Jamo S807/809 czy AudioPro Avanto???

P1otr

New member
Jak w temacie. Prośba do osób, które miały lub mają możliwość odsłuchu. 50/50 muzyka i KD. Amplituner ma być albo Denon 2600 albo Onkyo 696. Co mądre głowy polecają?
 

P1otr

New member
To pochwal się co wybrałeś.

Eeeee tam. Nie ma czym... Pomyślałem trochę przyszłościowo i wziąłem S809 HCS + Atmosy. Myślę że jednak gorzej zagrają niż Audio Pro, ale... po zastanowieniu i wirtualnym ustawieniu u mnie- nie dało rady. A S809 mają reflexy z przodu i to ich plus. Avanto- nie jestem pewien, czy z tyłu czy to typ zamknięty, ale i tak mają głośniki z boku, którym większej przestrzeni zapewnić jednak nie dam rady, więc to kolejny powód... No, męczyły by się u mnie i nie miały możliwości rozwinięcia. Na suba skłaniam się ku Yamasze NS-SW300 (miałem kiedyś YST-315 i był nawet ok- brzuch masował, więc mam nadzieję że ten gorszy nie będzie), a co do ampli- albo 2600, albo 696. Jeszcze nie zdecydowałem. Zmieniam trochę sprzęt, stary wysprzedałem i znów mam zagwozdkę i czytanie... ale nie narzekam. Lubię to. ;)
Napisz przy okazji coś o subie, jakiejś rozsądnej alternatywie w kolorze czerni, czy ampli, jak Ty to widzisz fachowym okiem. Z gry dziękuję i pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z subem to sprawdź ile basu będzie brakować po wygrzaniu kolumn. Wtedy w zależności do samego kina jako efektowy albo także pod muzykę.

Ampli może u nas kupisz :)
 

P1otr

New member
Z subem to sprawdź ile basu będzie brakować po wygrzaniu kolumn. Wtedy w zależności do samego kina jako efektowy albo także pod muzykę.

Ampli może u nas kupisz :)

Nie jest to wykluczone. Póki co- jeszcze nie wiem jaki ampli. Kolumny wziąłem jednak bardziej pod kino niż muzykę, bo do muzyki to są ponoć takie sobie (wiedziałem, czytałem), ale w kinie ponoć nawet ok. Nie ukrywam że chodziło mi po trosze o wszystko- design, reflex z przodu, brak głośnika z boku, rozsądne cenowo Atmosy i te czynniki w końcowej fazie zadecydowały że jednak Jamo, a nie inne. Postanowiłem że kupię sobie typowe stereo, ze wzmacniaczem dwukanałowym, przyzwoitymi głośnikami do muzyki za jakiś czas. To też czynnik, który pomógł mi podjąć decyzję. Teraz tylko ampli i sub, ale na spokojnie. Będę sporo czytał i słuchał mądrych. ;) Ampli to 2600/696/685- będzie któryś z tych trzech na bank. Sub- tu mam dylemat, bo na Yamahę nie narzekałem, a SW300 może być do kina niezły. Jest jeszcze Klipsch 120 SW z 30cm membraną no i jakiś tam Jamo J-12, ale chyba bez słuchania (może być z tym problem ze względu na to gdzie mieszkam) albo opinii naprawdę wiarygodnej osoby się nie obędzie.
 

P1otr

New member
Jak kino to Yamaha dość dobrze się spisuje. Co do suba to jak duże masz pomieszczenie?

Pomieszczenie duże bo ze 32m2, ale to poddasze, więc skosy za mną będą. Fronty z satelitami tak średnio po przekątnej 4.5-5 metrów będą stały. Wszystko będzie się odbywało na około 20m2.
 
Do góry