MONITOR AUDIO SILVER RS8 i co do tego?

reilord

New member
Witajcie po długiej przerwie :) Zanudzę trochę, ale osobiście wolę mieć szerszy obraz sytuacji, niż wpis w stylu "co do tego?" i tyle. Więc od początku. Pomijam CD, bo już praktycznie nie używam poza autem - generalnie celuję w audio z bluetooth po adapterze lub przez kabel jack-rca podłączany do innego źródła (+ phono od święta). Zaczynałem przygodę z Denon PMA-980R. Po latach nastała zmiana na Marantz 7005 + KEF iq70, co widać w moich starych postach. Stwierdziliśmy (w kilka osób), że jednak Denon grał "lepiej" na nasze uszy, ale zestaw został i gra (sporadycznie, bo nie zachęca). Wydłubałem ze strychu Denona i NIESTETY został odkurzony w środku odkurzaczem bez mojej wiedzy (sic!). W efekcie włącza się, świecą się diody, ale nie gra (w słuchawkach ani na kolumnach). Dylemat jest taki, że mogę go naprawić (w sumie bardziej z sentymentu) i pozostać w dotychczasowej "klasie" sprzętu, a mam możliwość kupienia lokalnie MONITOR AUDIO SILVER RS8 za ok. 2,5k (może uda się coś wynegocjować) no i pytanie, czy ten Denon się z nimi zgra, czy nie będzie jakiegoś zgrzytu. Alternatywy:
1. naprawić Denona, ale kupić inne kolumny (jakie?)
2. kupić inny wzmacniacz i inne kolumny (jakie?)
3. kupić MONITOR AUDIO SILVER RS8, ale inny wzmacniacz (jaki?)

Może być amp bez phono, bo praktycznie odzwyczaiłem się od winyli i jak będzie trzeba, to dokupię preamp. Pokój ok. 4,5m x 5,5m; nie mam możliwości odstawienia kolumn od ściany. Słucham raczej wszystkiego z wyłączeniem techno, trance, disco, klasyki, ale z przewagą rocka, alternatywy, ambientu, elektroniki. Zależy mi na szczegółowym graniu cicho. W KEF miałem podobny efekt, tzn. słychać było tyle, ile chciałem, ale bez budzenia innych kondygnacji. Teraz potrzebuję tak samo - dźwięk nie może przekształcać się w jednolitą masę powyżej odległości metra od kolumny. Lubię słuchać głośno, ale nie mogę, więc zależy mi na tym, by słyszeć, jak najwięcej. Nie jestem audiofilem, ale cenię sobie jakość dźwięku i smak.

Trochę czytałem o tych kolumnach RS8 i wydaje mi się, że będą odpowiednie zarówno do metrażu, jak i do rodzaju słuchanej muzyki. Wiem, że nie są to głośniki przesadnie wymagające, ale nieodpowiednim wzmacniaczem można "je" "popsuć", a szkoda by było :)

Jestem zwolennikiem sprzętu z drugiej ręki (szczególnie z zamierzchłych czasów), więc jeśli ktoś coś ciekawego ma na zbyciu, to chętnie rozważę :) Chciałbym wydać max. 4-5 tys. łącznie na kolumny i resztę sprzętu tzn. wzmacniacz i kable.

PS.
Gdybym naprawiał denona lub kupił inny wzmacniacz do 1000 zł np. NAD C370, to zostaje górka na jakieś lepsze głośniki. Z drugiej strony może być ten zestaw kolumn, ale lepszy AMP firm, których zapewne nawet nie znam :D

Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi. Pozdrawiam :)
 

reilord

New member
Przepraszam, przegapiłem ten egzemplarz.

Będę wdzięczny również za inne rekomendacje. Szczególnie o opinię na temat zestawienia tych kolumn ze wspomnianym NAD.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
640A całkiem całkiem ok. Podczas odsłuchu sprawdzamy czy jest bas, sopran, przestrzeń itd, oceniamy sprzęt. Przy tym połączeniu pamiętam, że skupiłem sie na muzyce, a nie sprzęcie, fajne uczucie.
 

reilord

New member
Chyba nie ma możliwości edycji postów na tym forum...

Czy podłączanie tych kolumn i tego wzmacniacza 4 parami przewodów zamiast dwoma ma sens? Nie znam tego wzmacniacza, ale na pierwszy rzut oka na front zastanawiam się, czy można go ustawić w tryb grania głośnikami A i B jednocześnie.
 

reilord

New member
640A V2 już w drodze. W ostatniej chwili celowałem w 740A, ale nie wyszło z realizacją. Ostatecznie nie żałuję, bo sprzęt tego typu łatwo odsprzedać za stówkę mniej, dołożyć ze trzy lub pięć i zmienić na coś wyższego - nie tracą tak wartości. Kolumny też już są. Czekam na kable MDC2400G z Melodika. Nie jest to jakiś topowy model, ale myślę, że starczy na początek. Przy odrobinie szczęścia jutro wszystko uruchomię. Pojutrze powinienem dostać podkładki pod kolce. Zastanawiam się jeszcze, jak z tym bi-wiring. Wiem, że temat był wałkowany, ale patrząc na X stron (mam na myśli paginację wątków) osób, które sobie zaprzeczają w tonie "a co ty gadasz, przecież tak nie jest" ciężko znaleźć jakiś konkret. Na razie odpuszczam temat, zobaczę, jak to gra na zwykłym podłączeniu :) Chyba, że ktoś jednak coś mi podpowie (jak to podłączyć) ;)
 
Do góry