Wybór kolumn

Marley

New member
Witam.
Mam dylemat w wyborze kilku konkretnych modeli - Epos M22i, Audio Academy Hyperion lV i Klipsch RP-6000F lub R-820F.
Źródłem głównie ampli Onkyo RZ7300 oraz Rotel RA-02+RDC-02. Fronty jako początek do kina. Pomieszczenie - niestety otwarty salon z aneksem kuchennym ok 40m2. Każdy rodzaj muzyki od klasyki po metal.
Będę wdzięczny za sugestie...
 

Marley

New member
Czyli 820 Klipscha? Tu akurat zmieszczę się z nowymi w 3k. Znalazłem jeszcze dobre opinie nt 280f starszy model Klipsch. Pytanie czy lepiej iść w ten starszy model czy są tak podobne, że warto skupić się na nowych z gwarancją?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja bym radził najpierw posłuchać jak grają kazde z nich a potem kupować - może jeszcze inne w jakimś salonie zaproponują - jest tego sporo na rynku.
Miałem Klipsch z serii RP (260ki) i w KD rewelacja - jednak stereo to już inna bajka - każdy ma inne potrzeby.
Bez odsłuchu duże ryzyko.
 
Ostatnia edycja:

Marley

New member
Dzięki za wypowiedź, ale byłem już na kilku odsłuchach i wypadło na te, o których pisałem na wstępie. Niestety, model 280F jest mało dostępny, więc i problemy z odsłuchem. Postawię jednak chyba na nowe 820 i czas pokaże. Udało mi się otrzymać ofertę za równe 3k z dostawą. Zobaczymy...
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No i bardzo dobre - najważniejsze własne zadowolenie :eek:k:
Masz nowe to trochę pograj - muszą się wygrzać - wtedy pokażą co potrafią.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
czyli włączyć muzę i niech plumkają :)
z początku też dobrze nie przesadzać z głośnością- wszystko z umiarem :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie ma klucza ani jakiegoś wzoru którym można by się posługiwać .Trudno jest też określić czas .Oczywiście wygrzewanie dotyczy wszystkich komponentów audio
W przypadku kolumn najlepiej jest je umieścić na przeciw siebie (tak żeby grały na siebie) i puścić muzykę na średnim poziomie głośności .Cześć ekspertów sugeruje też aby kolumny połączyć w przeciw-fazie co pomaga skrócić czas
 

bielikk

New member
Bez reklam
Nie ma klucza ani jakiegoś wzoru którym można by się posługiwać .Trudno jest też określić czas .Oczywiście wygrzewanie dotyczy wszystkich komponentów audio
W przypadku kolumn najlepiej jest je umieścić na przeciw siebie (tak żeby grały na siebie) i puścić muzykę na średnim poziomie głośności .Cześć ekspertów sugeruje też aby kolumny połączyć w przeciw-fazie co pomaga skrócić czas

A może by tak na "3 pacierze do piekarnika włożyć" - co za bzdury z umieszczaniem ich na przeciwko siebie i podłączanie ich w przeciw-fazie.
Zasada prosta - gramy - gramy i jeszcze raz gramy
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Albo napalić w kominku i ustawić jak najbliżej - niech się grzeją :p
A tak serio pograj trochę nimi a sam usłyszysz poprawę - bynajmniej u mnie tak było z nowymi RP-260 i teraz z Diamondami.
 
Do góry