Nowe kolumny stereo z możliwościa rozbudowy o KD

_slawek_

Member
Jak zastanawiasz się nad kolumnami MA Silver 300 to polecam CXA81. Też niedługo do mojego CXA planuję właśnie kupić Silver-y 300.
W tej chwili u mnie gra CXA81 z odtwarzaczem CXN v2 i kolumnami MA Bronze 6, do tej pory używałem Onkyo TX-NR676, który został mi do kina. Różnica jest mega duża na korzyść CXA81. Zanim wybrałem CXA81 to bałem się trochę braku regulacji bas/sopran. Ale nie potrzebnie, bas jest świetny, góra również, środek jest trochę cofnięty co ja akurat lubię.
Poza tym CXA81 posiada sporo wejść, anologowe (RCA oraz XLR), cyfrowe, bluetooth APTX HD, wyjście na sub-a, nawet pilot jest fajny bo jeden obsługuje CXA, CXN i CXC.
 

Maciej_S85

New member
Też mam właśnie od niedawna CXN V2 a Azur 752BD który służył do słuchania muzy odszedł na bok :) Ogólnie sprzęty Cambridge podobają mi się :)
 

Maciej_S85

New member
Dzięki Panowie za pomoc i doradzanie. Miałem kupić nowe kolumny a kupiłem HK 990 :) Wzmacniacz ogromny, większy niż ampli i 3x cięższy ;) Nowe kolumny poczekają. Będę co jakiś czas patrzył w używanych na JBL Studio 280 a jak się nie doczekam to MA Silver 300 :)
Mam tylko ostanie pytanie na koniec aby nie zakładać niepotrzebnie tematu, jak najlepiej podłączyć odtwarzacz strumieniowy CXN V2 z wzmacniaczem? RCA, zbalansowane, optyczne czy coaxial?
 

_slawek_

Member
Cambridge Audio zaleca podłączenie CXN poprzez wyjście analogowe. CXN ma bardzo dobry przetwornik DAC, dodatkowo upsamplink do 384kHz/24bit, małym dodatkiem jest też możliwość sterowania głośnością na wyjściach analogowych poprzez aplikację StreamMagic.

Ja mam podłączone poprzez XLR, użyłem kabla Neotech NEI-3004 UP-OCC + wtyki neutrik (samemu robiąc wychodzi około 150 zł za dwa kable po 75cm)
Najlepiej podłącz na różny sposób, wtedy przekonasz się czy jest jakaś różnica.
 
Do góry