Nowe kolumny stereo z możliwościa rozbudowy o KD

Maciej_S85

New member
Cześć, poszukuję nowych kolumn frontowych z możliwością rozbudowy do kina domowego. Obecnie używam JBL 180 podłączonych do HK 980. Zmieniam bo w nowym mieszkaniu powierzchnia odsłuchowa zwiększyła się na 23m2. Podoba mi się jak grały, cały czas czas szukam używanych 190 ale chciałbym mieć alternatywę w innych bo szukać i czekać rok mi się nie chce ;) Co możecie polecić w podobnym stylu? Słyszałem o Monitor Audio Silver 300 ale nie wiem czy pasują do zestawu.
 

Maciej_S85

New member
Rozumiem, a co byś zaproponował? Masz duże doświadczenie i sporo słuchałeś. Widziałem, że niekorzy łączą z Klipsch. A jakie marki grają podobnie? Ja najbardziej lubię neutralne brzmienie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Maciej_S85

New member
Popatrzyłem jeszcze i popytałem. Zaproponowano mi jeszcze Focal Chora 826. Dobre są? Podobno dynamika dobra i rozdzielczość. A to mi odpowiada akurat. Może być mniej basu ale dynamika ważna ;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Popatrzyłem jeszcze i popytałem. Zaproponowano mi jeszcze Focal Chora 826. Dobre są? Podobno dynamika dobra i rozdzielczość. A to mi odpowiada akurat. Może być mniej basu ale dynamika ważna ;)
Neutrealne to nie są. Co do samego wymieniania modeli dla wymieniania, to jest ich tyle, że zaraz będziesz zdezorientowany.
 

Maciej_S85

New member
Hmmm no tak właśnie zauważyłem. Wybór jest ogromny. Jeździć i słuchać tysiąca modeli też mi się nie chce. Szukam kolumny która nie dudni basem i nie skrzeczy sopranem. JBL bym nie wymieniał ale są niestety za małe na obecne pomieszczenie. A co powiecie o tych Focalach?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Szukam kolumny która nie dudni basem i nie skrzeczy sopranem. JBL bym nie wymieniał ale są niestety za małe na obecne pomieszczenie. A co powiecie o tych Focalach?[/QUOTE napisał:
czy obecne dudnią ?
może właśnie były za duże w mniejszym pomieszczeniu ? jakie miałeś poprzednie pomieszczenie ?
23m2 to nie jest dużo i kolumny z basami 2x17cm powinny być idealne , ja większych bym nie wstawiał
ja na większym pomieszczeniu mam kolumny z basami 1x17cm i jest wystarczająco a w kinie z subem 1x20cm bajka
 

Maciej_S85

New member
Tak jak mówisz pewnie było by Ok ale moje JBL 180 maja jeden basowy, natomiast szukane przeze mnie 190 maja już 2 basowe. Wtedy na 15m2 muzyka była zdecydowanie bardziej przestrzenna, scena była większa. Rozstawienie głośników między sobą też było mniejsze a teraz urosło do ponad 4m.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Myślałem że Arena 180 . Tam są 2 basy po 17cm

Studio nie są złe. Z tym wzmacniaczem zagrają dynamicznie ale nie mi to oceniać w twoim pomieszczeniu . Ja na piętrze mam kolumny DIY Visaton z basem 1x20 cm i amplitunerem kinowym 5x80w i w stereo też 2x80w , stary ale jary j całkiem nieźle nagłaśnia pomieszczenie
 

Maciej_S85

New member
No ja mam też ampli HK AVR 370 i suba JBL ale to do kina, w stereo słucham przez wzmacniacz. Akurat mogę kupić HK990 ale tu chyba tak potężny wzmak już nic nie zmieni.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Wzmak potężny , 2x mocniejszy od 980. Tu faktycznie może przy tych kolumnach było by lepiej . Jak masz możliwość kupienia bież w ciemno , potem oceń kolumny czy grają lepiej . Wg mnie powinno być znacznie lepiej i dynamiczniej .widać że lubisz sporo basu. Słuchasz stereo w Direct ?
 

Maciej_S85

New member
Tak, akurat w ogóle nie podnoszę ani sopranów ani basu. Także nawet nie muszę używać Direct. Tak sobie słucham właśnie muzy i chyba faktycznie te kolumienki wystarcza mocą. Słucham na -35 dB i jest w sumie bardzo spoko. W poprzednim mieszkaniu mogły mieć ciut przy ciasno bo czasem gdzieś tam bas przydudnił a teraz tego nie ma. Ten 990 to za 3500 wiec nie wiem czy to aż taka promo. Myślałem o zmianie wzmaka i znalazłem CXA81 ale pewnie ten 990 lepszy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry