wymiana sprzętu - poradźcie

miroslaw75

New member
nadszedł dzień zmiany, jak to zwykle bywa katalizatorem przypadek.
Mój dotychczasowy setup był taki powiedzmy low-endowy, jamo 606 + pioneer vsx-918. Głownie koncerty bray/dvd, netflix - czasami jakiś film z streamera w dd/dts. Do stereo używałem na co dzień zestawu mini denon'a 109, bo jamo nie dało się słuchać.

Miesiąc temu dokupiłem suba Klipsch SW-112. A następnie zupełnie przez przypadek trafiła mi się okazja zakupu ampli z wyższej pólki, za śmieszne pieniądze. W efekcie stałem się posiadaczem Onkyo TX-RZ1100. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, teraz najsłabszym elementem jest Jamo 606.

Biorę pod uwagę dwie opcje:
- wymiana frontów, centralny i tylne zostają z jamo, wymieniam tylko fronty
- wymiana całego zestawu 5.1

Pytanie:
Czy wymiana samych frontów ma sens? A jeśli tak - to jakie kolumny frontowe polecilibyście? Jeśli nie - jaki zestaw 5.1? Chciałbym słuchać stereo i wykorzystywać kd jak do tej pory a Denona przenieść do sypialni. Pomieszczenie - ok. 35m2. Lubię naturalny wyrównany, dobry dźwięk. To co prezentuje Jamo 606 w stereo kompletnie mi nie odpowiada.

Z góry dzięki za pomoc.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ile chcesz przeznaczyc na fronty?
Ja bym narazie tyy zostawil, dzadza rade.

Na 35 m proponuję :

Tannoy xt8f teraz sa w fajnych pieniadzach
To samo co wyzej kef r700 na wyprzedazy
Pylon audio diamond 28
Fyne audio f502
Klipsch rp280 lub ich odpowiednik z nowej serii.

Koniecznie do odsłuchania bo mazda z tych par kolumn ma totalne inne brzmienie.

I kazda para poweyzej 2 k będzie lepsza od tych jamo
🙂
 

miroslaw75

New member
Ile chcesz przeznaczyc na fronty?
Ja bym narazie tyy zostawil, dzadza rade.

Na 35 m proponuję :

Tannoy xt8f teraz sa w fajnych pieniadzach
To samo co wyzej kef r700 na wyprzedazy
Pylon audio diamond 28
Fyne audio f502
Klipsch rp280 lub ich odpowiednik z nowej serii.

Koniecznie do odsłuchania bo mazda z tych par kolumn ma totalne inne brzmienie.

I kazda para poweyzej 2 k będzie lepsza od tych jamo
🙂

i o Tannoy'ach myślałem właśnie. Chętnie bym posłuchał, choć przyznam się - nigdy nie jeździłem na odsłuchy. Gdzie można tego posłuchać/kupić w fajnych pieniądzach?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jeśli chcesz mieć i KD i stereo to trzeba iść na kompromis.
Do KD szczerze polecam Ci Klipsch - masz już sub i Onkyo z którymi dobrze się zgrywają - seria RP będzie odpowiednia (z nowych minimum 6000 a najlepiej 8000) - kwestia czy przypadną Ci one w stereo ????
Resztę też z czasem wymienisz bo te jamo to słabiutko wypadają i do ampli i jak zmienisz fronty na nowe.
Miałem set Klipsch RP 5.1 + RZ810 - w kinie rewelacja ! W stereo jak kto lubi ale kopa mają te klocki :razz:
 
Ostatnia edycja:
Jeśli chcesz mieć i KD i stereo to trzeba iść na kompromis.
Do KD szczerze polecam Ci Klipsch - masz już sub i Onkyo z którymi dobrze się zgrywają - seria RP będzie odpowiednia (z nowych minimum 6000 a najlepiej 8000) - kwestia czy przypadną Ci one w stereo ????
Resztę też z czasem wymienisz bo te jamo to słabiutko wypadają i do ampli i jak zmienisz fronty na nowe.
Miałem set Klipsch RP 5.1 + RZ810 - w kinie rewelacja ! W stereo jak kto lubi ale kopa mają te klocki :razz:

Jaki kompromis, dorzucić do tego ampli wzmacniacz stereo z baypassem i po temacie.
Mamy KD i stereo.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
. Lubię naturalny wyrównany, dobry dźwięk. To co prezentuje Jamo 606 w stereo kompletnie mi nie odpowiada.
.

A wy mu Klipscha polecacie :), :) Rzeczywiscie wyrownany dzwiek.

Posluchaj takich kolumn z ktorych sklecisz kino domowe w pozniejszym czasie. Dlatego kolumny strikte do stereo raczej bym omijal. Pamietaj ze w kinie moim zdanie najwazniejszy glosnik do centralny....
Tyly mozesz odpuscic narazie.

Proponuje:
Tannoya xt8f
Zensory 7
KEF r700 / r900
Heco Autora 1000
 

miroslaw75

New member
A wy mu Klipscha polecacie :), :) Rzeczywiscie wyrownany dzwiek.

Posluchaj takich kolumn z ktorych sklecisz kino domowe w pozniejszym czasie. Dlatego kolumny strikte do stereo raczej bym omijal. Pamietaj ze w kinie moim zdanie najwazniejszy glosnik do centralny....
Tyly mozesz odpuscic narazie.

Proponuje:
Tannoya xt8f
Zensory 7
KEF r700 / r900
Heco Autora 1000

tak też zrobię, umówię się na odsłuchy polecanych klocków. Dzięki!
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witaj.
Ja jak jeden z kolegów zaproponuję Ci Heco Aurora 1000. Jak dla uniwersalna i neutralna kolumna.
 

miroslaw75

New member
Witaj.
Ja jak jeden z kolegów zaproponuję Ci Heco Aurora 1000. Jak dla uniwersalna i neutralna kolumna.

mam zamiar posłuchać
KEF Q950
Tannoy XT8F
Heco Aurora 700

Mam 3 pytania, może ktoś odpowie na podstawie swoich doświadczeń:

1. Trochę się obawiam tych Heco... Mam to Jamo 606 i tak się zastanawiam, czy progres będzie odczuwalny przy zmianie na Heco Aurora 700
2. Czym się różnią Aurora 700 od 1000 w odsłuchu?
3. Mam suba, który robi robotę. Wiec przy założeniu że ustawię odcięcie na 80Hz dla frontów, czy reprodukcja basu przez kolumny frontowe ma jakiekolwiek znaczenie w setupie z subwooferem? Może powinienem niżej ustawić? Na 50Hz?

pozdrawiam i dziękuję wszystkim, którzy próbują mi pomóc.
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
mam zamiar posłuchać
KEF Q950
Tannoy XT8F
Heco Aurora 700

Mam 3 pytania, może ktoś odpowie na podstawie swoich doświadczeń:

1. Trochę się obawiam tych Heco... Mam to Jamo 606 i tak się zastanawiam, czy progres będzie odczuwalny przy zmianie na Heco Aurora 700
2. Czym się różnią Aurora 700 od 1000 w odsłuchu?
3. Mam suba, który robi robotę. Wiec przy założeniu że ustawię odcięcie na 80Hz dla frontów, czy reprodukcja basu przez kolumny frontowe ma jakiekolwiek znaczenie w setupie z subwooferem? Może powinienem niżej ustawić? Na 50Hz?

pozdrawiam i dziękuję wszystkim, którzy próbują mi pomóc.

Witaj.
Kedyś miałem Jamo s608 i uwierz że przeskok na Heco odczujesz:)
Natomiast do Twojego metrażu zdecydowanie lepiej wziąć model 1000. Nie wiem czy 700 sobie poradzi w tym metrażu?
Co do połączenia frontów i suba nie mam doświadczenia bo w stereo słucham tylko na kolumnach frontowych, suba używam tylko w kinie.
 

miroslaw75

New member
Witaj.
Kedyś miałem Jamo s608 i uwierz że przeskok na Heco odczujesz:)
Natomiast do Twojego metrażu zdecydowanie lepiej wziąć model 1000. Nie wiem czy 700 sobie poradzi w tym metrażu?
Co do połączenia frontów i suba nie mam doświadczenia bo w stereo słucham tylko na kolumnach frontowych, suba używam tylko w kinie.

Dzięki! Używam suba w w kinie domowy i w stereo do codziennego grania. Przy czym u mnie sub jest podłączony do dwóch systemów. Mam go podłączonego do ampli to jasne ale jest również zapięty do "sub pre-out" systemu mini Denon D-F109 (dorobiłem drugą zwrotnicę i automatyczny audio router który przepina wejscia z ampli na Denona i odwrotnie). I gra to fajnie, sub robi robotę poniżej 60Hz, monitorki grają wyżej. Razem może nie audiofilsko ale przyjemnie. Spróbuję zatem Heco 1000 również.
 
Do góry