Głośniki 6 omowe a głośniki dolby atmos 8 omowe

wojtstar

Member
Witam posiadam zestaw głośników do kina domowego 5.1 o impedancji 6 Omów i amplituner Yamaha rx-v 685 .W niedalekiej przyszłości chciałbym zainwestować w kolumny klips.Zestaw chciałbym rozbudować stopniowo. Moje pytanie brzmi czy teraz do mojego zestawu 6 omowego mogę już podłączyć głośniki dolby atmos KLIPSCH R-41-SA o specyfikacji 8 Omów czy nie będzie jakiegoś zwarcia albo przepalenia głośników ewentualnie amplitunera. Z góry dziękuję za pomoc. W przyszłości planuje zakup klips na przodu oraz resztę pod kino domowe
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
czy nie będzie jakiegoś zwarcia albo przepalenia głośników ewentualnie amplitunera.

Nie będzie żadnego przepalenia , 8 ohm jest łatwą impedancją dla amplitunera wiec Yamaha nie będzie mieć problemu .Z czasem wymienisz sobie pozostałe głośniki i będziesz mieć fajny dźwięk :)
 

wojtstar

Member
A jak teraz już podłacze te 8 omowe przody i 8 Omowe atmos a centralny i tylne sororund bendą 6 to na ile Omów mam ustawić ten amplituner narazie mam na 6 Omów żeby wszystko grało w późniejszym czasie dokupie tylne i centralny 8 Omów
 
Ostatnia edycja:
Do góry