Subwoofer 2x25cm czy 1x38cm ?

Lobit

Member
Witam. Jak w temacie, która opcja sprawdzi się lepiej w pokoju 22m3 do oglądania filmów? (do muzyki nie będzie używany)
opcja 1: 1 x Klipsch r-115sw, moc 400rms, pasmo 18Hz, głośnik basowy 1x38cm.
opcja 2: 1 x Klipsch spL150, moc 400rms, pasmo 18Hz, głośnik basowy 1x38cm.
opcja 3: 2 x Klipsch sw450, moc 200rms, pasmo 28hz, głośnik basowy 2x25cm.
Reszta zestawu to Klipsch synergy, amplituner Denon avr x4200w.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Witam. Jak w temacie, która opcja sprawdzi się lepiej w pokoju 22m3 do oglądania filmów? (do muzyki nie będzie używany)
opcja 1: 1 x Klipsch r-115sw, moc 400rms, pasmo 18Hz, głośnik basowy 1x38cm.
opcja 2: 1 x Klipsch spL150, moc 400rms, pasmo 18Hz, głośnik basowy 1x38cm.
opcja 3: 2 x Klipsch sw450, moc 200rms, pasmo 28hz, głośnik basowy 2x25cm.
Reszta zestawu to Klipsch synergy, amplituner Denon avr x4200w.


Też się zastanawiałem nad tym.I otrzymałem odpowiedź od ludzi którzy mieli wypasione sprzęty że duża membrana potrafi nisko zejść i nie będzie przeciążona. widać to na yotutube jak pracuje 25 cm a jak 30 cm. A najlepiej mieć 2 x 38;) są co maja i 4 x 38.Uwarzam że zadowolony będziesz z 2 x 25 i będzie wypas.
 

Lobit

Member
mac-ony jeśli chodzi o dwie sztuki to zostają 2x sw450 jezeli o 1 duży to nie koniecznie to co zaproponowałem, ale chciał bym coś potężnego w tej kwocie.
robertuss i jakiego wyboru dokonałeś dwa czy jeden ?

I jak wiadomo większy schodzi niżej ale znów dźwięk z dwóch lepiej się rozchodzi po pokoju, no i minus dwóch taki ze zajmują dużo miejsca.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
To , co masz na froncie jest bardzo "niskich lotów "
Twoje 450 mają tylko pasować do reszty systemu ( tylko ) , czy też mają generować jak najlepszy bas ?
 

Lobit

Member
Nie muszą pasować do reszty, sub może być innej firmy ale chce takiego który dobrze zagra w kinie, takiego którego można poczuć a nie tylko usłyszeć.

A z frontów jestem zadowolony na chwilę obecną :)
 

Lobit

Member
Powiem tak ze magnata odrzuciłem bo kiedyś czytałem jakiś artykuł o subwooferach to się dowiedziałem ze dobry sub to się zaczyna tak od 2tys zł a magnat kosztuje niecałe 700zl nowy, a używki są po 300zl i te tanie suby buczą dudnią a nie grają dlatego mam obawy a w ciemnio takiego nie kupię.
Narazie seria Synergy zostaje u mnie ale pewnie za rok zmienię to napewno się odezwie na forum :)
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
R-115SW posiadam i w kinie do 3tysi lepszego suba nie kupisz.
Może dwa mniejsze będą pewnie łatwiejsze do zestrojenia, akustyka pokoju może dawać też różne atrakcje (odbicia itp) ale ja mam jednego i basu nie brakuje :)
Magnata miałem, niestety bardzo słaby jest, to zabawka przy R115.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wg mnie SPL lepszy ale do 22m2 model 150 to dla mnie ciut na wyrost, chyba, że w grę wchodzi totalna rozpierducha 10 razy lepsza niż w kinie :)
Ja bym wstawiał SPL120CE.
 

Lobit

Member
Napaliłem się na tego dużego 115/150 ale skoro jest za duży to jednak pozostanę przy mniejszym.
Myslalem ze jak będzie duży (ale nie chce żeby dominował w całym filmie) i ustawie na 1/4 skale głośności to będzie dobrze bo będzie grał jeszcze od niższych częstotliwości ale nie będzie za głośny, i ze lepiej tak niż mniejszy sub i 1/2 skali volume,ale to tylko takie moje gdybanie.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
pokój niecałe 30m2. Zejście ma lepsze niż poprzedni 112SW i mocniejszy co czuć :) dlatego uważam że sub rzadko kiedy jest za duży, raczej jest źle ustawiony. Miałbym miejsce to dałbym dwa dla wypróbowania ale niestety miejsce na sub mam tylko z przodu i tylko na jeden.
 
Do góry