Uzywane kolumny czy nowe

robkowww

New member
Ja ostatnio jechałem 90km żeby naprawić tweeter w moich starych bowersach. Dramat, od tej pory zacząłem szukać nowych kolumn, ale to temat na kolejny, nowy wątek...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co w tym dramatycznego, skoro na używanych kolumnach można zaoszczędzić od kilku do kilkudziesieciu tys.
Nawet jak raz na 10 lat coś padnie, to i tak jest do przodu.
Niektórzy robią po 700km żeby pojechać na targi, a Ty 90km... i dramat : )
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie.

Roznica miedzy nowymi kolumnami a uzywanymi to prawie polowa. Przy sredniej polce to jakies 3000zl. Akurat na wzmacniacz "w gratisie".
Ryzyko ze uzywana kolumna padnie bardzo znikome i jak sie wydazy to chyba nadal nie dojdziemy z kosztami do nowych kolumn.

Akurat kolumny uwazam ze lepiej kupic uzywane.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja ostatnio jechałem 90km żeby naprawić tweeter w moich starych bowersach. Dramat, od tej pory zacząłem szukać nowych kolumn, ale to temat na kolejny, nowy wątek...

Kolego powiem tak 90 km to jakoś specjalnie nie jest dużo, ja na odsłuch kolumn jechałem ponad 400 km, a teraz już kilka razy byłem w Polsce u znajomych na testach kabli i zapewne już będzie około 1500 km :) A to tylko testy, gdzie i tak wolę do kogoś pojechać niż prosić się po Polsce z umawianiem się na takie same testy..

A kupowanie nowych czy używanych to kwestia co się lubi, ja kupuje takie rzeczy wyłącznie nowe, ale wiadomo, że kupując używane za te same pieniądze dostajemy lepszy "towar" w sensie kupujesz kolumny lepszej jakości. Jak ma się znajomego, który sprzedaje i jest się pewnym, że nic nie grzebał, pewnie warto próbować. Każdy podejmuje decyzję i ponosi tego konsekwencje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry