Kolumny do hk avr370

thommeck

New member
Witam serdecznie :)

Mam pytanko do kolegów o dobór kolumn do ampli jak w temacie. W zasadzie to do kd i konsoli syna, planuje wydać najlepiej na używki jakieś 2-3 tyś. Pokój jakieś 22m, ale część gdzie będzie to ustawione jakieś 4x4m. Nie mam zbyt dużego doświadczenia jednak szukam czegoś co mi da możliwość ciekawego obejrzenia filmu i czasem posłuchać muzyki. Z góry dziękuję

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

przemm

New member
Ja noszę się z zamiarem sprzedaży swojego zestawu 5.1 Monitor Audio (seria M). Do tej pory grały świetnie z hk avr360 :)

W załączniku szczegóły techniczne - oczywiście ceny stare, z 2010 roku :)
 

Attachments

  • 24-27_10_2010_T.jpg
    24-27_10_2010_T.jpg
    92,6 KB · Wyś: 15
Ostatnia edycja:

thommeck

New member
Dzięki za odpowiedź. Jak to się sprawowało z tym ampli? Ja w sumie kupiłem swój wraz z mieszkaniem ale w zestawie kolumny były jakieś chyba nie halo i jak to włączyłem od razu wylądowalo w piwnicy. Tutaj dopiero trafiłem na opis że ten hk wcale nie jest taki zły i odkurzylem go, jednak kolumny muszę jakieś dobrać żeby to spojnie w miarę grało bo tamte dudnily tylko basem i piszczaly tak że w aucie lepiej było muzyki słuchać

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kup kolumny JBL np z serii Studio 270 /280 to bardzo udane modele .W ogóle w przypadku Harmana kolumny JBL są jakby naturalnym wyborem - to jedno z najlepszych połączeń
 

przemm

New member
Dzięki za odpowiedź. Jak to się sprawowało z tym ampli? Ja w sumie kupiłem swój wraz z mieszkaniem ale w zestawie kolumny były jakieś chyba nie halo i jak to włączyłem od razu wylądowalo w piwnicy. Tutaj dopiero trafiłem na opis że ten hk wcale nie jest taki zły i odkurzylem go, jednak kolumny muszę jakieś dobrać żeby to spojnie w miarę grało bo tamte dudnily tylko basem i piszczaly tak że w aucie lepiej było muzyki słuchać

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Ty masz HK AVR370, a ja AVR360 więc sprawa bardzo podobna! Monitor Audio grały bardzo dobrze - zresztą zestaw polecony przez Blackninja z tego forum i ja byłem bardzo zadowolony.
 

thommeck

New member
Na chwilę obecną rozważam dwa zestawy:

Monitor audio m6 jak powyżej
Jamo s626 plus sub 210

Czy są jeszcze jakieś zestawy którymi warto się zainteresować? Który z powyższych będzie brzmiał bardziej naturalnie? Nie zależy mi na mocy, bardziej na tym żeby dźwięk nie męczył sztucznymi efektami.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dwie istotne informacje.
1. Hk 370 a hk 360 to dwa rozne ampli, 370 ma zasilacz impulsowy - nie polecam...

2. Z tych dwoch lepiej zabrzmi monitor audio.

Btw jest jeszcze ew. Tannoy mercury 7.4
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mam avr370 w biurze i śmiało mogę polecić :) nic mu nie ujmuje zasilacz impulsowy.
Co do kolumn to oczywiście monitor audio zagra lepiej od Jamo.
 

thommeck

New member
Szanowni koledzy, ze względów logistycznych zmieniła mi się nieco koncepcja i teraz zamiast używanych zestawów 5.1 dopuszczam możliwość zacząć od głośników stereo z opcją rozbudowy w przyszłości. W zasadzie budżet jest ten sam, no, dość elastyczny, ale wchodzi możliwość zacząć już z czymś pachnącym nowością.

Mam już dwa typy tylko nie wiem czy idę w dobrym kierunku:

Jbl studio 270
Klipsch R-620F

Czy takie zestawienia maja jakas przyszłość?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
22m2 to odpowiedniejsze będą Studio 280 ale koniec produktu, R620F ok, Monitor 300 ok, Zenosr 5 koniec produktu więc Oberon 7 ze względu na wielkość lub tańsza seria Spektor 6.
 
Do góry