Canton D100 czy Infinity TSS 4000

splmagw

Member
Witam,
Od razu zaznaczam, że nie jestem audiofilem, a przy małym dziecku słuchanie głośnej muzyki też nie jest wskazane :) . W tej chwili mam amplituner JVC RX 5042 i nagrywarkę Sony RDR HX650. Generalnie potrzebuje wąskie i srebrne (nowe mieszkanie, wymagania żony, itp) kolumny do lekkiego słuchania muzyki + "wspomaganie TV". Zastanawiam sie nad Infinity i Canton. Byc moze ktoś z forum ma już jakieś doświadczenia z tym sprzętem. Ceny są podobne - ja osobiscie bardziej znam firmę JBL - ale to nie jest żaden argument. Proszę o sugestie.
pozdrowienia
Marcin
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jaki masz tv?

Znasz firme JBL, a to juz ten sam koncern co Infinity.

881aacbc4daad20e.jpg
 

marcinb

Member
A co to jest to na zdjeciu?
Tez jestem na etapie szukania kolumn (bo elektronike juz chyba wybralem - Yamaha 661)

A co powiecie na temat Paradigm Cinema 90 CT.
Pokoj nie duży (3,2 x 4,6) i dodatkowo odsłuch wzdłuż krótszej ściany.
Szukam czegoś niedużego, zgrabnego w kolorze srebrnym lub czarnym.
I chyba tylko wiszące, bo myslalem juz o JBL Northridge Silver Pack, ale to chyba za duze...

Marcin
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na zdjęciu jest jedna z kolumn Infinity TSS4000, poniżej wooferek:

55e3edfa200712ee.jpg


Cinepack trochę spory, jak szukasz czarnych pięknie wykończonych kolumn lakierem fortepianowym to Infinity Cascade:

137985.jpg


2006102311829292.jpg


200610231193476.jpg


200610231198756.jpg
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Coś co wygląda i gra musi troszkę więcej kosztować :)

Paradigmy możemy Ci załątwić razem z 4270, na pewno będzie taniej.
 

splmagw

Member
Jesli chodzi o TV to będzie prawdopodobnie JVC 37A80 (srebrny). Jestem dopiero na etapie kompletowania sprzętu, także zapewne skończy się na tym, że jednego dnia podłącze wszystkie wybrane sprzęty i wtedy okaże się czy wszystko gra. Nie chciałbym wtedy stwierdzić, że te głośniczki mają dobry tylko wygląd:???: .
 

splmagw

Member
Wszystko fajnie - tylko muszą byc srebrne i nie "skrzyniowe". Puryści dźwiękowi łapią się pewnie za głowę - ale jak pisałem są to jedyne wymagania mojej żonki i architekta dot. sprzętu:roll: . W innej sytuacji szukałbym zupełnie czegoś innego - ale teraz muszę po prostu zdecydować, która z tych propozycji jest ciekawsza.
pozdrawiam
 

splmagw

Member
I o taką odpowiedź mi chodziło - Dzięki.

A jak jeszcze wszystko umieszczone będzie we wnękach (nic nie wystaje) - to wydaje mi się że efekt będzie przyjemny. Proste linie, czyste formy i dobry dźwięk.

miłego dnia,
splmagw

blackninja napisał:
Lepiej nie trafisz, kupuj TSS4000.

9a0337d448152162.jpg
 
Do góry