Upgrade z Tannoy Mercury

tecumseh

New member
Cześć,
Mój pierwszy post i od razu pytanie😊

Kino domowe Denon AVR-X4300H (od trzech lat, po Technicsie SA-AX5400) do tego SUB B&W ASW608 oraz kolumny Tannoy Mercury M4 na przodzie, M1 na tyle oraz MC jako centralny i o nie właśnie chciałem zapytać.
Otóż to moje pierwsze kolumny po Tonsilowych. Kupione, jak dobrze pamiętam, w roku 2002, czyli pełnoletnie na dzień dzisiejszy. Zadbane, w świetnym stanie, na pewno nie dobijane, raczej granie w granicach max 0,5 mocy potencjometra, muzyka oraz filmy.
Pytanie czy przy ich wymianie na nowocześniejsze różnica w brzmieniu będzie słyszalna? (powiedzmy na średnie ucho) A jeśli miały by być słyszalna na jaką półkę powinienem patrzeć? Weźmy powiedzmy serie kolumn Dali, od jakiej serii wg Was zauważalna różnica będzie słyszalna – Spektor, Oberon, Opticon....?
Pomieszczenie to prostokąt 6x4 metry.

Dzięki z góry za sugestie i dobre rady😊
 

tecumseh

New member
Przy tym pomieszczeniu z Dali to Oberon 7, spokojnie usłyszysz różnice.

Dzięki serdeczne. Z tego co się już naczytałem Oberony, w większości mają dobre opinie, choć wiadomo, że to średnia półka. A gdyby tak do stereo zakupić Opticon 6 (no jednak słuchanie muzyki to połowa ich przeznaczenia), a całą resztę do kina wziąć z Oberona? Da się to ożenić, będzie dobrze brzmiało?
A może coś innego lepszego na fronty co dobrze zgrałoby się z Oberonami w KD?

Chciałbym też mieć w zestawie atmosy (ze względu na układ i możliwości będą leżały wysoko pod sufitem na regale z książkami - powiedzmy że prawie nad frontami) - zastanawiam czy w ich role lepiej kupić Oberon 1 czy Dali-c?

Z góry dzięki za wskazówki.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jesteś przekonany, że te tanie Dali będą lepsze od obecnych Tannoyi?
To taka wymiana w stylu zamienił stryjek...
 

tecumseh

New member
Jesteś przekonany, że te tanie Dali będą lepsze od obecnych Tannoyi?
To taka wymiana w stylu zamienił stryjek...

Ano właśnie, stąd moje pierwsze pytanie, czy warto to wymieniać i jeśli tak to na co, aby usłyszeć, różnicę. Dla przykładu podałem Dali i prośbę o wskazanie, na minimum jaką serię powinienem zwrócić uwagę. Inaczej mówiąc, z czym w Dali możemy porównać moje Mercury.

Mam te kolumny już prawie 20 lat, i zacząłem się zastanawiać nad kolejnym zestawem kolumn. Znając siebie będzie musiał mi starczyć na kolejne wiele lat, zatem wolałbym wydać teraz więcej jednak mieć dobre głośniki na wiele lat. Upgrade, jeśli okazałoby się, że wykracza to poza mój budżet też mogę podzielić na kilka kroków i wymieniać kolejne głośniki, w kolejnych etapach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry