attachments

  • IMG_20190417_155132.jpg
    IMG_20190417_155132.jpg
    413,4 KB · Wyś: 183

dmk84

New member
Jak sie nie balem ja sie balem ;)
Jak pisem bylo to dorazne ustawienie bo doszedl oddzielny zestaw do stereo i przestalo to sie miescic w szafke rtv. Z wibracjami staram sie nie przesadzac bo sasiedzi z bloku przestana odpowiadac "dzien dobry" hehe ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak , sąsiedzi to sub nie może grać na maxa.
Ale i tak różnica przy stabilnym podłożu będzie znacząca, nawet jeśli
zagra cicho.
 
Do góry