zmiana z magnat quantum 675 budżet 5000zł

robigame

Member
Chciałbym zmienić swój cały zestaw magnat quantum 675,673,sub 6725a i c67 na coś innego lepszego.Na początek wymiana frontów magnat 675.Wszystko podpięte to pod yamaha rx-v779.Gra to w salonie około 30 m2.Słucham muzyki z pendriva dance,rap,disco polo,z you tuba,radio internetowe,filmy z różnych źródeł.40% filmy 60% muza,granie na konsoli.Zależy mi na kinie.Ale faktycznie chyba więcej słucham muzyki niż oglądam filmów.Budżet na fronty do 5000.Jak coś będzie niewiele droższego rozważę propozycję.

Chciałbym wybrać pomiędzy Polk Audio s60e a Magnat 757 i Monitor Audio Bronze 6.Wszystkie w kolorze białym.Co tutaj zagra najlepiej z moją Yamahą.Chyba,że coś innego.Kolumny muszą być w kolorze białym.Magnaty ogólnie już niedostępne(nowe).
 

barburian

New member
Bez reklam
Weź swoją Yamahę pod pachę i podjedź do Salonu Audio, podłącz pod kilka zestawów kolumn i oceń co gra lepiej .
Twój sprzęt i Twoje ucho. Nikt za Ciebie lepiej nie wybierze .
 

robigame

Member
Masz rację kolego.Ale chciałbym poznać taką ogólną ocenę w/w zestawów.Tam gdzie pojadę to nie mają w/w.(Cinematech Wrzeszcz)
 

legaar

Member
Heco Aurora 700 - podjedź do nich na Wrzeszcz - w pokoju odsłuchowym mają je wstawione - posłuchasz ;) i imho nie będziesz chciał innych. - mają też MA - albo przynajmniej mieli 2 miechy temu.
 

robigame

Member
Heco Aurora 700 - podjedź do nich na Wrzeszcz - w pokoju odsłuchowym mają je wstawione - posłuchasz ;) i imho nie będziesz chciał innych. - mają też MA - albo przynajmniej mieli 2 miechy temu.
Dzieki kolego.Podjade na pewno.A ale jak już to heco Aurora 1000.A jeszcze zobaczę heco elementa 700.
 

legaar

Member
ale po co Ci 1000 ? salon ma 30 m - ja mam taki sam plus otwartą przestrzeń dalej i spokojnie dają radę ;) 1000 to jakbyś miał salon z 80 m2 ;)
 

robigame

Member
Zdecydowałem się na Polk Audio s60e.Wypożyczam do domu. Pojutrze będą u mnie. Dam znać jak to się zegra z Yamahą.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dobrze zrobiłeś , w salonie można odsłuchać i zorientować się jakie ogólnie jest brzmienie prezentowanego dzwięku , ale w docelowym miejscu brzmienie będzie na pewno inne od tego w pokoju odsłuchowym sklepu. Dokonałeś na tą chwilę najlepszego wyboru zamawiając kolumny do domu.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Porównując cenę w innych sklepach dla Ciebie jest dobra. Pamiętam że z Panem Andrzejem zawsze szło się ,, dogadać ,, przy zakupach sprzęcicha :lol:
 

robigame

Member
Jestem po odsłuchu Polk Audio w moim domu.I powiem tak.To już jest inna kultura grania niż moje poprzednie magnaty.Bardzo dobra stereofonia.Wokal czyściutki,dużo szczegółów słychać,bas ladnie schodzi,nie dudni.Słuchałem samej muzyki koło trzech godzin.Nie męczą przy słuchaniu.Może trzeba trochę potencjometrem dalej kręcić niż przy magnatach żeby było głośniej.No ale kolumna większa to i pobór większy.I tutaj o dziwo odsłuch w pure direct miodzio gdzie przy magnatach ten dźwięk był taki mdły.Ciekawe.Później zacząłem słuchać z subwooferem.ale ten bas jakby się nie zgrywał. Mimo ,że zrobiłem kalibrację Yapo.
Jestem bardzo zadowolony z w/w kolumn.Także zostają w domu.Faktycznie trzeba kolumny odsłuchać u siebie w domu pod własną ektroniką.W salonie to nie to samo.
Sprzęt będę dalej kompletował.Następny będzie sub.Który do tych kolumn będzie dobry polk hts 10 czy hts 12.Róznica w cenie kilkaset złotych.Różni się mocą i jest troszkę większy.Suba będę używał głównie przy oglądaniu filmów i czasem przy muzyce.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Najważniejsze że Tobie pasują i jesteś zadowolony , pamiętaj że kolumienki po dłuższym używaniu/wygrzaniu zagrają jeszcze lepiej .
 
Do góry