Głośniki instalacyjne Focal

malin00

New member
Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał do czynienia z głośnikami instalacyjnymi Focal 300 IW 6 LCR. Miałyby być umieszczone w zabudowie meblowej i grać w stereo (plus woofer) z Naim Unity Star lub Atom. Pomieszczenie to salon z otwartą kuchnią, łącznie ok 35m. Czy ktoś słuchał tych głośników w zabudowie i może polecić lub nie? A jeżeli tak to czy ma porównanie z 2.5 razy droższymi Focal Electra IW 1003 Be? Czy różnica w odsłuchu będzie aż tak duża jak w cenie? A może polecacie jakieś inne głośniki instalacyjne w dobrym stosunku jakość/cena do zabudowy meblowej?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A przemyślałeś kwestię ich rezonowania?
Żeby nie okazało się, że wydasz mnóstwo kasy, a efekt będzie mizerny...

Jako alternatywę polecam instalacyjne KEF'a, mam u siebie i wiem co potrafią ;)
http://eu.kef.com/ci4100ql-thx
 
Ostatnia edycja:

malin00

New member
No akurat o tym nie myślałem, ale zakładam, że to kwestia wykończenie zabudowy... a jeżeli faktycznie będzie taki problem to i w tych KEFach także, co? A używasz je do kina domowego czy muzyki?

Ewentualnie alternatywą mogłyby być jakieś niewielkie monitory, które zagrają lepiej ale zmieszczą się do postawienia na szafce rtv i będą mogły stać bezpośrednio przed ścianą.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Te z linka głównie do kina, ale w ramach testów puszczałem w stereo i grają nadspodziewanie dobrze.
Mam też CI160 z Kef'a jako stereo w łazience i te też się świetnie sprawują, ale tutaj już trochę bardziej kombinowałem z zabudową aby nie przenosiły drgań, bo przetwornik jest jak w sporym monitorze.

A nie myślałeś o płaskich on-wall do powieszenia na ścianie, trochę tego jest na rynku, wiele miejsca nie zabiorą, a masz tam już gotowe rozwiązanie i do tego bardzo estetyczne.
 

malin00

New member
A myślałem, od tego właściwie wyszedłem jak zrezygnowałem z podłogowych. Chyba rozważałem wtedy Dali Rubicon LCR, ale właśnie polecono mi, że te Focale in wall zagrają lepiej.

A właśnie odnośnie takich Dalu Riubiconów naściennych- czy one muszą mieć przestrzeń dookoła wolną oprócz ściany za nimi, czy mogłyby by we wnęce (_wystając z zabudowy tylko powiedzmy kilka mm) z załóżmy kilku centymetrową przestrzenią dookoła?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Rubi, to fajny kierunek,
a co do miejsca ich powieszenia, to może być różnie i musiałbyś samemu sprawdzić, może efekt będzie zbliżony jak w przypadku instalacyjnych, które z założenia licowane są z zabudową.
Osobiście jednak szukałbym możliwości ich powieszenia w miejscu, gdzie trochę powietrza i przestrzeni będą miały.
 
Do góry