JBL ES, a co w zamian....?

RobertG1982

New member
Witam,

Po dość długiej nieobecności na forum, mimo ze musiałem założyć nowe konto bo mi się moje gdzieś zagubiło, zwracam się do forumowiczów o pomoc ;)

Szykujemy się do remontu salonu i wymiany głośników które są za duże... ;(
Potrzebuje pomocy w wyborze głośników do kina domowego ale małych typu KEF e305, HKTS, Bose itd.

Obecnie używam zestawu 4x JBL ES30, centralny i sub ES250 i jestem bardzo zadowolony z dźwięku...
Potrzebuje głośniki do pokoju 25m2, które wylądują wokół TV (centralny i fronty, tyły podwieszane).
Całość napędza amplituner Pioneer VSX-932.
Większość tego co słucham/oglądam to filmy na BD i muzyka z yt.
Nie upieram się nad 5.1, głośniki mogą być z możliwością wykorzystania Dolby Atmos (7.1), grunt ze małe!
Sub fajnie gdyby był bezprzewodowy ;)

Czy możecie coś doradzić w tej kwestii? Nie mam zbyt dużego doświadczenia z małymi głośnikami a zarazem chciałbym jak najmniej stracić na jakości dźwięku względem JBL.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Przecież ES30 to małe kolumienki są jak na 25m2
sub przy nich to konieczność w kinie i będzie bajka , żadne maleństwa co wymieniłeś , na tych co masz to i stereo dobre posłuchasz na tych monitorach

chcesz zamienić siekierkę na kijek ?

jedyne co masz to pozostaw tylko dokup suba JBL do kopletu i po sprawie
 

RobertG1982

New member
Może i Es30 są małe, ale jednak duze aby powiesic obok TV :)
Nie mam możliwości co zrobić z frontami - jak jeszcze centralny mógłby zostać to te satelity zbyt mocno od ściany odstają....
A suba mam JBL ES250.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Może i Es30 są małe, ale jednak duze aby powiesic obok TV :)
Nie mam możliwości co zrobić z frontami - jak jeszcze centralny mógłby zostać to te satelity zbyt mocno od ściany odstają....
A suba mam JBL ES250.

to jak masz taki zestaw 4xES30 + central + Sub 250 to masz bajka kino , nic bym nie zmieniał , może poza amplitunerem np Onkyo 830-840 i będzie poezja
 

RobertG1982

New member
Też bym nie zmieniał ,tak mi się wydaje.

Kurde może macie rację.... w takim razie jak bym chciał tylko fronty wymienic na takie co mogą zawisnąć przy TV to jakie? może montowane w ścianę?
Znacie coś godnego polecenia?

Z małych zestawów zastanawiałem się nad Monitor Audio Mass 5.1 - ale nie mam pojecia jak grają (za to wygladają elegancko)....
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To może jednak system bezprzewodowy jak Citation JBLa, będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.
 

RobertG1982

New member
To może jednak system bezprzewodowy jak Citation JBLa, będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.

To chyba nie do końca to co bym chciał...

Mam zatem jeszcze jedno pytanie, może głupie ale od pewnego czasu wypadłem z obiegu i nie do końca czaje nowosci...

Czy jest taki soundbar który miałby możliwość podłączenia do amplitunera poprzez kable głośnikowe... ( chodzi o to ze podłączam każdy kanał osobno front L i P oraz Centralny).?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uwierz , że gra znakomicie i zbiera świetne recenzje.
Nowości ciężko ogarnąć faktycznie, ale ten jest świetny.
 

RobertG1982

New member
Harman Citation gra rewelacyjnie, mi kopara opada cały czas. Jednak jak chcesz po swojemu to jest taki soundbar Monitor Audio Radius One.

https://www.monitoraudio.com/pl/serie-glosnikow/radius/radius-one/

Poczytałem o HK Citation oraz BOSE 700 i mam dylemat bo oby dwa zestawy strasznie mi sie spodobały... Oczywiście mysle o rozwiązaniu soundbar, satelity i sub.
Nie ukrywam że całość trochę przewyższa mój budżet ale mogę to skompletować na raty :)

Dylemat polega na tym, że BOSE 700 ma wyjscie HDMI ARC i podłączane jest do TV - czyli cały dzwięk idzie z tv i z podłączonych do tv urządzeń. TV to Samsung 65NU8002 z DD+.
Czy w takim razie jeżeli puszczę płyte BD w DTS HD to sygnał zostanie automatycznie zamieniony na DD+ (przez TV) i poleci do soundbara czy nie bedzie w ogole dziwęku....
 

RobertG1982

New member
Dzisiaj byłem na odsłuchu BOSE Soundbar 700 i powiem że...... kopara mi opadła. Czystość dzięku, bass, szczególy... wszystko na TAK:)

Wcześniej słuchałem Samsunga N950, JBL Bar 3.1 i 5.1 oraz Denon.... i niestety żaden z nich nie może równać sie z BOSE.

Już dokonałem wyboru - sprzedaję swój sprzęt i zamieniam na BOSE 700 :):)

Ktoś podeśle na priv jakies dobre ceny - Bose Soundbar, Bass i Surround'y.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Poczytałem o HK Citation oraz BOSE 700 i mam dylemat bo oby dwa zestawy strasznie mi sie spodobały... Oczywiście mysle o rozwiązaniu soundbar, satelity i sub.
Nie ukrywam że całość trochę przewyższa mój budżet ale mogę to skompletować na raty :)

Dylemat polega na tym, że BOSE 700 ma wyjscie HDMI ARC i podłączane jest do TV - czyli cały dzwięk idzie z tv i z podłączonych do tv urządzeń. TV to Samsung 65NU8002 z DD+.
Czy w takim razie jeżeli puszczę płyte BD w DTS HD to sygnał zostanie automatycznie zamieniony na DD+ (przez TV) i poleci do soundbara czy nie bedzie w ogole dziwęku....
To zależy od TVika.
:) teraz masz jeszcze do posłuchania Citation, przy którym mi (sprzedawcy) opadła kopara.

P1020407j_qswapnp.jpg


Cenki Bose podpytaj forumowicza kiki.
 
Do góry