Aria 936 czy coś innego ?

Ptaku_

New member
Witam,

Przymierzam się do zakupu Ari 936 ale chciałem zapytać czy jest jakaś inna równie dobrze grający set do 10000 PLN ? Stereo będzie służyć do wszystkiego. Muzyka, film, konsole. Zestaw będzie podłączony do Denona AVR-4500h. Tak wiem najlepiej kupić wzmacnicz za 8k lub więcej ale wystarczy mi amplituner który i tak jest już drogi. Kolegom którzy twierdzą że te głosniki na amplitunerze zagrają jak Tonsile dziękuję.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Od koloru do wyboru. Arie, Kefy R, Tannoy Precision, Heco Celan.

Fan Arii powie ci ze arie sa najlepsze. Fan kefa powie ci ze Kef najlepszy. Sam musisz odsluchac i zobaczyc co ci sie podoba. No chyba ze czekasz az ktos (najwyrazniej fan arii) poklepie cie po plecach.

Skoro masz ampli denona to polece pozniej dokupic / wypozyczyc wzmacniacz Denon PMA 1500ae lub nowszy - - - starego rupcia kupisz za 1500zl, pasowac bedzie do avr a to dosyc mocny wzmak. Woec nie musisz scielic 8k :))
 

Ptaku_

New member
Amplituner teź musze kuoić a wybór padl na avr-4500h bo to cHyba najlepszy stosunek ceny do jakosci. Arie 936 sluchalem i jak dka mnie graja ok ake jesli mozna wydac mnie i miec ten sam dzwiek to czemu nie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Beda pisac ze jestem fanem Haco (w sumie to jestem) ale jesli ma ci to pomoc oszczedzic kilka zlociszy to niech se pisza... Posluchaj Heco Aurora 1000. Wedlog wielu sa to kolumny o najlepszym stosunku ceny do jakosci.
Mozesz poszukac i poczytac testy jakie przeprowadzal chociazby Muda - - to koles co przerabia NADy i kolumny.

Lub cos z Pylona.

To tylko propozycja. Arie to napewno swietne kolumny zebys sobie nie pomyslal ze odradzam czy namawiam na inny zakup. Po prostu proponuje tylko inne rozwiazanie ze wzgledu na to ze sam o to pytasz.


A do tego ampli taki wzmacniacz:
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniac...t-instrukcja-1500ae-stereo-CID99-IDymjvU.html

Lub pma1510ae praktycznie w tej samej cenie a zawsze nowszyn
 

rabit

Active member
Bez reklam
Lolo dobrze pisze. Najlepiej posłuchać i wybrać pod własne ucho. Rozumiem że kupujesz na razie same przednie kolumny a z czasem dokupisz resztę? Bo jeżeli nie będzie więcej kolumn, to od razu proponuję rezygnację z amplitunera i kupno wzmacniacza.
Następna sprawa, jeżeli nie będziesz miał więcej niż 7.1, to zastanowił bym się nad Marantzem 5013. Masz go za niecałe trzy tysiące i do tego wzmacniacz. Zagra to na pewno dużo lepiej niż sam amplituner.
Ale i tak najważniejszy jest odsłuch różnych konfiguracji.

Jeszcze od siebie dodam, jeżeli byś się zdecydował na Arie, to posłuchaj tańsze 926. Według mnie, grają bardziej dołem, choć mają mniej głośników...
Pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Ptaku_

New member
Tak jak posalem bedzie amplituner i to nie podlega dyskusji. Nie chce kolejnych 20 ppstow ze musi byc wzmacniacz. Tak wiem ze wzmacniacz jest lepszy ale bedzie amplituner. Dzieki za podpowiedz odnosnie HECO. Bede musial je gdzies namierzyc.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Lepiej Denka 4500.

Jeżeli bez wzmacniacza, to może RZ840? :lol:

Jak sprzedałem Creeka i podłączyłem Arie pod mój amplituner, to żona chciała mnie z domu wyrzucić... :) Do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja. Dlatego nie polecam a nawet odradzam kupowanie Arii pod amplituner. Nawet niby wysoki model Denona czy Onkyo. Popatrz do mojej stopki. Wiem co mówię...

Ale jak ma być bez wzmacniacza, to trzeba uszanować wybór kolegi. Tylko wtedy w pierwszej kolejności posłuchał bym set Onkyo 6 z Klipschem RP. Tanio i na początek wystarczająco.

Oczywiście kupisz co tylko chcesz, ale tak jak każdy Ci tutaj napisał.: TYLKO ODSŁUCH rozwieje Twoje rozterki.

Pozdrawiam

Edit.
Jeżeli 2, to po co amplituner kina domowego?
 
Ostatnia edycja:

Ptaku_

New member
Ampli bo będzie kilka sprzętów pod niego podłączone. Arie słuchałem u sąsiada wielokrotnie na Marantz sr7012 i nie mialem zastrzeżeń.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak tylko 2 kolumny to kupno amplitunera troche mija sie z celem, aczkolwiek cie rozumiem bo mam w salonie tak samo. Amplituner w stereo ale uzywam ten system moze raz na 2 tygodnie. Standardowo wystarcza soundbar.

Fachowo powinienes isc a "Amplituner stereo" masz funkcjonalnosc amplitunera kina domowego a dzwiek jak ze wzmacniacza. Tak na prawde to zapewne pic na wode, ale tak sie reklamuja.

Twoje rozwiazanie jest bez sensu kupujesz drogi amplituner z ktorego nie chcesz korzystac bo jedynie zalezy ci na wejsciach hdmi. Juz wolalbym kupic amplituner avr denon 3300 lub avr denon 3500 i do tego powyzszy wzmacniacz z linku - spiete razem po preout. Jezeli chodzi o skrzynki denona.

Jak marantza to np. jakiegos dzidka marantz 6009 lub 6010 i do tego wzmacniacz marantza.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Wychodzi nowy ampli stereo Onkyo i ma miec wbudowana kalibracje i inne wodotryski takie jak sa w ampli wielokanalowym. Jest to warte rozwazenia w mojej ocenie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeżeli bez wzmacniacza, to może RZ840? :lol:
840-stki nie słyszałem, ale 830-tka w niczym nie była lepsza od Denka 4500

Jak sprzedałem Creeka i podłączyłem Arie pod mój amplituner, to żona chciała mnie z domu wyrzucić... :)
Wiesz, że wiem o co chodzi i wiesz, że fanem Denona do stereo nie jestem, ale z 4500 zrobili spory progres, wg. mnie "gra" o wiele lepiej od starszych modeli X4... oraz SR7... Marantza ;)


Fachowo powinienes isc a "Amplituner stereo" masz funkcjonalnosc amplitunera kina domowego...
To jest ciekawa opcja

Juz wolalbym kupic amplituner avr denon 3300 lub avr denon 3500 i do tego powyzszy wzmacniacz z linku - spiete razem po preout. Jezeli chodzi o skrzynki denona.

Jak marantza to np. jakiegos dzidka marantz 6009 lub 6010 i do tego wzmacniacz marantza.
Lolo, masz jakąś manię prześladowczą z tymi wzmakami? ;)
Niektórym w zupełności wystarczają same amplitunery, jeśli Kolega słuchał Arii z ampli i mu się podobało, to po co na siłę szukać.
Inna sprawa, że jak wzmak ma być wykorzystany tylko jako końcówka, to są tańsze opcje.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Porównując 838 do mojego 4100, wygrał ten drugi. Dzisiaj RZ dużo narobił, aczkolwiek nie słyszałem Denona 4500, więc jeżeli mówisz że u niego progres jest równie duży, to pewnie pozostał bym przy tej marce. Na szczęście na razie nie mam powodu do zmiany i oby działał mój Denonek jak najdłużej. :)

Wracając do amplitunera stereo, mam nadzieję że to Onkyo nie będzie takim przekrętem jak amplituner stereo Denona. Było o tym głośno i chyba nawet na tym forum. Musimy poczekać na "rozbierane" zdjęcia.

Ja na Twoim miejscu poszedł bym do jakiegoś salonu audio i posłuchał jak najwięcej. Oczywiście dla mnie faworytem będą Arie, bo po wielu odsłuchać właśnie te mi najbardziej spasowały, ale było też paru kolegów, którzy jechali po Focala a wychodzili z Heco, Pylon i innymi. Po prostu wybierz dla siebie i podziel się swoimi spostrzeżeniami na tym forum.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli musi być amplituner pomyśl o amplitunerze stereo, a nie wielokanałowym .Swego czasu bawiłem się Onkyo TX 8xxx i grał lepiej niż niektóre wzmacniacze z podobnego przedziału cenowego ,więc ogólnie wybór amplitunera nie jest złym pomysłem
Jeżeli planujesz tylko 2 kolumny ,to wybór wielokanałowej maszyny jest raczej pozbawiony sensu ,na dodatek zawarte tam układy wizyjne nie polepszają dźwięku

Jeszcze kwestia samych kolumn ,modelu Aria nie słyszałem ale Sopra z tym że napędzała je końcówka mocy Atlas Aesthetix dźwięk zgodny z oczekiwaniami ale w przypadku Focala moje spostrzeżenia są takie, że francuskie kolumny dobrze się czują w dobrym towarzystwie .Słusznie koledzy radzą abyś przed ewentualnym zakupem Arii posłuchał innych konstrukcji ponieważ wnioski mogą być bardzo ciekawe
 
Do góry