Monitor Reference - wymiana?

przemm

New member
Mój nowy zestaw AV (którego jeszcze nie mam :wink:, ale powolutku kompletuję) będzie się składał z następujących elementów:

Ampli: Marantz SR8012
Odtwarzacz sieciowy: CA AZUR 851N
Wzmacniacz słuchawkowy: STAX SRM-006tS
Telewizor: 65OLED804 Philips
Odtwarzacz multimedialny: Zidoo UHD2000

I teraz pytanie o kolumny. Mam 5.1 Monitor Audio Reference (MR2, MR4 itd.) i chciałem zapytać na jakie nowe warto by je wymienić (a może nie warto) żeby dobrze grały z tym systemem. Jako, że idzie nowe, chciałbym pójść w stronę Dolby Atmos (5.1.4 lub 7.1.4).
 

bielikk

New member
Bez reklam
Proste - najpierw posłuchaj sprzętu na posiadanych kolumnach, i sam ocenisz czy ci pasują czy należało by je wymienić ...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kompletnie się nie orientuję ile trzeba rozsądnie liczyć za fajny zestaw, jako że 10 lat nie dotykałem swojego obecnego. Przyjmijmy, że 10k, chyba, że coś naprawdę wyjątkowego można wyrwać do 15k to dozbieram :)
Jak jesteś zadowolony z dotychczasowego użytkowania MA to polecam serie Silver lub nawet Gold. Jest jeszcze fajne nowa konkretna seria JBLa, a mianowicie HDI, poczytaj:

https://megawrzuta.pl/download/5d3268f557fe0e00f9eae6270712caaa.html

JBL-HDI-s_qapqaew.jpg
 

przemm

New member
Te Goldy i JBL HDI to zdaje się grubo ponad moim budżetem. Jeśli chodzi o MA Silver, to masz na myśli zestaw Silver 200 AV12?

A tak nawiasem mówiąc, jakie głośniki sufitowe warto rozważyć chcąc zrobić z tego 5.1.4 lub 7.1.4?
 
Do góry