Zakup i rozstawienie kolumn Heco

Liter1979

Member
Bez reklam
Panowie, liczę na waszą wiedzę i doradztwo. Tematy dwa, wydaje mi się że dość łatwe... 😉 Jestem w trakcie przeprowadzki, lada dzień będę przenosił moje "kino" i chcę je ogarnąć najlepiej jak to będzie możliwe. Pytanie dotyczy kolumn surround - jak to z nimi dokładnie jest ? Powinny być po bokach miejsca odsluchowego czy z tylu, za słuchaczem? Bo w sieci są dwie różne szkoły 😉 Jak to wygląda z waszego doswiadczenia ?
Druga sprawa tyczy się kolumn sufitowych atmos. Planuje 5.1.2, obecnie cały zestaw który posiadam to Heco (Music Style 900, surroundy, central, no i sub New Phalanx 302 a) no i wymyśliłem sobie że atmos kupię również Heco żeby wszystko było z jednej parafii... No i teraz pytanie co wybrać ? Basic Inc 62 ? 82 ? 602 ? 262 ? 802 ? Wybór jest dosyć spory, a ja szczerze mówiąc nie widzę między nimi jakiś szczególnych różnic? Może ktoś ma , korzysta ? Potrafi podpowiedzieć ?
No i umiejscowienie atmos ? W przypadku 5.1.2 gdzie najlepiej ? Przód, środek, czy tył? Wydaje mi się że środek, ale wolę zapytać...
Z góry dzięki za wszelkie porady i wskazówki !!!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Liter, tyle na forum, myślałem, że masz to w jednym palcu ; )
Zgadza się, dwie szkoły.

Ja wyznaję (po testach oczywiście i też zgodnie z zaleceniami) zasade w których surroundy są po bokach, pod odpowiednim kątem jak jest taka możliwość. Nie z tyłu. Istotne jest jakie będziesz miał odległości dla poszczególnych ustawień, jeżeli się okaże, że ustawienia boczne będą sporo mniejsze, jak te z tyłu, to daj na tył. Odległość surroundów od miejsca odsłuchowego jest bardzo istotna.

Atmosowe przy wykorzystaniu 1 pary, nad miejscem odsłuchu, delikatnie wysunięte. Tutaj też testy dobrze to pokazują.
Wystarczy podwiesić i przemieszcza się pod głośnikami, 30cm w lewo/prawo i już zupełnie co innego słyszymy. Tak działają sufitowe. Zresztą masz to samo w tabelkach.
 
Ostatnia edycja:

DarkMag

New member
Dodam od siebie, jeżeli planujesz atmos to surroundy daj na wysokości uszu.
Przy 5.1 lepiej jak są wyżej ale przy atmosie takie ustawienie się gryzie.
Atmosy wg zaleceń w linii z frontami ale u mnie lepiej grają jak są bardziej do środka około 30cm tylko ja mam wąsko fronty rozstawione. I najlepiej na wysokości kolan. Proponuję dwie osoby zaprosić i niech trzymają przy suficie. Drogie rozwiązanie bo mnie 2x0,7 kosztowało ale sprawdziło się ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
armaning dobrze mówi ,też podzielam ten pogląd ,że jeżeli jest możliwość kolumny surround powinny znajdować się z boku a nie za rozprzestrzenią odsłuchową
 
Do góry