Poszukuję kolumn do salonu 33m2

djhiq

New member
Jak w temacie. Trochę wyleciałem z obiegu. Chcę nagłośnić nowy salon. Został mi stary wzmacniacz który chce narazie wykorzystać. Jest to HK980. Muzyka to głównie elektronika, reggae, dub, elektro folk itp. Co obecnie zagrało by dobrze z taką muzą? Może być też coś używanego. Myślałem o JBL studio 280/290 ale ciężko dostać coś używanego na rynku. Budżet ok 4000
 

djhiq

New member
No nie muszą być nowe. Właśnie zacząłem przeglądać olx i widzę że jest wybór nawet. Muszę pojechać odsłuchać sprzęt i porównać jeszcze z czymś.
 

duber

New member
Mam pytanko
Zamieram wymienić fronty Tannoy Mercury M5 na coś dużo mocniejszego
Nie mam suba więc bass musi byś mocny szybki niski i kontrolowany
Czysta średnica i baaaardzo delikatna góra!
Napęd RZ 840
Salon ok 25m2,lubię podgłosnić często więc kolumny muszą mieć zapas aby nie zakatować ich
Kwota ok 8tyś plus minus pare stówek...
Moi faworyci to B&W 603 i monitor audio silver 500
coś innego polecacie?
90% stereo 10 kino
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Zdecydowanie mylisz sie. Porzadnych glosnikow w tej kwocie twoj ampli nie pociagnie nawet w polowie.
Sugeruje, zakupic końcówkę mocy lub wzmacniacz z main in i do tego np tannoy xt8f/xt6f, fyne audio 501/502. Wzmaka np mozna wyrwac w uzywce atoll in 100 se na innym forum ktos ma do sprzedania.

Ja do mojego onkyo 838 dokupilem roksana K3 i zamiata moimi tannoy 7.4

Pzdr
 

kris126349

New member
Z kolei ja mam inne pytanie.

Posiadam edifiery aktywne 2600, podłączone do tv sony 9505 daciem fiio taishan. Chciałem przeskoczyć na soundbar bo brakuje mi subowego pierdnięcia tonów niskich.

Po odsłuchu kilku soundbarów w sensownej cenie (2,5k) stwierdziłem, że lepiej byłoby dołożyć subwoofer do edifierów, ale one posiadają tylko wejście RCA. Czy istnieje możliwość współpracy/połączenia ww. edifierów z jakimś subem, bez utraty jakości dźwięku?

Ps. Nie mam miejsca na wzmaki i stereo.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Po pierwsze, szumy ich ilość względem wzmacniacza, duzo tego jest w ampli.
Po drugie budowa : zasilanie, ilość i jakość tranzystorów na kanał i ich pojemność.

Zmierzone waty nie świadczą o mocarnosci danego ampli lub wzmacniacza. Np taki naim 5si ma 40/50 w na kanał a zmiecie twojego ampli bez większego problemu.
Tez myslalem ze ampli da rade ale wzmak to całkiem co innego.

Sprawdz sam i bedziesz wiedział czy slyszysz różnice.
 

duber

New member
Fajnie wszystko... Tylko wchodzimy w duzo wyzszy pulap cenowy. Nie twierdze ze wzmacniacz kiedys nie zawita ale do tego czasu chcialbym zmienic kolumny bo onkyo moze chyba jeszcze coś lepszego pociągnąć od M5 tannoyi
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Wzmacniacz plus kolumny które podałem zmieszcza sie w budżecie.
Lub np cyrus one jako końcówka mocy indo tego focal chora 826/kef 750.
Uzywane r300/500
Pylon diamond 28 uzywka 4500 sie zmieszcisz
 

duber

New member
Tylko czy jest sens sie pakować w cos takiego gdzie w tych czasach 90% muzy pochodzi z neta,spotifi trial....
Jak rozwiązałeś problem,jeśli masz podłączone kolumny do wzmaka a chcesz posłuchac ampli ?
 

duber

New member
Dziś kupilem do 840 quadral platinum plus seven
Odsluchalem troche tych klipsow czy jak im tam i... Quadrale wygraly
 
Do góry