Uzywane kolumny czy nowe

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ponieważ obu propozycji nie słuchałem..a są z forum...poradzcie Panowie i Panie co lepiej zagra z moim zestawikiem...Heco Celan GT 702 czy akkus s2f... heco są czarne ( takich szukam) a akkus białe...czy ub audio zephir zagra najlepiej z tego porównania...cxy audio monitor gołd 200?

Kolego to strzelanie jak z armaty do wróbla :wink: - jak nie posłuchasz sam to ciężko doradzić które lepsze....każdy ma inne wymagania. Możesz zawsze rzucić monetą albo brać te które bardziej wizualnie pasują :-D
Jest jeden + : kupujesz używki i w przypadku odsprzedaży mała strata a czasami uda się sprzedać za tyle za ile kupiłeś jak nie podpasują :wink:
 

Kejup

Member
Bez reklam
Jeśi chodzi o Heco to słuchałem serii Music Style i Aurora. Obie grały świetnie aczkolwiek Aurora dla mnie lepiej. Jeśli Celany grają jeszcze lepiej a powinny bo to seria wyżej to na pewno się nie rozczarujesz :)

Co do YB Audio jeszcze nie miałem okazji słuchać ale z opinii użytkowników wynika że to świetne kolumny oraz wykonane na najwyższym poziomie.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Co do YB Audio jeszcze nie miałem okazji słuchać ale z opinii użytkowników wynika że to świetne kolumny oraz wykonane na najwyższym poziomie.

Widzisz , wszyscy sądzą to co ja. Yb Audio, zmienisz sobie kolor okleiny i po temacie.

Ja też myślałem o modelu Zephyr od YB - rozmawiałem jednak z kimś kto je słuchał i kompletnie go rozczarowały po odsłuchu tak więc w ciemno kupowanie po opiniach to można się lekko przejechać
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego, możesz tak wymieniać do jutra, zawsze znajdzie się ktoś kto będzie miał, poleci i znajdzie się ktoś, komu kompletnie nie pasowało. Nie sugeruj się tym, że 3-4 osoby coś polecą, bo to psychologia tłumu, a reszta może śpi i nie zdąży innych polecić. Kupowanie w ciemno, to porażka i obyś się wstrzelił, bo może być potem płacz.

Odradzaja samodzielna zmianę koloru okleiny ....chodzilo o to, że z jasniejszych oklein kolumn zrobić ciemne...

To zapytaj z jakiego powodu.
Oklejałem wiele kolumn, na forum też oklejali i w sieci znajdziesz również sporo tego.
Ja bym powiedział, że oklejanie wręcz zabezpiecza przed porysowaniem jeżeli już, no chyba, że skrzynka jest tak marnej jakość, że przy ew. zdejmowaniu okleiny odejdzie razem z "okleiną" fabryczną ; )
 

Kejup

Member
Bez reklam
Niestety jest tak jak piszecie. Zakup w ciemno to loteria tym bardziej że każdy ma inny gust.
Ja zaproponowałbym koledze dość bezpieczny dzięki uniwersalności zakup kolumn Heco Aurora 1000. Nowe są dużo poniżej zakładanego budżetu i nie powinno być problemu z odsłuchem.
Ale to tylko moja subiektywna opinia :)
A jak kolega jest ze Śląska to zapraszam do mnie posłuchać MA gs20.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Potwierdze to co koledzy wyzej.

Probujesz sie dowiedziec co jest lepsze Skoda, VW Ford itp. Krecisz sie w kolko tej samej polki cenowej. Te kolumny sa podobne. Maja inne wykonczenia i zazwyczaj podpite inne zakresy glosu.

Moge ci napisac, co ja bym zrobil. Mam daleko do jakiegokolwiek salonu aby odsluchac a poza tym nie chce mi sie bawic w odsluchy wiec:

Tannoy xt8f, Heco celan, MA Silvery, Klipsch rp280, Dali, b&w, moze Pylony
--- wszystko to "znane" i chodliwe towary. Wszystkie masz dostepne na OLX/Allegro w dobrych pieniadzach.

Ja zrobilbym tak, kupil znany i modny glosnik uzywany w cenie bardzo dobrej. W najgorszym przypadku jak ci cos nie podpasuje robisz rabat 500zl i sprzedajesz dalej. Strata jaka? Marginalna.

Co do nowych kolumn, kupisz owszem ale potem zal dupe sciska jak po 2 latach czlowiek chce wymieniec na cos innego.

Oczywiscie, prawidlowo powinienes odsluchac kilka kolumn, w swoim salonie. dobrac odpowiednia elektronike itp.... jedni tak robia, tym zyja maja bzika na tym punkcie. A inni tak jak ja, maja to w nosie.
 

robototo

New member
Kolego, możesz tak wymieniać do jutra, zawsze znajdzie się ktoś kto będzie miał, poleci i znajdzie się ktoś, komu kompletnie nie pasowało. Nie sugeruj się tym, że 3-4 osoby coś polecą, bo to psychologia tłumu, a reszta może śpi i nie zdąży innych polecić. Kupowanie w ciemno, to porażka i obyś się wstrzelił, bo może być potem płacz.



To zapytaj z jakiego powodu.
Oklejałem wiele kolumn, na forum też oklejali i w sieci znajdziesz również sporo tego.
Ja bym powiedział, że oklejanie wręcz zabezpiecza przed porysowaniem jeżeli już, no chyba, że skrzynka jest tak marnej jakość, że przy ew. zdejmowaniu okleiny odejdzie razem z "okleiną" fabryczną ; )

Chodziło o przemalowanie ciemnym lakierem...
 

barburian

New member
Bez reklam
Tak jak koledzy piszą, trzeba posłuchać kolumn by wybrać i to najlepiej z własnym wzmacniaczem, warunki odsłuchu tez mają znaczenie.
Koledzy tu na forum polecają różne kolumny pod swoje ucho i swój sprzęt.
Słuchałem XT8F , FYNE AUDIO 501, HECO MS900, HECO A1000, POLK S55,
MAGNAT Q727 i najlepiej zagrały dla mnie te dwie ostatnie z Pioneerem w salonie Audio .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodziło o przemalowanie ciemnym lakierem...

To zmienia postać rzeczy, nie dość, że zabulisz w lakierni odpowiednio - tak, aby to wyglądało tip top, to może być problem z odsprzedażą. Oklejanie folią (tą reklamową, nie z Castoramy) to żaden problem, ale też nie będzie to jakość lakieru, wiadomo.
Ew. możesz zrobić myk, czyli zamówić np. czarne szkło na górę na wymiar, a sam front lub boki już okleić, może to fajnie wyglądać. Focale np. mają taki dizajn czarno biały, a szkło sam mam u siebie, bo nie lubię nielakierowanych i chociaż tą górę zmieniłem czarnym szkłem (lacobel)
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Obaczy się ....mysle, że skok z jamo 606 bedzie i tak odczuwalny....

No skok będzie na pewno :eek:k:
Miałem je w domu na odsłuchu : fajnie kreują scene, góra i wokale przyzwoite, bas miękki "bułowaty".
Może przypadną Ci do gustu ?
Jaki kolorek zakupiłeś ?
 
Do góry